Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Amikae » Fri Jul 31, 2015 1:36 pm

Morwen wrote:Гледах Ант-мен със силно занижени очаквания и всъщност ми се видя доста добър.
За някои хора дори е най-добрия Марвелски филм. На мен ми е в Топ 3.

Между другото как беше прожекцията при вас? Чете ли ми оплакванията от другата тема?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Morwen » Fri Jul 31, 2015 1:55 pm

Да, сега се сетих. Обаче, мамка му и прасе, не мога да се сетя широкоекранен ли беше или не.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Amikae » Fri Jul 31, 2015 6:56 pm

Това за прасето не го разбирам, Морве. :neutral:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Amelia » Fri Jul 31, 2015 11:30 pm

My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Claymore » Fri Jul 31, 2015 11:42 pm

Ха, т'ва не съм го чувал, от баща ми знам "майка му мечка"
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by alshu » Sat Aug 01, 2015 2:14 pm

Май е време да си наваксаш българската кино култура :twisted: - "Привързаният балон" (май го имаше целият в youtube) е по пиесата "Опит за летене" на Радичков, но е пълно с други негови неща...има го "Мааамя, мааамя, мааамя. Гъци, гъци, гъци! Мамка му и прасе, никво не се обажда!". Прекрасно изпълнение на Григор Вачков.
Целият филм не е много свързан (е, имаше го полицейският aftermath "Ти, що гони балона? Десет тояги на голо! :lol: "), но сценките и актьорските изпълнения са добри.
А то, кой ли не играе в него.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by coldie » Wed Aug 05, 2015 6:16 pm

Amikae wrote:
Morwen wrote:Гледах Ант-мен със силно занижени очаквания и всъщност ми се видя доста добър.
За някои хора дори е най-добрия Марвелски филм. На мен ми е в Топ 3.

Между другото как беше прожекцията при вас? Чете ли ми оплакванията от другата тема?
Аз пък за сега не смятам да го гледам, а и актьора ми е един такъв... изобщо не ме кефи.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re:

Post by Ghibli » Tue Aug 11, 2015 10:59 am

Гледахме с Ян Furious 7. За съжаление ми се видя най-слабият филм от всичките. Вин Дизел е все така велик и може да придаде смисъл и на най-голямата простотия, в която играе, но сценарий просто нямаше - а е погрешно схващането, че на такъв филм не му трябва сценарий. За сравнение, предишните филми от серията имаха класа и вътрешна свързаност и ме накараха да ги харесам, докато този е просто тъп. Вероятно смъртта на Пол Уокър е повлияла донякъде, но количеството простотии беше твърде голямо, а повечето от сцените дори нямаха някакво логическо оправдание, просто се случваха защото е било планирано да са там.
passer-by wrote:отличавам Скалата с начина, по който си махна гипса
Това ме накара да се гърча от болка, толкова не на място беше. Такова нещо би стояло добре единствено в пародия, а там беше насред кулминацията точно. Ще го запомня като най-идиотския момент от филма.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Martix » Tue Aug 11, 2015 8:13 pm

И аз го гледах скоро, точно Вин Дизел ми се видя слабо звено в тоя филм, диалозите му бяха посредтвени и сигурно 10 пъти спомена как всички били семейство и как нямало нищо по-важно от семейството.

А гипса е най-култовата сцена във филма, щото друга култова сцена май нямаше.

макар, че за мен е култово как в и без това провлачиния финален бой
Spoiler: show
Джейсън Стейтъм/н? и Вин Дизел се замлатиха с гаечни ключове. После монтажистите отидоха на друга сцена, нещо ги забравиха да се млатят, гониха се с някакви хеликоптери и след 10 мин. се сетиха, действието се върна на покрива, където нашите герои още се млатиха, вече без ключовете(предполагам, са се строшили в главата на Стейтън)
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Mindcrime » Wed Aug 12, 2015 9:26 am

Аз на тоя филм по едно време до такава степен му изгубих сюжетната нишка, че накрая просто си зяпах и се чудих кога най-сетне ще свърши. Финала също ме разочарова, бях чул че Вин Дизел прави много силна финална сцена в почит към Пол Уокър, ама аз поне такова нещо не видях.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Ghibli » Wed Aug 12, 2015 5:48 pm

Martix wrote:точно Вин Дизел ми се видя слабо звено в тоя филм, диалозите му бяха посредтвени
Е аз също казвам, че сценарият беше дъното, но просто човекът има харизма, присъствие. И може би и актьорски талант, но ми е трудно да преценя точно заради мощната харизма. Например, в романтично-любовната сцена с Мишел Родригес на гробището, направи ми впечатление как сякаш щракна нещо и почна да излъчва някакъв поток енергия към нея. Но такива детайли едва ли ги помниш след време, аз гледах филма скоро и ми е прясно.

@Mindcrime: е финалната сцена е където
Spoiler: show
Вин Дизел си тръгва без да се сбогува и го дава как кара колата, минават някакви кадри от първите филми, и той си мисли "братко, винаги ще сме заедно". И Пол Уокър го настига с другата кола, известно време карат един до друг и се гледат през прозорците на колите и в един момент неговата отбива по друг път. Трогващо беше.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Wed Aug 12, 2015 8:27 pm

Честно казано, на моменти имам чувството, че харизмата на екран е нещо напълно непостижимо без поне малко актьорски талант.
А Дизел е доста кадърен актьор, когато му се наложи. Вижте "Find Me Guilty", примерно:
http://www.imdb.com/title/tt0419749/
Доста добър филм, бих казал.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Ghibli » Thu Aug 13, 2015 9:13 pm

Ще му обърна внимание, благодаря :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by coldie » Sat Aug 15, 2015 12:16 pm

Битва за Севастопол, страхотен.
https://www.youtube.com/watch?v=qh9mTLqW1O4

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by coldie » Sat Aug 15, 2015 2:52 pm

Предишният ме подтикна да гледам "А зори здесь тихие".
Много по-различен, ако предишният беше сериозен този беше забавен, с търсена абсурдност на ситуациите и заигравка с Властелина на Пръстените, а главният герой - руският Колин Фарел с голям мустак.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests