Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Thu Jun 18, 2015 10:43 am

Най-близкият турски магазин е на 45 минути с градски, щото живея в тн. американски квартал на Берлин, в който има само биомагазини и никви Eurogida etc. Като живеех в източната част имаше всичко.. Нито Sp?tis. Но хубавото е, че ще живея в тая дупка още само два месеца и послепсе изнасям в центъра

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jun 19, 2015 10:12 pm

Споделям, че мразя всичкия open source софтуер на планетата Земя. It's a fuckin disaster and it needs to die.

Мразя и някои от купешките софтуери.

Всъщност, мразя ВСИЧКИЯ софтуер. ВСИЧКИЯ. БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ.

Ало, програмистите, земете се научете как се програмира и направете нещо смислено, което не изисква да се премине през 9те кръга на ада, само за да си направиш шибаната триизмерна графика! ПИСНА МИ да се занимавам с некадърно написани кодове и скриптове, вместо да си гледам науката! :<
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Sat Jun 20, 2015 10:44 am

Зли програмисти, зли. И аз викам че е по-добре да се рисуват 3д графики на листче на ръка :P

(По принцип споделям отношението ти към повечето от опънатия сорс, мд. Прекалено много проекти с отворен сорс са недомислени, недоработени и завещани/заебани да се оправя с тях кой както може)
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jun 20, 2015 7:54 pm

Не само това. Нещата на базата на python примерно са си ебали капаците и те - там са ен на брой версийки на ен на брой пайтън туулчета, които не работят една с друга и като цяло е няква епична кочина. Оня ден си утрепах цял ден в инсталация на различни версии на иначе еднакви неща, за да подкарам няква поредна програма за анализ (която също имаше различни версии и за която тестовите файлове бяха неква версия, която не работеше както трябва с нито една от наличните). Половината от тях бяха в някви несъществуващи вече репозиторита, та тряяше да ги компайлвам и инсталирам на ръка. Баси ТОЛКОВА ли е трудно да се сложат някви общи критерии и драскачите на код out there да си ги следват??? Освен това, тея за backward compatibility не са ли чували бе???

А на мен ми се налага да работя със съвсем къстъм софтуер и скриптове, писани набързо от някого, без кой знае кви обяснения в сорса. На сякъв език - fortran, C++, python, perl, tcl, bash, даже некъв pascal код борих преди няколко дена. Ма драйфа ми се, бе! От месеци не съм свършила никва смислена научна дейност, а само чета хелпове по интернет за това как да си реша поредния софтуерен проблем. А имам и хардуерни - ЦДто ми не ще да се маунтне изобщо, май е счупено. Та беше ебаси шоуто докато сложа университетския Уиндоус на Върчуъл бокса си, за да му инсталирам после ОридижинЛаб. За да подкарам върчуъл бокса па тряяше да ровя в биоса. В тоя ред на мисли, ОриджинЛаб е от платените софтуери, които МРАЗЯ. Мое ли, батенце, да направиш само Уиндоуска версия, когато голяма част от аудиторията ти работи на Линукс???

ИЗОБЩО, ПРОГРАМИСТИ, ЗЕМЕТЕ СЕ НАУЧЕТЕ ДА СИ ПИШЕТЕ ПРОГРАМИТЕ, ЩОТО АКО НА МЕН, МАЛОУМНИЯ НЕПРОГРАМИСТ, МУ СЕ НАЛАГА ДА ГИ ДОПИСВА ИЛИ ДА ГУБИ ПО 5 ЧАСА САМО ЗА ИНСТАЛАЦИЯТА ИМ, НАЧИ НЕЩО ДЪЛБОКО НЕ Е В РЕД С ВАШИЯ ТРУД!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jun 20, 2015 8:35 pm

Слез на земята плз.

Тия туулове с репозиторита дето се чупят и са неъпдейтвани са правени ЗА БЕЗ ПАРИ или ЗА ПАРИ ДЕТ СА СВЪРШИЛИ.

Не знам какво точно очакваш, честно.
Оупън сорса дето работи, и е добре описан, и сади лехи и грее слънца, са някакви ГЕРОИ НА ЧОВЕЧЕСТВОТО, а не са очакваният статус кво.

Ако ви е толкова важен някакъв софтуер да си вършите РАБОТАТА, земете си го платете на екип, който да ви гарантира поддръжка, или ако нямате пари, изкрънкайте ги от държавата, която поне там ги дава (нали затва си там). Или си вземете програмисти в тая лаборатория. Земи тоя cutting edge рисърч фасилити, дето няма отдел програмисти в 2015-та.
This is it. Ground zero.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Jun 20, 2015 9:00 pm

Жоро, знам че всички доста ни тресе чуждицата, ама на български е статукво. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jun 20, 2015 9:07 pm

Ма верно ли, Жоре? Я кажи колко кинти трябва да се платят на един open source програмист, за да почне той да пише коментари в кода си?

Онова за скриптове на ен на брой програмни езика не го ли прочете? Кой мислиш ги е писал? :lol:

Основният софтуер дето върти баш важните сметки се пише масово от хората, които работят с него, щото средностатистическия програмист няма да може да се справи с математиката. В предишната ми група бачкахме по една програма, ADF, която обаче се плаща и по тая причина кодовете от всички групи по света се събират в централата в Амстердам и там се форматират по един и същи начин, така че като отвориш сорса да ти е ясно кво се случва. Щото явно трябва да се плащат някви яки кинти, за да има ИЗОБЩО някви критерии за качество. В настоящата група се работи по и с open source софтуери и е няква грозна кашица, ама пак не е оня ужас, който може да се види при разните малки stand alone спомагателни програмки и скриптчета. Това всичкото го казвам, щото съм се наслушала на това колко open source software-a бил бъдещето и ненам си кво си още. Истината е, че масово open source-овете са неработещ некохерентен шайт без квато и да е поддръжка и ако ще са така, най-добре да поизчезнат от лицето на земята. Или поне да не се превъзнасят като алфата и омегата на компютърната индустрия.

И кви кътинг еджове те гонят изобщо? Тва да не ти е НАСА? Науката масово се прави по университетите с много малко пари. Те и на НАСА не дават пари вече, ти искаш на Унито в Калгари да дадат. И аз искам, ма нема. Което по къв точно начин променя аргумента, че ако си се хванал да правиш отворен софтуер на ползу роду, можеш да си дадеш все пак зора тоя софтуер да става за ползване и от други хора после?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Jun 20, 2015 9:13 pm

Амелия - средно интеилгентна маймуна учи питон за около час. За времето което изхаби в рантове можеше да се оправиш.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jun 20, 2015 9:18 pm

Добре, ще знам. :lol:
Въпрос с повишена трудност тогава: Колко часа му отнема на един високоинтелигентен програмист да напише питонски скрипт, който да работи с по-ранни и с настоящи версии на други питонски скриптове, нужни за работата с дадена питонска програма?
Не, не ми отговаряй.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Jun 20, 2015 9:38 pm

Amelia wrote:Добре, ще знам. :lol:
Въпрос с повишена трудност тогава: Колко часа му отнема на един високоинтелигентен програмист да напише питонски скрипт, който да работи с по-ранни и с настоящи версии на други питонски скриптове, нужни за работата с дадена питонска програма?
Не, не ми отговаряй.
Колкото можеш да билнеш. Ся кодинга е базово умение в новия свят. Наточи си брадвата и ще видиш, че гората е по малка отколкото ти се струва.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jun 20, 2015 9:41 pm

Точа я в момента. А вие точете вашите, щото ако всички си наточиме еднакво брадвите, никой няма да има нужда от вас.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Jun 20, 2015 10:06 pm

Amelia wrote:Точа я в момента. А вие точете вашите, щото ако всички си наточиме еднакво брадвите, никой няма да има нужда от вас.
Dream. Програмистите не продаваме това, че можем да пишем код, а че можем да решаваме проблеми.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jun 20, 2015 10:32 pm

Нда. Аз ако можех да пиша код сигур щях да търся програмист да ми реши проблема. Чрез писане на код. :lol:

Ениуей, дано поне след цялото ми мрънкавене тука да почнете да слагате повече коментари по сорсовете дето пишете, ако не го правите вече. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Jun 21, 2015 12:21 am

Amelia wrote:Нда. Аз ако можех да пиша код сигур щях да търся програмист да ми реши проблема. Чрез писане на код. :lol:

Ениуей, дано поне след цялото ми мрънкавене тука да почнете да слагате повече коментари по сорсовете дето пишете, ако не го правите вече. :lol:
Ти май сериозно не разбираш какво правим, а? Добрите програмисти не са машинописки. Ние решаваме проблеми с приложение на технология. Коденето е минорна, неблагодарна и безинтересната част.

А за коментарите - приеми, че е невъзможно and shut up. Усилието което е необходимо за това е многократно повече от самото измисляне на кода. Четеш и се ориентираш.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Sun Jun 21, 2015 12:25 am

Amelia wrote: Ениуей, дано поне след цялото ми мрънкавене тука да почнете да слагате повече коментари по сорсовете дето пишете, ако не го правите вече. :lol:
Проблема е че на всеки програмист собствения му код му се струва self explanatory (докато не му се наложи да се върне към него след по-дълъг период от време).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests