Windows 10

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Windows 10

Post by Marfa » Mon Jun 01, 2015 7:09 pm

Току-що ми се появи прозорче доле вдесно на екрана, дето учтиво ме попита бих ли желала да подам заявка да получа безплатен ъпдейт за Windows 10 в някакво време в обозримото бъдеще. Помислих, помислих, заявих. После зачетох, че да, ъпдейтът ще бъде безплатен.

Та в тази връзка пускам тая тема, ако някой има някаква по-подробна информация или знае полезни съвети, да ги сподели. :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Jun 02, 2015 12:15 am

За сега нещата с W10 не изглеждат добре. Щял да бъде последната версия на Windows, сиреч ще ни сипват платени ъпдейти на тази боза, вместо нови операционни системи. Освен всичко това, май ъпдейта до W10 е безплатен, обаче само за 1 година, след което ще си иска стандартно лицензиране.

Абе все неща типични за Microsoft от последните няколко години, само някакви недомлъвки, обещания и бектраквания, казване само на половината истина... С други думи, стой далеч.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jun 02, 2015 5:54 am

Amikae wrote:За сега нещата с W10 не изглеждат добре. Щял да бъде последната версия на Windows, сиреч ще ни сипват платени ъпдейти на тази боза, вместо нови операционни системи. Освен всичко това, май ъпдейта до W10 е безплатен, обаче само за 1 година, след което ще си иска стандартно лицензиране.

Абе все неща типични за Microsoft от последните няколко години, само някакви недомлъвки, обещания и бектраквания, казване само на половината истина... С други думи, стой далеч.
Buuuuuuuulllllshit.

От половин година всичко по въпроса е обявено и изяснено:
At its press event today, Microsoft announced that Windows 10 will be a free upgrade for Windows 7 and Windows 8 users during its first year of availability. There was some confusion, however, when Microsoft's Terry Myerson started talking about Windows 10 "as a service." Did that mean that after that first year of free availability, Windows 10 would cost an annual fee? I asked Myerson for clarification after the presentation, and he confirmed that there will be no additional fees attached to Windows 10, whenever you buy it.
Myerson clarified that Windows 10 users will still get free updates and support for the lifetime of the OS, exactly like past versions of Windows (like XP and Windows 7's Service Packs, for example). There's no subscription model for updates or support or continuing to use the OS. Myerson's reference to Windows "as a service" simply meant that Microsoft plans to update the OS with smaller, more regular updates rather than the big, chunky updates of past Service Packs.

A year after Windows 10 is first available, it will no longer be a free upgrade for Windows 7 and 8 users. Microsoft will then sell Windows 10 the same way it has sold past versions of Windows. MS hasn't set a specific price yet, but Myerson said the price will likely be comparable to past versions of Windows.
Това е най-смисленото решение на Microsoft от много време насам. При положение, че много малко хора всъщност ъпгрейдват до нов Windows като излизе и повечето копия са от ОЕМ продажби, това е перфектното решение за намаляване на фрагментацията на пазара (XP, 7, 8...). Всякакъв хейт е безсмислен.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Jun 02, 2015 9:24 am

Айде да не говорим за смислени решения, от компанията, която ни поднесе Windows 8 и XBox One, и с упоритост настояваше, че тез двете работи са мега якия шит. Нищо, че едното не ставаше и още не става за десктоп работа, а другото имаше функционалността на тухла четворка, като му дръпнеш нета. Като всеки друг техен продукт и този ще има някаква уловка, някаква голяма скоба, която прецаква потребителя по някакъв начин. Просто ся се правят на добрички, щот още не могат да накарат клиентите си да ъпгрейднат от Windows 7 на нещо по-ново.

So yeah, good luck with that shit mate. Сигурен съм, че Microsoft работят за нашето благо!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jun 02, 2015 9:46 am

Amikae wrote:Нищо, че едното не ставаше и още не става за десктоп работа
Bullshit. http://www.classicshell.net/
а другото имаше функционалността на тухла четворка, като му дръпнеш нета
Това така и не се случи, както много добре знаеш. Маркетинговия отдел на MS хубаво се опариха и абсолютно нищо не остана от първоначалния им булшит.
Като всеки друг техен продукт и този ще има някаква уловка, някаква голяма скоба, която прецаква потребителя по някакъв начин.
Win 7 с какво точно "прецака потребителя"? Win 10 е правен с идеята да поправи грешките на 8, също както 7 поправи тези на Vista (които бяха далеч, далеч по-значителни от едно лесно за оправяне старт меню).

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Jun 02, 2015 10:45 am

Не ми линквай как се модва W8, защото знам.

Виж, аз нямам нищо против да фенбойстваш, аз също фенбойствах, като изкараха Windows 7, щото е баси яката операционна система. Но да ги защитаваш след всичките anti-consumer шитни, които се опитаха да ни спретнат, е все едно да защитаваш EA и да се хайпваш за новия Dragon Age. Whatever floats your boat.

Ако W10 се окаже читав, ще се радвам. Но MS имат дълъг път да извървят преди да ми спечелят отново доверието и с абсолютно нищо не виждам как ще го направят.

Поне от показаното в момента.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jun 02, 2015 11:05 am

Честно казано продължавам да не разбирам тоя хейт към 8цата, при все че 8.1 оправи всичко, което "не и беше в ред", дотолкоз, че чак ми стана тъжно как се засилиха и даже "оправиха" и разни неща, които си бяха абсолютно както трябва и нямаше нужда да ги барат. От доста време какрам на въпросното 8.1 и нещата, които не са като в 7 не ги виждам достатъчно често, за да се усеща няква особена разлика.

10 ще е фрий ъпгрейд за 7 и 8/.1 в рамките на първата една година от излизането, което вчера обявиха за 29 юли. След тва ужким ще е на стандартни цени, еквивалентни на настоящите за 8.1 лиценз. (Щото може и да удължат офертата, с цел да не влачат поддръжката на 7/8/.1 още сумати време). Някъде мернах обаче че към въпросния ъпдейт може и да не върви инсталационен файл за 10.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat Jun 06, 2015 9:59 am

http://m.hicomm.bg/view?id=41676 - какво (уж) ще загубим при минаването към новия вин.

Тия дни уточниха че при ъпдейт от 7/8/.1 към 10 и последваща преинсталация ще може да се слага директно 10

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jun 06, 2015 11:50 am

armageddon wrote:http://m.hicomm.bg/view?id=41676 - какво (уж) ще загубим при минаването към новия вин.
Възмутените коментари относно задължителните ъпдейти са тотално безумие. Някакъв пич даже се хвали как има неъпдейтвана Vista и всичко му е перфектно :lol:

Крайно ме радва, че MS най-накрая са направили ъпдейтите задължителни, ако не си с Pro. На общия потребител абсолютно не трябва да му се дава да скипва ъпдейти. После само мрънкат как това и онова не им било наред и постоянно хващат malware, при положение че защитата на системите им е като швейцарско сирене.

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Post by stealth » Sat Jun 06, 2015 1:18 pm

Image

Не съм windows потребител и няма да коментирам, колко счупена трява да е една потребителска система за да се нуждае от задължителни обновявания...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Jun 06, 2015 4:53 pm

AlDim wrote:
armageddon wrote:http://m.hicomm.bg/view?id=41676 - какво (уж) ще загубим при минаването към новия вин.
Възмутените коментари относно задължителните ъпдейти са тотално безумие. Някакъв пич даже се хвали как има неъпдейтвана Vista и всичко му е перфектно :lol:

Крайно ме радва, че MS най-накрая са направили ъпдейтите задължителни, ако не си с Pro. На общия потребител абсолютно не трябва да му се дава да скипва ъпдейти. После само мрънкат как това и онова не им било наред и постоянно хващат malware, при положение че защитата на системите им е като швейцарско сирене.
Съгласен съм, че не е кой знае какъв проблем, щом могат да се спрат на Pro версията. На мен тя би ми била важна в случай, че се вземе решение да се мигрира, което разбира се, няма никога да стане.

Защото всички служебни компютри, които администрирам, са с домейнов потребител с ограничени права и ъпдейти не могат да се инсталират, затова съм ги спрял и ги инсталирам ръчно на определени интервали. В противен случай колегите се дразнят и се объркват от разни поп ъпи, дето им казват, че трябва да инсталират нещо. Да не говорим, че не е единичен случая, в който ъпдейта зависва поради някаква необяснима причина и се преебава инсталацията, което ми създава главоболия.

И преди да ми кажеш, че в Windows 8 няма проблеми, ще имаш да вземаш. Ъпдейта си се насира и там, ако не дори повече отколкото при 7, като се има предвид с колко умрели 8-ци от забил ъпдейт съм си имал вземане даване.

Ако W10 няма да позволява спирането на ъпдейта, то MS трябва да са много сигурни, че подобни неща не могат да се случват, в противен случай си е просто кофти работа.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jun 07, 2015 12:02 am

stealth wrote:Не съм windows потребител и няма да коментирам, колко счупена трява да е една потребителска система за да се нуждае от задължителни обновявания...
Пълни глупости. Няма система за масовия потребител, която да не изисква ъпдейти за адресиране на сигурността и вкарване на всякакви други подобрения. Постоянно има лекета, които търсят входове към системата, за да й вкарат malware, съответно на потребителите не трябва да им се дава избор да са със XP версия от 2001-ва, да речем.
Както казах, писна ми да идват клиенти, които не са се ъпдейтвали от 100 години и ми мрънкат, че това и онова не им е наред. Това включва и Mac OS X. Аман от хора с тъпия 10.5.8, които не могат да си инсталират принтер, но отказват да си сложат новите ъпдейти, защото десетките подобрения на системата "не им харесват".


Amikae, 100% съгласен. И аз се надявам ъпдейтите да вземат предвид, че повечето юзъри са идиоти, които ще направят всичко възможно да си прецакат компютрите, било то по време на ъпдейти или нещо друго (а и принципно трябва да се подобри тази система). Но едно е сигурно - ъпдейтите са много важни, така че на говедата не трябва да им се дава възможност да отказват.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Jun 07, 2015 12:09 am

stealth wrote:Не съм windows потребител и няма да коментирам, колко счупена трява да е една потребителска система за да се нуждае от задължителни обновявания...
Интересно на коя операционна система си тогава? Щото OSX-а непрекъснато ъпдейтва нещо, а пък минт-а ми непрекъснато мрънка че има нови версии на пакетите?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Post by stealth » Sun Jun 07, 2015 1:55 pm

The Dragon wrote:Интересно на коя операционна система си тогава? Щото OSX-а непрекъснато ъпдейтва нещо, а пък минт-а ми непрекъснато мрънка че има нови версии на пакетите?
linux потребител съм, конкретно ползвам debian диструбуцията.
AlDim wrote: Пълни глупости. Няма система за масовия потребител, която да не изисква ъпдейти за адресиране на сигурността и вкарване на всякакви други подобрения.
Наистина, аз, може би, не съм масов потребител, но една нормална, потребителска система не би трябвало да е необходимо да се обновява по-често от 1-2 дори 3 години. Обикновеният потребител не предоставя услуги, където сървърите да се нуждаят от секюрити ъпдейти при всеки открит проблем. Обикновеният потребител има един броузер, някакъв чат клиент и може би, офис пакет. И ако умишлено не инсталира някаква глупост, системата не би трябвало да даде фира в близките няколко години. Това по принцип.
За съжаление, явно, windows продължава да продава същата счупена система, която се нуждае от непрестанно обновяване... Ако не ми е нужно дадено „подобрение“, трябва ли да ми се инсталира задължително? Трябва ли да си закача ремарке на колата, защото някой е решил, че точно така трябва да се подобри ъммм... ускорението?
AlDim wrote: ... повечето юзъри са идиоти, които ще направят всичко възможно да си прецакат компютрите, било то по време на ъпдейти или нещо друго (а и принципно трябва да се подобри тази система). Но едно е сигурно - ъпдейтите са много важни, така че на говедата не трябва да им се дава възможност да отказват.
Тук съм съгласен. Просто не съм съгласен за начина.
Отивам да гледам още веднъж The IT Crowd - The Speech - https://www.youtube.com/watch?v=iDbyYGrswtg и https://www.youtube.com/watch?v=UTBsm0LzSP0

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Sun Jun 07, 2015 2:01 pm

новият дизайн на скайп не ми харесва, доста ми белее и контраста като че ли не е наред. Защо да нямам правото да избера да си остана със старата версия, а ми натрапват, новата, по-добра?
Фанатизма е другата страна на ограничението

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 16 guests