Random Book Stuff

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
ypytt
Commoner
Posts: 27
Joined: Tue Mar 24, 2009 2:49 pm

Post by ypytt » Fri Mar 20, 2015 9:38 am

Има нов Humble Bundle с Post-Apocalyptic книги: https://www.humblebundle.com/books.
Някой може ли да даде мнение кои книги в него си заслужават?

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Mar 20, 2015 8:03 pm

Ся, без да съм ги чел, но чисто като авторски имена - Октавия Бътлър, Фриц Лейбър, Зелазни, Ким Стенли Робинсън, Хю Хауи ако не друго, доста го хвалят, другите са класици. Иначе, Лайтспийд са доста добро списание и редовно подбират добри разкази от нови автори. Джон Джоузеф Адамс е гигант в редакотрските среди, чел съм му две антологии, едната също постапокалиптична и беше МНОГО добра. Иначе, за After the Fall, Before the Fall, During the Fall съм чул доста похвали. А има и да добавят книги, аз ако имах 30 лв, веднага бих хвърлил петнайсетте долара, ама за жалост нямам. Ти ако имаш, ги дай, ако Бътлър не те блазни твърде много, вземи само Beat The Average пакета.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Fri Mar 27, 2015 6:26 pm

Незнам дали е тук мястото, но издателство Ентусиаст има РД (5г), и са пуснали всичките си книги с 50% намаление до 29.03. Като цяло каталога им не е точно по моя вкус, имат доста трилъри и разни такива, но все пак мисля да си взема "Посланическото градче" на Миевил и 2те книги на Лъвкрафт(Некрономикон, Планините на безумието), които са издали. Общо 3те книги излизат 24лв, което е доста добра оферта. Ще се комбинирам с един приятел да хвана и безплатната доставка, но дори и без нея, пак си заслужава.

Та на въпроса - някой да е чел въпросните книги и да има желание да сподели впечатлението си?

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Fri Mar 27, 2015 7:19 pm

Сега ги погледнах и ми направи впечатление че преиздават Дрюон.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Fri Mar 27, 2015 9:27 pm

yotoland wrote:
Та на въпроса - някой да е чел въпросните книги и да има желание да сподели впечатлението си?
Посланическото градче си заслужава.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Mar 27, 2015 10:06 pm

yotoland wrote:Незнам дали е тук мястото, но издателство Ентусиаст има РД (5г), и са пуснали всичките си книги с 50% намаление до 29.03.
Благодаря за полезната информация. Аз бих си взела и "Нощният цирк". А сега видях, че те са издали детската книжка за Линдберг - нея ще си я купя със сигурност.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Fri Mar 27, 2015 10:37 pm

хмм... ако ви поотракдна от идеите, може и сам да направя поръчка :D
Иначе и аз видях "Железният крал", но ако трябва да съм честен Бард малко са ме наплашили да купувам първа книга от някоя поредица, а тази е от 7 бройки :?

Иначе приключенията на мишлето летец ми се вижда забавно. Не ме е срам да призная, че понякога си взимам от Artline детски книжки :D

Нощният цирк ми е абсолютно непознато заглавие. Опасявам се, че може да го обърне на любовен роман, което ще е жалко, понеже Престиж например ми хареса.

User avatar
grigorp
Farmer
Posts: 71
Joined: Thu Jan 03, 2008 8:24 pm
Contact:

Post by grigorp » Fri Mar 27, 2015 11:23 pm

Айде направихме поръчка за 77 лв. Отсега потривам ръчички за Флейтата и Мишката. А иначе Нощният цирк е абсолютно задължителна и според мен. След около две годишни опити от моя страна да накарам жената да я чете, миналата седмица я прочете е остана крайно впечателена ;)

User avatar
grigorp
Farmer
Posts: 71
Joined: Thu Jan 03, 2008 8:24 pm
Contact:

Post by grigorp » Fri Mar 27, 2015 11:26 pm

yotoland wrote:хмм... ако ви поотракдна от идеите, може и сам да направя поръчка :D
Иначе и аз видях "Железният крал", но ако трябва да съм честен Бард малко са ме наплашили да купувам първа книга от някоя поредица, а тази е от 7 бройки :?
По-добре си поръчай старите в комплект отнякъде за 20-30 лева, че не се знае дали Ентусиаст ще ги доиздадат.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Mar 28, 2015 10:31 am

Аз старите ги имам баш без Железният крал, та тамън ми дойде.
То хубаво 8лв от 16 с намалението, ама като туриш и 4те лева доставка (най-евтиният вариант), малко или много кел файда :)

Иначе са яки ентусиаст, а сайтът им е приятно красив
This is it. Ground zero.

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Post by stealth » Sat Mar 28, 2015 4:15 pm

Тъкмо вчера бях решил да си взема най-сетне Посланическото градче, но и в двете книжарници, където проверих, липсваше.
Поръчах и на Лъвкрафт Некрономикон - не е точно моят жанр, но мисля да го отметна за обща култура :D
Доставката се преживява, но едва ли ще поръчвам директно от сайта им за в бъдеще. Не толкова за доставката като такава, а че нямат кой знае какви заглавия, които да ме заинтересуват...

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Mar 30, 2015 11:02 am

The #VeryRealisticYA Hashtag Shows The Truth About Teen Adventures - http://io9.com/the-veryrealisticya-hash ... 1694373817 :idea:

:lol: :lol: :lol:
Instead of deciding to save the world, the heroine decides to binge watch something on Netflix.
High school characters actually have to go to high school. Every day.
Broody bad boy says something sexist to quiet, bookish girl. Girl puts him in his place. They never go out ever.
Rebel teens get decent jobs maintaining Dystopian System, decide that it's not so bad after all.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Fri Jun 05, 2015 7:39 pm

Отново на сайта на Smashwords качих за безплатно сваляне сборник с кратки разкази "Милвай своето лице". Който желае може да го види, току виж си намерил някой разказ, който да му хареса :mrgreen:

https://www.smashwords.com/books/view/548235
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
grigorp
Farmer
Posts: 71
Joined: Thu Jan 03, 2008 8:24 pm
Contact:

Post by grigorp » Fri Jun 05, 2015 8:43 pm

penzata wrote:Отново на сайта на Smashwords качих за безплатно сваляне сборник с кратки разкази "Милвай своето лице". Който желае може да го види, току виж си намерил някой разказ, който да му хареса :mrgreen:

https://www.smashwords.com/books/view/548235
Корицата е смъртоносна :shock:

Иначе рустифината ставаше за четене, та ще видим и разказите.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Sat Jun 06, 2015 7:57 am

grigorp wrote: Корицата е смъртоносна :shock:

Иначе рустифината ставаше за четене, та ще видим и разказите.
:mrgreen: Смъртоносна - това беше яко.
Щом рустифината е ставала за четене и това става. :D
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests