Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Tue Jan 20, 2015 10:35 pm

Ох добре че тук, хората когато са болни си стоят вкъщи, а не като в училище или на работа всички да ходят болни аз да духам супата :lol:

Иначе все още ме изумява способността на германците да виждат дискриминация, там където я няма и да обясняват как нацитата съкват, а в същото време редовно си дискриминират пасивно в ежедневието.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jan 21, 2015 10:20 am

Amikae wrote:Ужас... А то мен освен това, дето ме е хванало сега, от около половин година ме тормози някаква хронична хрема, от която през 10 минути изпитвам нуждата да си духам сополите и месеци наред се адаптирам да спя със запушен нос, защото нямам навика да дишам през устата.

Тъпото е, че никой не може да ми го диагностицира това. Не е синузит и нямам полипи. И ся съм пак на нови лекарства, отделни от тея за грипа. То хроничната хрема едвам се търпи, а сега и с този грип, направо съм станал на парцал. Абе аз си знам, че ще се умирга, просто ще е по-милостиво някой да ме застреля в главата, отколкото да умирам от задух всеки ден. :free:
Звучи ми като изкривяване на носната преграда, но повечето хора го имат от малки... Но тъй като често е резултат от на практика от счупване на носа, което човек не е усетил като толкова сериозно, би могъл да си го получил и наскоро или да си го имал и да се е влошило по някаква друга причина.
Last edited by Morwen on Wed Jan 21, 2015 10:53 am, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Robert Jordan fan
Farmer
Posts: 67
Joined: Mon Oct 11, 2010 5:10 pm

Post by Robert Jordan fan » Wed Jan 21, 2015 10:32 am

Точно така е, същото получих и аз - след като си счупих зверски носа като шестнайсетгодишен. Някой знае ли дали подлежи на някакво оправяне (хирургическа намеса, или)?
Life's too short to take it seriously.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jan 21, 2015 10:52 am

Оправя се само с операция, но тя принципно се води доста проста.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jan 21, 2015 11:18 am

До колкото разбрах от моя УНГ лекар, носната ми преграда не е перфектна, но поне засега не смята, че имам нужда от операция. Ще видим новите лекарства как ще подействат.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 21, 2015 8:44 pm

Накрая ще се окаже, че същност имаш някаква алергия и тя няма нищо общо с грипа............

Аз вече се оправих -всички симптоми ми изчезнаха, само леко едната ноздра е полузапушена. Колко човека успях да инфестирам обаче никой не знае.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jan 21, 2015 8:58 pm

Да, може да е алергичен ринит. Аз по принцип си влача нещо такова, носът ми никога не е отпушен на 100% и нонстоп ми се стичат някви гадости в гърлото, ама до тоя момент УНГ-тата не са дали отговор кво може да е. И за алергии ме изследваха, ама май не намериха някви релевантни.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Sun Jan 25, 2015 8:15 pm

Споделям, че искрено се надявам да разбера как може в рамките на два часа един и същи човек да бъде наречен "велик герой, прославящ клета майка българия", а в следващия да е "тъпак, нещастник и тн". Масово го наблюдавам това. :shock:

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Sun Jan 25, 2015 8:34 pm

Осанна - разпни го... От над 2000 години насам...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Sun Jan 25, 2015 8:43 pm

То другият вариант за днешния ден щеше да бъде "българите са мноу по-добри от англичаните във всичко", "жените за нищо не стават" и пак щеше да има цирк. Ма специално в тоя случай не е като Кубрат и Кличко, дето нашия се пънеше пет месеца, а накрая нищо.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jan 26, 2015 1:40 pm

Омг, Амели, няма ли някакъв начин да си вземете от тези паспорти?
http://www.boredpanda.com/new-canadian- ... ht-images/
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jan 26, 2015 1:48 pm

Ся туй може би е по-скоро за абсурдите, but anyway. Понеже последно време работя на компа повечко, не ми стига един 22 инча дисплей, който имам и реших да си взема още един дисплей. Та на 9 Януари си поръчах едно 23 инча LG IPS, евтино 300 кинта от Ozone.bg. Идва дисплея, но подсветката му е толкова зле, че дори на десктопа седнал фронтално ти засветява нещата. Дисплея дойде в Събота, връщам го обратно в Понеделник, като от Озон ми казват, че някой ще ми се обади "утре". Аз реших, че предпочитам да го заменя за друг модел, не IPS, щото тея евтини IPS матрици нещо не ми вдъхнаха много доверие. Избирам си един Samsung, който има добри отзиви в нета. Минават Сряда, Четвъртък, няма обаждане. И им се обаждам в 6 вечерта Четвъртък. "Току що" го били получили новия монитор и щели да ми го пратят за Събота.

Събота идва, отварям, пускам и гледам дефект 2 пръста в горната част на дисплея. Айде пак звъня, опаковам и засилвам обратно. Междувременно на мейла си получавам някакъв тикет от тях, в който им чета неграмотните вътрешно фирмени комуникации, кой щял да се произнесе за тоз монитор и т.н.

В Понеделник сутринта им го пращам и от Озон ми се обажда някакъв мъж, на който му обяснявам как стоят нещата и какви са ми оплакванията. Поведението му е арогантно, не приемал критиките ми за тяхната реакция, нямало смисъл да ми звънят, като не били получили новия монитор и т.н. Окей викам, разбираме се, че следващия монитор те ще го отворят и ще го пуснат, за да видят дали има някакъв проблем.

Минава още една пълна седмица и мисля Петък ми се обажда девойката от Озон, да ми каже, че ще си получа монитора в Събота. В Събота в 8:30 сутринта ме събужда непознат куриер по телефона, бил пред нас. Няма го пред нас, ама бил. Оказва се, че го пратили в Айтос. От Озон ми звънят инстант, щял съм да го получа в Понеделник, демек днес. Аз всичките тея неща ги приемам абсолютно спокойно, не им повишавам тон и т.н.

Днес идва дисплея, отварям пускам и моментално виждам два пръста на същото място, подобно на предишната бройка. Това е дисплея, който те са тествали, очевидно беше отварян и са го тествали. Звъня и ми дават да говоря със същия тип, дето ми се цупеше миналата седмица по телефона. Те го били тествали, нямало такова нещо, на мен ми се привиждали неща. Бил съм си вземал и без т'ва някаква евтина TN матрица, туй той ми го обяснява. Да съм бил отишал в София да им го покажа. :lol:

През цялото време съм пълен зен, нищо че вече сме 26 Януари, а аз съм без читав дисплей. Обясних му, че му го връщам и не съм за 300 кинта, да е жив и здрав, няма смисъл да ми го праща обратно. И наистина е така, но започвам да се замислям, дали тоз пич не заслужава да им направя проблем. :lol:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jan 26, 2015 2:19 pm

О, заслужава определено. Всъщност ти като им върнеш монитора, те нали ще ти върнат парите?

Офтопик, не се заяждам, само информативно - на български дните от седмицата се изписват с малка буква (за разлика от английски, немски и т.н.)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jan 26, 2015 2:29 pm

Я ги върнат, я не. На мен не ми звучеше много, като човек, който възнамерява да ми връща, каквото и да е. Най-глупавото в цялата сутиация е, че аз винаги съм им симпатизирал на Озон и съм техен клиент. И имах планове да си купувам монитор за гейминг, за 700-800 лева от тях, и по принцип да си вземам повечето хардуер от там, защото ми харесваха. What a shame...

Мерси за инфото, Морве, наистина не го помня това, личи си кой е внимавал в училище. :oops:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jan 26, 2015 5:24 pm

Е, според мен не бива да им оставяш така тези пари. Не само защото можеш да ги похарчиш по-добре, а и защото така те на практика биват възнаградени за наглостта си. После някой друг карък ще получи същия монитор и ще им плати още 300 лв. Имаш две опции - от една страна при сделка сключена от разстояние, имаш право да върнеш стоката в едноседмичен срок, без никакви обяснения и те са длъжни да ти върнат парите. Ако не искат, съвсем спокойно можеш да споменеш за жалба до комисията за защита на потребителите, може дори да свърши работа. Другата опция е да изпратиш монитора за гаранционна поправка. В този случай до един месец трябва да ти го поправят или сменят, мисля, че имаше и опция да ти върнат парите.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 25 guests