Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jul 24, 2013 9:40 pm

Jester wrote:Въобще не изявявам никакво величие. Сам смятам, че съм достатъчно необразован и с промит мозък и се радвам, когато някой ме просвети :)

Явно в момента правиш групова проекция, защато шадоуденс е точно такава сцена. Двойният стадарт и липсата на толерантност към чуждото мнение също са ви запазена марка.
Да, ок. А сега нека ти разкрия една тайна - като админ, мога да проверявам IP-адреси и да виждам кой друг е писал от същия адрес. Just as a point of interest.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jul 24, 2013 9:42 pm

Jester, един приятелски съвет - преди да тръгнеш да просвещаваш членовете на даден форум по някакъв въпрос, постарай се да ги опознаеш достатъчно добре. Това, което правиш в тази тема, е грешка, която и аз съм допускал тук, както и в горе-долу всеки форум, в който съм регистриран, и сега донейде съжалявам за това.

Още нещо - темата е към седемдесет страници, но преди намесването ти в последните две години тук бяха написани по-малко от двайсет мнения. Поради огромния обем на темата можеш да бъдеш сигурен в две неща - че горе-долу ВСИЧКО е дискутирано до смърт(включително сравнението със сериалите на НВО, бтв) и че сериалите за Бъфи и Ейнджъл имат доста фенове в този форум. Фактът, че в последните две години постовете са толкова малко, пък показва, че хората отдавна са си казали всичко, знаят си позициите, постигнали са някакво съгласие(дори то да е да не са съгласни) и като цяло нямат какво да добавят към вече написаното. Замисли се дали имаш да кажеш нещо ново, дали имаш да кажеш нещо полезно и дали искаш да се набъркваш в сериозен спор.

И НИКОГА, в никой форум, не обвинявай събеседниците си в нетърпимост към чуждото мнение, ако не можеш да я докажеш неопровержимо - и, най-вече, ако първите ти постове са очевидна провокация.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jul 24, 2013 9:44 pm

tigermaster wrote:Jester, един приятелски съвет - преди да тръгнеш да просвещаваш членовете на даден форум по някакъв въпрос, постарай се да ги опознаеш достатъчно добре.
O, той ни познава :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jul 24, 2013 9:47 pm

Кой е той?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 24, 2013 10:01 pm

Spoiler: show
Image
:mrgreen:

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 24, 2013 10:24 pm

Това е календарът и викам да спрем, щото това е мъртвородено и безсмислено още в зачатък.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 24, 2013 10:27 pm

Yeah....
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Dec 23, 2014 6:21 am

Нещо ми домъчня за Спайк и сега си гледам епизодите с него от 2ри сезон на Бъфи. Мисля като ги свърша да прескоча директно на 4ти сезон и от там да гледам последователно до края. После ако съм на кеф може и 5тте сезона Angel да претакам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Dec 23, 2014 11:52 am

Гледай и единствения със Спайк от третия сезон - особено пък сега, както си се запалила по Сид Вишъс...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Dec 23, 2014 6:35 pm

Гледах го снощи и много се изкефих на My Way. :lol:

Вече съм на 4ти сезон и почвам да гледам всичко.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Dec 24, 2014 7:01 am

Баси, Hush КОЛКО е як!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Dec 29, 2014 10:23 am

Такааааааааааа. Удари ме няква инсомния и изгледах сезони 4-7 за 4 дена.

Много добро. Пети сезон ми остава любим до момента, но 6ти тоя път ми хареса почти в същата степен.

Бъфи я разбирам и харесвам чувствително повече от преди. Спайк ми харесва малко по-малко, но продължава да ми е любимец. Като цяло, въпреки нон-стоп Бъфи маратона тоя път не успях да се филмирам. В смисъл, миналия път живях в Бъфивърса ненам колко време. Сега просто имам усещането, че съм гледала хубаво шоу с прекрасно развити персонажи и свеж хумор от време на време. Бъфи всъщност ако се направи в манга или аниме вариант ще е перфектното шоджо. Или джосей по-скоро. Просто ТОЛКОВА добре ми дойде с всичкия си гърл-пауър и еманципация. Зажадняла съм напоследък за свестни и силни женски персонажи, а почти нищо от западните и източните произведения, с които се занимавам, не ми показва такива. Също, отдавна ми се беше догледала болна любовна история, в която мъжът и жената се бият/надцакват един друг и накрая се влюбват и Бъфи/Спайк изпълненията са просто перфектни за целта.

В седми сезон липсата на епизодични лошковци и забавни идиотщини ми липсваше. И повечето слейъретки бяха трудно поносими и исках да ги ритам в лицето - деба и лигавите милениълс, деба. Но краят беше доста як. И все пак, определено не ми е на нивото на 5ти и 6ти.

Once More With Feeling и Fool for Love си остават от най-яките епизоди за мен. Сега, понеже не мога да се разделя със Спайк все още, мисля да изгледам и 5ти сезон на Angel. После мога да изгледам и другите 4, ако още съм на тая вълна.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Dec 29, 2014 10:37 am

Тоест за теб в шести сезон "Животът като Големия Злодей" вече е ОК, а? :wink:
Сватбата между знаем кои двама гледам не я споменаваш, или другите истерични лигавщини на преживели пет сезона изпитания младежи и девойки. Е, здраве да е. :mrgreen:

Щом ти харесва, толкова по-добре, винаги е за предпочитане дадено заглавие да поражда положителни емоции. :)


А в "Ейнджъл" първите четири сезона Уидън и сътрудниците му (като съсъздателят Дейвид Грийнуолт и Тим Майниър, който е сред авторите на "Файърфлай") правят показно как досадно-неприятни и в известен смисъл по-маловажни персонажи могат да станат култово развити, и то не веднъж, а два пъти - един мъжки и един женски. :wink: Та ако не държиш само на Спайковите епизоди, и тия сезони си струват. Но си е до лични предпочитания към един или друг персонаж от Бъфивърса, разбира се. :)

При всяко положение, приятно гледане, колкото и да гледаш. Финалът на "Ейнджъл" си остава един от четирите най-добри финала на сериал, които съм гледал, над него са само три заглавия от ХБО (върховната похвала от мен, както знаем :mrgreen: ).
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Dec 29, 2014 12:26 pm

Адаше, аз съм ги гледала всичките Ейнджъли и Бъфита, че даже и някои от комиксите съм чела. :lol:
Сега просто ги преизглеждам, че нещо ми скимна и имам време през коледната ваканция.

Сватбата в шести сезон ми се стори твърде тъпо измислена първия път като гледах сериала, ама сега определено си личеше отдалече, че тея двамата няма да могат да я свършат тая работа. За останалите лигавщини - май само Доун ми беше особено неприятна. Черната Уилоу пък дърдореше прекомерно, ама се ядваше там. А трите нърда са ми най-любимите лошковци след Спайк. :lol:

Та колкото и да беше тегав Големия Лош Живот в 6ти сезон, трябва да кажа, че епизода с Макдоналдсоподобната компания беше гениален, смешен и в същото време ужасяващ по най-различни начини. Целия сезон е някъв такъв всъщност... Това много ми липсваше в 7ми.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Dec 29, 2014 12:35 pm

Да бе, помня ни дискусиите навремето, ясно ми е, че не ги гледаш за сефте. Просто споменах това за "Ейнджъл" като повод да си припомниш и първите му 4 сезона, ако не си на твърдо Спайкоцентрична вълна в момента. :wink:

При всяко положение, щом нещо предимно радва, това е най-важното. :D


П.П. Комиксите за мен твърдо показаха защо някои заглавия не е здравословно да се пренасят на различен носител. За обратната посока също важи в някои случаи. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests