Wolf's Rain + СПОЙЛЕРИ! + Малък ТЕСТ

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Mon Mar 15, 2004 2:03 pm

The page cannot be found
The page you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

--------------------------------------------------------------------------------

Please try the following:

If you typed the page address in the Address bar, make sure that it is spelled correctly.

Open the quizilla.com home page, and then look for links to the information you want.
Click the Back button to try another link.
Click Search to look for information on the Internet.
......Аз май съм попрецакън.........
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Mar 15, 2004 9:40 pm

И аз съм Киба... не се ли падат женски персонажи от време на време? :evil: Да не говорим, че писаното за него няма накъде повече да не се връзва с мен...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Jun 26, 2004 4:40 pm

Не е за вярване - най-накрая гледах последните епизоди.
Едва ли ви се говори вече, но все пак...
Не ме дразни толкова самият край, колкото това, че анимацията е различна, все едно е правена от други хора - нищо не мразя повече от това в анимационен филм. И е по-грозна! Престъпление, но пък така успях да го възприема по-скоро като продължение, а не част от великия оригинал(тм), и да не му се връзвам толкова. На Дарсия само името му съвпада с образа дотогава, как можаха, гадовете. Имаше и добри моменти, но като смисъл наистина много зле в сравнение с това, което трябваше да бъде.

Някой да знае коя е музиката, която върви при смъртта на Тобое?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jun 27, 2004 9:57 am

Хмм, мързи ме да проверявам, но "Heaven's not enough" е едно добро предположение, тя много се въртеше из тия епизоди последните...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Jun 28, 2004 11:25 pm

Ц, не е тя. Малко на келтски женски вокал го докарвам.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Thu Jul 01, 2004 8:31 pm

Снощи го приключих (филма, де). Поправка - той ме приключи. :cry:
По-тъжна рядко ми се е случвало да се чувствам. Не, че не ми мина през ума още в 11-сти епизод, че всички ще свършат като ангелчета, но ми дойде някак... изнанагорно*.
Този сериал е толкова "японски", че вместо начални надписи трябва да пише: "Вход забранен за незапознати с японците и техния вътрешен свят. Авторите не носят отговорност за нанесени тежки психически щети (на деца и млади американци)". Добре, че отделих толкова време от живота си на А. Куросава.


* така казват граовци като им дойде нещо в повече.
Last edited by Regsa on Thu Jul 01, 2004 8:53 pm, edited 1 time in total.
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jul 01, 2004 8:50 pm

Не бих казал, че е оптимално тъжен. Някак пресилено брутален, клонящ към безсмисленост. До степен, че смъртта на Шер примерно беше почти комична. В смисъл, гет риъл, а?
"Смърт, смърт, смърт, опаа, тая не сме предвидили как да я утрепем, Дарсия няма да е навит да я склеца... Я, ский тая скала как се клати... [evil laughter]МУАХАХАХАХА[/evil laughter]..."
Слаб край на адски красив сериал, за съжаление :/
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Jul 02, 2004 9:02 pm

Не съм мислила, че ще почна да го защитавам, но всъщност не беше чак толкова зле, имам предвид как умираха всички. Затова харесвам японската анимация - заради болката :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jul 03, 2004 10:15 am

Болка можеш да почувстваш, когато е реална. Има случаи, когато интензитетът e нереалистично голям. Не МНОГО голям, а просто НЕРЕАЛИСТИЧНО. Тук случаят беше такъв. Болка на талази, ама не е много ясно защо.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jul 06, 2004 9:07 pm

:D
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Jul 14, 2005 2:42 pm

И аз го изгледах Wolf's Rain.
Spoiler: show
То наистина бива бива нереалистичност, ама определено беше прекалено да разфасоват всички в рамките на 1 епизод .... Баси ... мега тъпо

Иначе ми стана най гадно като умря Шер. Не знам защо, даже не ми беше любимия женски персонаж ...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Jul 14, 2005 3:06 pm

А викаш да се превръщаш във вълк е много реалистично?:) На мен пък финалът много ми хареса, при все че някои хора ми го бяха разказали доста преди да го гледам. Щеше да е с пъти по-тъпо ако наистина бяха намерили някакъв рай и си бяха живяли там happily ever after.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Jul 14, 2005 3:46 pm

За нереалистичността на превръщането не говорим. Говоря че "финала" ми се вижда нереален, безмислен, откровено казано тъп и допълнително пришит към сериала, един вид "Бе ние съкратихме сериала със 4 серии, щот тогава нямаше пари, дай ся кат има да скалъпим там некви" и тн. Можеше и без тях.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Jul 14, 2005 5:58 pm

Охо, аз ТУК не съм писала, бива ли такова нещо :twisted:.

За мен това си остава най-гениалният сериал (да се чете като 'любимият ми'), от тези които съм гледала. Може би съм единственият човек, заедно с Мат, който одобрява финала. По мое мнение това беше най-добрият възможен финал, очаквах го. Беше неизбежен. Подкрепям Мат за
Spoiler: show
Щеше да е с пъти по-тъпо ако наистина бяха намерили някакъв рай и си бяха живяли там happily ever after.
Според мен цялостната атмосфера на безнадеждност и обреченост през целия сериал, подсказваше трагичния финал... и все пак завършекът е 'отворен', много фино се прокрадва 'лъч светлина в тунела', нотка оптимистичност.
Wolf's Rain изцяло ме удовлетворява: неповторимата атмосфера, съчетана с убийствената музика и красивата анимация, интересните герои (long live Darcia-sama :D), най-красивия и затрогващ сюжет, който досега съм срещала за аниме... просто всичко.

Толкова филми са ми минали през главата и на принципа 'всяко чудо за три дни' са ме вълнували има няма една-две седмици, че Wolf's Rain се явява нещо като 'феномен' за мен. Това е сериалът, който ще ми остави ярък спомен за себе си, а това само по себе си значи много.

Рол: Плс все пак да използваме съответния таг, не всеки е длъжен да е гледал филма и предупреждение или не, по-хубаво да няма оголени спойлери.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Jul 18, 2005 5:15 pm

Elayne, не оспорвам че във финала имаше някаква (макар и малка) идейка.
Spoiler: show
И аз не очаквах да намерят някакъв Рай, още по малко да си живеят щастливи хепили евър афтър, както и идеята че ако бяха намерили такъв, това евентуално би разрушило т.нар появила се из последните серии идея за "цикличност" на света - за да се прероди [светът] първо трябва да го унищожат, и тн.

Но остава факта че сериала спокойно можеше да мине и без него, а и е изключително бездарно изпълнен. Най малкото което, след като и така и така всички трябваше да наторят маргаритките, при това в доста буквален спрямо финала смисъл, можеха да не избиват всички героите в 1 серия.

Пък и осраха Дарсия-сама, което си беше престъпно и непростимо само по себе си. И необяснено, немотивирано и необусловано от нещото, което минаваше за сценарии в серии 27 до 30.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests