Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu Nov 14, 2013 5:02 pm

Момчетата на Ананси - много приятна и бързо се чете. Геймън трябва да пише по-дебели книги.
8/10
There are no rules! I'm gonna get you!

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Thu Nov 14, 2013 5:07 pm

termit wrote:Какво си чел от вселената? И какво ти се чете (imperial guard/mechanicus/space marines/etc...)?
Imperial Guard. За съжаление никъде не мога да намеря For The Emporor от серията за Caiphas Cain на читав формат. С калибрето го мъчех, но в какъвто и формат да конвертирам ми липсват цели изречения от абзаците или пък ако ги намеря са две страници по-натам. Ужас.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu Nov 14, 2013 5:50 pm

За гвардията най-честно споменавана е серията Gaunt's Ghosts, но пък тя си е на Дан Абнет, който си е име в Warhammer/40K. Аз съм чел първия омнибус и ми хареса доста, но в момента съм на средата на втория и от половин година не мога да се накарам да го изчета - не е лош, има си и меле и всичко, но просто не ме хваща.

Ciaphas Cain си го знаеш, там няма какво да кажа.

Преди 2 години напазарих Gunheads, което пак е гвардията, но с акцент танкове, и го бива - ако можеш да си го намериш. По принцип в Bookdepository имат доста, включително и двата омнибуса за Cain, но като гледам ти не търсиш точно да си купиш ;)
A, сега се присетих, че в wish listа съм си набил и 15 hours, което поне на описание изглежда добре.
Elves dig rocket launchers.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Thu Nov 14, 2013 5:56 pm

termit wrote:За гвардията най-честно споменавана е серията Gaunt's Ghosts, но пък тя си е на Дан Абнет, който си е име в Warhammer/40K. Аз съм чел първия омнибус и ми хареса доста, но в момента съм на средата на втория и от половин година не мога да се накарам да го изчета - не е лош, има си и меле и всичко, но просто не ме хваща.

Ciaphas Cain си го знаеш, там няма какво да кажа.

Преди 2 години напазарих Gunheads, което пак е гвардията, но с акцент танкове, и го бива - ако можеш да си го намериш. По принцип в Bookdepository имат доста, включително и двата омнибуса за Cain, но като гледам ти не търсиш точно да си купиш ;)
A, сега се присетих, че в wish listа съм си набил и 15 hours, което поне на описание изглежда добре.
Като цяло търся всякакви препоръчани книги за WH40k. Тоест да има малко повечко освен само меле, въпреки, че то серията си е предимно за мелета. За Cain прочетох разказите. Иначе бих си ги и купил, но нямам гаранция дали няма да имам същите проблеми с форматите и транскрипцията. За Kindle става дума все пак. Но при по-добри финанси бих поръчал и на хартия, само дето не се оправям с амазон системата.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu Nov 14, 2013 10:54 pm

Проблемът с купуването на електронни книги е, че Games Workshop и съответно Black Library са в общи линии гадняри, и електронните им книги са ненормално скъпи. Освен това нямат омнибуси в електронен формат, имат едни ebundles, които пак са по-скъпи от омнибусите.

За препоръките - това са книги, които съм чел по 40К и са ми харесали:
Gaunt's ghosts, първия омнибус - imperial guard, меле, но без супер герои. В основата си е точно войнишка история. Вторият омнибус е още от същото, но нещо не ми влиза добре. И пича продължава да пише още...
Ciaphas Cain - мисля че още не са изкарали трети омнибус, първите два са много приятна дъвка.
Eisenhorn и Ravenor - 2 омнибуса за инквизицията. Водят се едни от по-добрите неща в Black library. По принцип се запалих по 40К заради Eisenhorn, силно препоръчвам
Grey Knights омнибус - space marines, но тия са по-нестандартни и са към Инквизицията. Млата е Империя срещу Хаос.
Space Wolf - Конан в космоса ;) вълците са от по-забавните chapter-и
Titanicus - Мехауориър на живо. Евала на Дан Абнет, че е успял да направи достатъчно увлекателна книга по темата.
Gunheads - Imperial Guard, основно танкови части, меле срещу орки
Enforcer omnibus - това е малко по-нестандартно, защото е по-скоро криминале (е, 40k все пак ;)), особено последната книга. Темата е Adeptus Arbites
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Mon Nov 18, 2013 9:23 pm

Почнах 1Q84 на Мураками. Началото е доста добро. :wink:

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Nov 20, 2013 12:22 pm

termit wrote:Проблемът с купуването на електронни книги е, че Games Workshop и съответно Black Library са в общи линии гадняри, и електронните им книги са ненормално скъпи. Освен това нямат омнибуси в електронен формат, имат едни ebundles, които пак са по-скъпи от омнибусите.

За препоръките - това са книги, които съм чел по 40К и са ми харесали:
Gaunt's ghosts, първия омнибус - imperial guard, меле, но без супер герои. В основата си е точно войнишка история. Вторият омнибус е още от същото, но нещо не ми влиза добре. И пича продължава да пише още...
Ciaphas Cain - мисля че още не са изкарали трети омнибус, първите два са много приятна дъвка.
Eisenhorn и Ravenor - 2 омнибуса за инквизицията. Водят се едни от по-добрите неща в Black library. По принцип се запалих по 40К заради Eisenhorn, силно препоръчвам
Grey Knights омнибус - space marines, но тия са по-нестандартни и са към Инквизицията. Млата е Империя срещу Хаос.
Space Wolf - Конан в космоса ;) вълците са от по-забавните chapter-и
Titanicus - Мехауориър на живо. Евала на Дан Абнет, че е успял да направи достатъчно увлекателна книга по темата.
Gunheads - Imperial Guard, основно танкови части, меле срещу орки
Enforcer omnibus - това е малко по-нестандартно, защото е по-скоро криминале (е, 40k все пак ;)), особено последната книга. Темата е Adeptus Arbites
Благодаря ти много, че ме ориентира. Gaunt Ghosts ми изглеждат жестоки а има книги за тях и участието им в The Sabbat Crusade. Прочетох първата за Cain. Забавна беше, въпреки скапаната транскрипция. Останалите части са окей и във формат, но май ще минавам направо на Ghosts. Санди Митчъл пише забавно, но всичко е ужасно предвидимо и на моменти си казвам, че и аз мога да го напиша по-добре.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Wed Nov 20, 2013 9:54 pm

По принцип ако си в София мога да ти ги дам на заем хартиени, стига да обещаеш да ми ги пазиш ;) Ако искаш пиши на лични да се разберем.
Elves dig rocket launchers.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Nov 20, 2013 10:12 pm

termit wrote:По принцип ако си в София мога да ти ги дам на заем хартиени, стига да обещаеш да ми ги пазиш ;) Ако искаш пиши на лични да се разберем.
Значи, да знаеш, че май така ще стане на по няколко бири, защото и останалите от тази поредица са с лоша транскрипция (но са доста по-четиви). Негативните страни на пираството :lol:
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Dec 03, 2013 4:52 pm

Последното, което прочетох, беше един сборник с разкази на Чехов. Харесаха ми твърде много. Повестта "Степ", с която завърши, е нещо, което със стопроцентова сигурност не съм разбрал напълно, затова и по някое време ще се върна отново към нея.

"Тъмната половина" на Стивън Кинг се оказа бая приятна книга, обаче, честно да си призная, мисля, че трябваше да е около два пъти по-кратка. Не че не я глътнах за два дена, но все пак... Дълги описания на някакви герои, които се появяват само за да се появят - доста ефектно, трябва да се признае - и после биват тотално забравени.
"То", обаче, разкъртва на второ четене доста повече, отколкото на първо.

В последните дни се опитвам да чета "Господарят на светлината" на Зелазни, обаче българският превод е толкова натъпкан с пунктуационни грешки, че четенето му на моменти направо причинява болка. Иначе книгата със сигурност е страхотна, а и, при все грешките, като изказ май преводът е доста точен, но това, че в половината изречения запетаите са на грешните места, пречи много.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Dec 03, 2013 7:51 pm

Спести си времето и я намери на английски, езика е страхотен, освен това като се бях опитвал да чета на български, имаше липсващи страници.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Mitko
Commoner
Posts: 46
Joined: Wed Dec 21, 2011 1:41 am

Post by Mitko » Mon Dec 09, 2013 4:25 pm

Дочетох Симънсовото творение The Abominable и съм просто :shock:
Не знам дали умишлено или не, но автора си е направил супер гавра с читателите.
Не стига, че две трети от книгата не се случва нищо динамично и интересно, ами за капак и антагонистите които получаваме на края са
Spoiler: show
нацисти алпинисти търсещи на Еверест компромати, уличаващи Адолф Хитлер в педофилия
А, и в книгата йетита няма...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Dec 21, 2013 1:51 pm

"Океанът в края на пътя" на Нийл Геймън. Вчера, напълно утрепан от нощна смяна, на връщане от работа реших да си купя книга. Съответно влязох в книжарницата, разхождах се, разглеждах книгите към половин час, докато накрая вниманието ми беше привлечено от "Книга за гробището" и "Океанът в края на пътя". Така и не успях да реша какво искам, затова попитах книжаря какво би ми препоръчал.
Благодарен съм му.
Бая зловеща история, всъщност. Зловеща и прекрасна. Приказна и ужасяваща. Плаши, но не позволява на читателя да остави книгата. Мисля, че именно тази книга ще превърне Геймън от автор, когото харесвам, в автор, когото обичам.

Следващия път сигурно ще взема "Книга за гробището".
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Wed Dec 25, 2013 1:46 pm

Прочетох Морелси на Чайна Миевил. Книгата е превъзходна, преводача също и особенно ми хареса преклонението и податките към творчеството на Хърман Мелвил, братя Стругацки, Даниел Дефо и Р.Л.Стивънсън. Препоръчвам я.
И докато Станция Пердидо ми се видя объркана, а Градът и градът ме остави равнодушен, Морелси докосна детето в мен и неговата неутолима жажда за приключения. :wink:
Весела Коледа!!!

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Dec 25, 2013 4:54 pm

Мерси за препоръката! Тъкмо се чудех какво да почвам да чета :) Весела Коледа!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests