Path of Exile

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Path of Exile

Post by coldie » Tue Oct 29, 2013 10:26 pm

Някои я водят като Диабло 2.5, според други е по-добра от Диабло 3.
Според мен в някои отношения е по-добра от Диабло, в други е по-зле.
Играта си заслужава и е фрий. Поне засега.
http://www.pathofexile.com/

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Wed Oct 30, 2013 12:33 am

46 Scion на
Lighting trap + Multiple Traps + Pierce + Added Chaos Dmg + Added Lighting Damage
Purity
Endurance Cry
Bear trap + added fire damage
Fire trap + increase burning damage (maybe proliferation)
Smoke mines.

Талантите ми са
http://www.pathofexile.com/passive-skil ... juFfno_go=

Коментар по играта. Уел, ако имаш време и достатъчно желание, играта предлага наистина много забавление. Имаш Гилдии, имаш мапове, пълна къстомизация на уменията и талант дърветата, голям набор от уникални итеми и страхотна крафтинг система. Много силно.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sat Nov 09, 2013 1:22 am

ProxyFantasy wrote:46 Scion на
Lighting trap + Multiple Traps + Pierce + Added Chaos Dmg + Added Lighting Damage
Purity
Endurance Cry
Bear trap + added fire damage
Fire trap + increase burning damage (maybe proliferation)
Smoke mines.

Талантите ми са
http://www.pathofexile.com/passive-skil ... juFfno_go=

Коментар по играта. Уел, ако имаш време и достатъчно желание, играта предлага наистина много забавление. Имаш Гилдии, имаш мапове, пълна къстомизация на уменията и талант дърветата, голям набор от уникални итеми и страхотна крафтинг система. Много силно.
Мн. е трудна, просто е необосновано трудна. Някои неща доста ме дразнят, но че е зарибявяща и е като едно по-интелектуално Диабло.
Не е особено обичайно игра с такъв геймплей и графика и прочее да е фрийй. Даже си е едно единствено изключение.
Откак минаха на бетата, стана още по-сложна.
Минуса е, че е не особено добре балансирана, според мен.
А тоя новият бос Доминус е просто ...нз
Пак се връщам на това което казах, че в някои отношения е доста по-добре от Диабло, в други е по-зле.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Nov 10, 2013 12:08 pm

Мен ме пребори. Не успях да пребора боса на акт 1, колкото и да се опитвах. Накрая дойде един 40 левъл и го уби. Почувствах се тъпо, особено заради липсата на ТП скролове и Идентити, които трябва да фармя с часове. Ако някой все пак иска да ми даде едно рамо, може и да заиграя пак.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Nov 10, 2013 12:33 pm

Аз съм дарявал кинти за тая игра, но в края на краищата не ми хареса. Очаквах да избягам от ужаса на Диабло 3, но тука гринда е още по-голям и нещата са още по-рандъм.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Mon Nov 11, 2013 10:03 am

Проблема на новите играчи е, че не приоритизират кръвта и резистите в началото. От там и са ви трудни босовете. Е Доминос си беше ебал майката, но пак се убива.
Играта наистина е МНОГО трудна, но гринда настрана не е толкова нужен, поне до 60ти левел. Въпроса е, че трябва наистина да се средоточиш в играта и да и отделяш доста време.
Разликата е, че тук гринда е на мапове и е доста разнообразен, но въпреки това си трябва, ако искаш да продължиш напред.
Допълнителен съвет е, ако нещо не ви се получава с героя, почвайте от начало, тази игра трябва да опитваш отново и отново, докато не започнеш да разбираш механиките.
Баланса, че го няма за мен е плюс, защото така всичко си зависи от теб да го счупиш и да видиш кое действа и кое не. А да и това позволява One Hit, One kill сценариите в ПВПто.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Wed Nov 13, 2013 9:40 pm

Днес вкараха новия пач и според мен прецакаха тотално баланса.
То и това е най-слабто на ГГГ, създателите на играта. Далече са от баланса, който успяват да направят Близард...
Лутат се между много ОПнати билдове и после ги нерфват на макс.
Липсата на баланс е това, което най-много ме дразни.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Tue Nov 19, 2013 10:13 am

Близард и Баланс? :? Две понятия, които тотално се отричат.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Fri Dec 06, 2013 11:43 pm

Взех си първият 6L chest, малко преди да се откажа :)

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Wed Dec 25, 2013 12:24 am

Като се понагрухаш играта вече е доста по-лесна:)
Сега Доминус си го бия без проблеми.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri Aug 22, 2014 11:00 am

Новият експанжън ми върна желанието за игра. Наистина доста освежава и докато не науча всичко от новите мастъри, няма да я зарежа житката. Сигурен съм, че поне 50 часа ще ми отнеме, така че ще споделя мнение след това. За сега изглежда прекрасно и много занимателно дори за по-слаби играчи.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sat Aug 23, 2014 10:10 pm

ProxyFantasy wrote:Новият експанжън ми върна желанието за игра. Наистина доста освежава и докато не науча всичко от новите мастъри, няма да я зарежа житката. Сигурен съм, че поне 50 часа ще ми отнеме, така че ще споделя мнение след това. За сега изглежда прекрасно и много занимателно дори за по-слаби играчи.
Аз от три-четири месеца съм я зарязал, защо си заслужава да се играе пак?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sat Aug 23, 2014 10:20 pm

От дистанцията на времето мога да кажа, че толкова обвързващо занимание като това да си направиш 6Л или да крафтнеш бест айтъм, е по-зомбиращо и далеч по трудно даже от това да гриндиш 100/100 айтъми на Диабло

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sun Aug 24, 2014 4:15 am

Интересната част са daily quest-овете и идеята, че във всяка трета зона има нещо различно, някакъв евент, дали ще е стронгбокс, куест или мастър или corrupted зона и така нататък. Тоест играта ми изглежда доста по интересна, като на човек, който играе супер casually и са запълнили мъртвите нива около 40 до 60 левел.
Крафтенето е повече за хардкор геймърите, аз не бих се занимавал определено хД. Но hideout-a ми изглежда забавна придобивка и ще искам да го разгледам по сериозно хД

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sun Aug 24, 2014 8:51 pm

ProxyFantasy wrote:Интересната част са daily quest-овете и идеята, че във всяка трета зона има нещо различно, някакъв евент, дали ще е стронгбокс, куест или мастър или corrupted зона и така нататък. Тоест играта ми изглежда доста по интересна, като на човек, който играе супер casually и са запълнили мъртвите нива около 40 до 60 левел.
Крафтенето е повече за хардкор геймърите, аз не бих се занимавал определено хД. Но hideout-a ми изглежда забавна придобивка и ще искам да го разгледам по сериозно хД
То тва е върха на играта е крафтването на някои хай айтъм, аз и заради това я отказах(второстепенната причина)т ъй като няма как да го направя това.
Там става въпрос за стотици от най скъпите орбове.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests