Какво е PC и конзола през 2013?

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Jun 20, 2013 12:54 am

http://www.gamespot.com/news/microsoft- ... es-6410472

Комедията продължава, едно към едно с българското правителство! :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jun 20, 2013 9:28 pm

Басът беше само колко ще изчакат колкото да не загубят престиж ако клекнат прекалено рано :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jun 27, 2013 3:23 am

Ouya звучи доста като piece of shit:

http://www.destructoid.com/the-ouya-is- ... 6954.phtml

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jun 27, 2013 8:41 am

AlDim wrote:Ouya звучи доста като piece of shit:

http://www.destructoid.com/the-ouya-is- ... 6954.phtml
Когато пускаш нещо с по ниски спесификации от 20 доларов андроид стик за 100 долара е очаквано.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Nov 05, 2013 5:13 pm

Всички ААА заглавия излезнали в последния месец, а и тези които тепърва има да се появяват в завимост от платформите имат нещо общо - а именно оценка между 5-7 в зависимост от това колко носталгичен е ревюиращия по-добрите стари години, тотален рехаш и безидейност.

До степен, че можеш буквално да копи пейстнеш ревютата без да разбереш коя игра е.

На критиката като че ли и писна стабилно от "франчайзите" ...

Резултата засега е такъв:

Batman: Arkham Origins - посредствен

Battlefield 4: Посредствен

Call of duty Ghosts: Слаб

AC: Black Flag: Добър (изненадата след 3я според мен)

Май единственото масово заглавие което остава да излезне е NFS: Rivals а тази поредица по принцип е на hit&miss.

Дали е просто от края на генерация или ААА балона лека полека почва да се пука?

Следващата година ще е доста интересна - като че ли в момента се появи реалната възможност следващата генерация конзоли да не е много успешна. Доколкото си спомням през 2005-а и 2006-а се разцепиха и PS2 и XBOX от силни заглавия и имаше реален глад за новите конзоли. Сега като че ли е малко притъпен ;)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Nov 05, 2013 6:53 pm

Баси, последно време същите неща ми се въртят из главата. За момент започнах да се съмнявам, че вече спирам да се зарибявам от игрите, но не е това. Факт е, че се зарибявам на почти всеки нов качествен франчайз и го играя много. Просто повечето от високобюджетните и най-хайпнати игри са пълни рехашове, които се въртят вече от години.

Единствените игри, на които съм се израдвал са били неща като Амнезия, Demons Souls/Dark Souls, WoT, HearthStone, Mass Effect, Dragon Age. Но и те се израждат и тръгват в едни ежегодни поредици. Mass Effect мина цяла трилогия и правят следваща игра, скоро излиза DA3, Dark Souls 2(Demons Souls 3)...

Но дори това не би било чак такъв проблем, ако игрите не се опростяваха толкова "to appeal to wider audience".

Всичко това влияе положително на портфейла ми, защото си купувам много по-малко игри вече. Да речем за цялата година имам купени 4-5 игри. Останалото са кинти по World of Tanks. Докато преди години ежегодните ми разходи за игри бяха четирицифрени.

Точно в този момент ме сърби да си купя нов премиум танк в WoT за 70 лева, отколкото Battlefield 4. :wink:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Nov 05, 2013 7:00 pm

Аз пък тази година отбелязах своеобразен рекорд по закупени игри - над 30 до момента от които 3 на дей уан и често казано нямам забележки или оплаквания. Единствената ми забележка ми е, че нямам физическо време да ги изиграя.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Nov 05, 2013 7:06 pm

Annual игрите нямаше да съществуват, ако не задоволяваха голяма част от хората. I guess you're on the lucky side.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Nov 05, 2013 7:13 pm

Ами не знам те повечето от списъка ми са или излизат веднъж на високосна като GTА5 или са първи във франчайза - Last of Us и Dragons Dogma.

С които последно закупени игри реално приключих с сегашния джен и вече си събирам частите за некст джена - G3420 клокнат, 16 GB Корсар доминатор, Saphire 7950 - схващаш идеята. Нямам никакво намерение да си давам парите за нови неизпитани не неразработени конзоли.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Nov 05, 2013 11:08 pm

RRSunknown wrote:Аз пък тази година отбелязах своеобразен рекорд по закупени игри - над 30 до момента от които 3 на дей уан и често казано нямам забележки или оплаквания. Единствената ми забележка ми е, че нямам физическо време да ги изиграя.
Само да кажа че 30-те игри изиграваш май каймака от цял конзолен цикъл на куп - аз бях така с Ps2 и XBOX 2005-а и беше неизмерим кеф. Или са 30 игри излезнали тази година? Просто за уточнение.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Nov 06, 2013 12:33 am

Е общо естествено :)
От тази година Ni no Kuni (една от най-красивите 2д игри при това доста сложна), Tomb Rider (който не съм го доизиграл), Bioshock Infinite(който също не го доизиграх), Last of Us, Diablo 3, Beyond, GTA5, God of War Ascension (който се оказа по-добрия GoW 3 и го смятам точно зад Байонета в класацията ми за екшън тупалка на генерацията), Gears of War Judgement.

Това, че 4 игри са екслузиви за PS3 май е някакво съвпадение но евала на Сони - изпратиха си конзолата достойно както изпратиха PS2.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Nov 06, 2013 12:41 am

Бтв - мисля че вместо 7850 е добра идея да се насочиш към 280Х - 550 лева са в момента а на 1080п би трябвало да добутат до средата на следващата генерация.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Fri Nov 08, 2013 6:01 pm

RRSunknown wrote:Ами не знам те повечето от списъка ми са или излизат веднъж на високосна като GTА5 или са първи във франчайза - Last of Us и Dragons Dogma.

С които последно закупени игри реално приключих с сегашния джен и вече си събирам частите за некст джена - G3420 клокнат, 16 GB Корсар доминатор, Saphire 7950 - схващаш идеята. Нямам никакво намерение да си давам парите за нови неизпитани не неразработени конзоли.
С Haswell поколението, Интел тотално ограничиха клока на всичко, което не е К-версия. Така, че забрави за какъвто и да е клок :/. Казвам го от личен опит - имам Xeon E3-1230v3 и нищо не може да му се пипне, дори и леко качване на BCLK с 2-3Мхз рестартира и нулира биос-а.

Този G3420 e чист двуядрен без HT и за мен не е много удачен, например виж това ревю - да прави над 30fps средно, но минималните му най-вероятно падат доста(това поляците са го спестили), което за мен е далеч от комфортна игра. Да не говорим, че заради новите конзоли все повече ще оптимизират за многоядренни процесори, което ще влоши нещата допълнително. Естествено ако смяташ да го смениш за в бъдеще с някой по-мощен добре, ама ако смяташ да седиш с него не е много удачно :).

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 08, 2013 6:38 pm

Взел съм го като времянка колкото да посъбера пари за нещо стойностно за 1150 сокета. Все пак е само 100-тина лева a в теста който си дал АМД-тата по 250 лева вадят едва 6-7 кадъра отгоре което за мен е пълна смешка. От друга страна i-5 ците са все още с доста дебели цени а реално няма да ми вдигнат толкова кадрите колкото ще ми ги вдигне максимално мощната видеокарта за същите пари. :roll:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Nov 08, 2013 9:37 pm

Все тая, проца винаги можеш да смениш. Вземи си някоя от новите АМД-та, или чакай NVidia да свали техните цени, ако си фен. Ще ги свалят, щото новите АМД-та са адски евтини и адски бързи. Само изчакай нереферентните решения да излязат, че стоковите турбини са пълен ташак.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] and 24 guests