Gravity

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Gravity

Post by Samail » Mon Oct 07, 2013 8:26 am

Току що излезе тук, с чудовищно силните ревюта и под номер 1 в бокс офиса - предполагам сте чули? ;)

Малко съм раздвоен - сравненията със сай-фай жанра са неизбежни, и ако някой от ценителите има какво да каже по въпроса няма да е зле.

Аз ще ходя сигурно да го гледам пак, че нещо ми се излиза в нулева гравитация, и ми се изчева от тази скучна земя, ако ще и само за час и половина.. :lol:
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 07, 2013 9:11 am

Филмът беше ТОЧНО каквото очаквах, и в това си качество е страхотен. Не съм убеден, че е моят тип кино, но си заслужава гледането, и то на 3D, за което е специално правен и си личи. Феноменално качество в това отношение.
And you can't dance with a devil on your back...

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Oct 09, 2013 6:07 pm

Вървете да го гледате това на кино, докато има възможност. :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Oct 13, 2013 4:12 am

Повтарям казаното от Скърдж. Филмът ТРЯБВА да се види на кино, по възможност 3D IMAX. Всъщност, всякакъв друг начин да се гледа тоя филм е безсмислен.

Много добър.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Oct 13, 2013 5:25 am

Изненада ме приятно. Трейлърите ме подразниха доста, но самата лента е съвсем друга бира.

А за хората, които искат да гледат "продължението" на филма:
http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... hp?id=2654
In the year 2075, mankind has reached a point where journeying between Earth, the moon and the space stations is part of daily life. However, the progression of technology in space has also resulted in the problem of the space debris, which can cause excessive and even catastrophic damage to spacecrafts and equipment.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Oct 13, 2013 7:36 pm

Amelia wrote:Повтарям казаното от Скърдж. Филмът ТРЯБВА да се види на кино, по възможност 3D IMAX. Всъщност, всякакъв друг начин да се гледа тоя филм е безсмислен.
Добре де, такива изказвания аз си ги превеждам като "освен ефекти друго няма какво да впечатли зрителя", което за мен лично би означавало, че филмът е много зле. Едва ли това имате предвид?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Oct 13, 2013 8:03 pm

Еми има филми, в които слагат 3D, просто защото технологията съществува. В Gravity обаче са си задали доста по-важния въпрос - след като технологията съществува, какво ново и уникално можем да направим с нея? Иначе филмът е страхотен и на базово ниво, но визията и усещането, което тя създава, просто не биха били същите на 2D прожекция или на домашния 2D телевизор.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Oct 14, 2013 1:35 am

Филмът определено е повече от едната хубава визия. Тук 3Дто е ползвано не основно за да ти разкраси пейзажа като примерно в Аватар или Оз, а като средство да те накара да почувстваш огромността, безтегловността и вакуума на космоса, докато си седиш на гъза в киното и да ти играе по емоциите. И се справя страхотно с това.

Без 3Дто оставаме с някъв средностатистически стори лайн за астронавтско премеждие в околоземната орбита + хубава емоционална трактовка на въпросното премеждие (с добра актьорска игра). Става за гледане и така, но определено не може да ти въздейства по тоя начин.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon Oct 14, 2013 1:50 pm

Jen е написала чудесно ревю - ако някой има нужда от импулс за гледане на кино, едва ли ще се намери по-добър.

Понеже вероятно най-впечатляващата страна на филма е начинът, по който дърпа зрителя в себе си, всякакви елементи, които могат да попречат на това въвличане, са контра на преживяването. Най-вероятно никога не сте гледали подобно нещо (аз не бях) - не става дума за повече и по-големи ефекти, щото нито едно от двете не е вярно - направете си услуга и се разходете до киното, за да го видите както е предвидено да се види. Пък и усещането да присъстваш на демонстрация на върхово ниво на майсторство в някаква област не се случва всеки ден.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue Oct 15, 2013 1:43 pm

Оказа се по-добър, отколкото очаквах, а може би вече остарявам и добивам поносимост към Оскарови филми :)

Най-добрия филм за Космоса, hands down, колкото и да мразя жанра, тук всичко е изпипано колкото трябва и повече, чак научната част дава илюзия за реалистичност, ако се абстрахираме от прелитащите сателити.

А звуковото оформление ме остави без думи, така се прави, и всички други да се засрамят, че не го могат това.

Пиша му 8-ца и то само заради IMAX-а, не съм сигурен, че щях да го изтърпя на лаптоп, и честно казано децата на хората ми хареса около два пъти повече, но Куарон си го може, само дано не залитне твърде много към арт киното със следващите си проекти.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Wed Oct 16, 2013 10:12 pm

А пък в IMAX си заслужава още повече - ей това е почти толкова добро като човек да се качи в космос!. Това че сюжета не го знаеш дори и в най-общи линии наистина прави преживяването страхотно, и имаше сравнителна разлика с това като го гледах първия и втория път. (Е, IMAX допринесе за изживяването втория път) Бих казал че това е наистина "имърсив' кино и точно така трябва да се използва 3Д-то.

Сандра Бълок няма смисъл да я коментира, просто ти напълва душата...

Като малка критика, защото и най-добрите филми все пак трябва да влизат в сферите на критицизма, бих казал че е малко по Холивудски от другите Куаронови филми. (едва ли не като че ли за Оскарите точно е правен :twisted:) Просто историята е повече тип попкорн и сантименталност, отколкото може би опит за нещо по-дълбоко. Е, разбира се, самата Земя която е представена по спиращ дъха начин и присъства в 95 % от кадърите, е като че ли тук третия актьор във филма.

И все пак последните 15 минути са едни от най-силните които някога съм гледал. А както и човека с който го гледах каза, буквално филма те приковава на мястото за по-голямата част от действието. Е това ако не е истинско кино, не знам какво е! 8-)
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri Oct 18, 2013 7:01 pm

Филмът на годината определено. Един от най-добрите the power of the human spirit филми изобщо.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Oct 21, 2013 10:03 am

Гледах го и аз. Оказа ми силно въздействие, поради което ми е трудно да напиша коментар, но все пак реших да се отчета тук.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Oct 21, 2013 1:03 pm

Оказа се точно, каквото очаквах. Страхотен технически и най-доброто 3D от Аватар насам, но малко от останалата част ми хареса. Не ми харесва как е написан персонажа на космонавтката. Една от най-скучните роли на Сандра Бълок. Клуни беше идеален обаче, а хич не го харесвам по принцип. :wink:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Oct 23, 2013 4:56 am

Amikae wrote:най-доброто 3D от Аватар насам
Е, да не забравяме Pacific Rim и Dredd 3D. :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests