SHADOWDANCE - Evergreen

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

SHADOWDANCE - Evergreen

Post by Roland » Wed Mar 13, 2013 2:41 am

Това е тема, в която ще обявяваме новите материали в тази рубрика. Чувствайте се поканени да коментирате и обсъждате :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Sep 28, 2013 10:01 pm

Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Sep 29, 2013 10:07 pm

Прочее, знам, че хората нямат много навика да коментират, ама наистина би било много мотивиращо, ако от време на време някой пуска по някой коментар, колкото да знаем, че тия материали, над които се бъхтим, все пак се четат :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Mon Sep 30, 2013 8:21 pm

Сигурно е така, съдейки по мен самия, хората рядко коментират. Ако трябва да сме реалисти, без да правя излишни четки - Evergreen е супер яка рублика и също така - доста полезна за много хора(Мен в това число). Винаги, когато видя, че има нова статия, си помислям за момент преди да я кликна "дано намеря книгата, дано намеря книгата"... но за съжаление доста от заглавията е трудно да се намерят, дори и втора ръка. Лично в моя случай, родители и приятели не четат фентъзи/фантастика и подобни книги нито се намират вкъщи, нито има кой да ми препоръча и даде назаем голяма част от класиките в жанра. По-съвременните романи, които си заслужават, като Слепоглед например, са ревюирани на десетки места и надали може да се интересуваш от жанра и да не си ги чувал. Много от книгите в Evergreen обаче са ми абсолютно непознати, което впрочем е най-хубавата част.

Поради тази причина форумите и в частност shadowdance имат голяма заслуга в развитието ми като читател. Някои книги са ми харесали повече, други по-малко, но всички са си заслужавали четенето и винаги се старая да си набавя въпросните заглавия, които аз лично разделям на 3 групи.

1. Такива, които ги има преиздадени и лесно се откриват(любимите ми), като Вино от глухарчета, Портокал с часовников механизъм и т.н.

2. Такива, които съм съумял да си намеря втора ръка, като Дейвид Брин, Хърбърт Уелс, Тигър! Тигър!, Господарят на Светлината, Невромантик, Човекът във високия замък и др.

3. Такива, които не съм открил(като Юбик и Аз съм легенда, за които бих убил човек, от толкова време ги търся), което само подклажда още повече любопитството ми. Което пък трябва да Ви призная е доста подъл номер. Аз съм Легенда я търся от години сигурно, а понеже нашумя покрай филма, хора, които не знаят дори, че е по роман започнаха да бъркат в раната и да ми го препоръчват. Аз пък от своя страна се дърпам и искам да прочета първо книгата. По едно време имах надежда, че филма ще комерсиализира отново книгата и някое издателство ще я преиздаде(надежда, каквато нямам за доста от книгите), уви... греда и тук.

При всички положения при всяко следващо ревю, започва едно ровене в гугъл, по форуми, антикварни книжарници, пазари, сайтове и т.н., което ме кара да се усмихвам, когато някой по-възрастен ми каже: "Знаеш ли колко беше трудно да си набавиш някои книги на времето" ...колкото и да се е разширил пазара, някои неща не се променят :-)

P.S. На пръв поглед никъде не намирам да се продава "Създания от светлина и мрак", благодаря Ви много за което хахаха...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Mon Sep 30, 2013 9:48 pm

Електронен четец ти решава проблема с доста книги, които се намират в Читанка (Създанията включително). Но за някои книги си е тегаво, антикварите доста се посвиха май напоследък. Четенето на английски също решава повечето проблеми, естествено. Ако и двата варианта не са опция, остава да си упорит и късметлия :wink:
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Mitko
Commoner
Posts: 46
Joined: Wed Dec 21, 2011 1:41 am

Post by Mitko » Mon Sep 30, 2013 10:00 pm

"Създанията" - Като за два лева :D
В този сайт се намират и други интересни и отдавна изчерпани заглавия.

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Mon Sep 30, 2013 10:27 pm

Random wrote:Електронен четец ти решава проблема с доста книги, които се намират в Читанка (Създанията включително). Но за някои книги си е тегаво, антикварите доста се посвиха май напоследък. Четенето на английски също решава повечето проблеми, естествено. Ако и двата варианта не са опция, остава да си упорит и късметлия :wink:
Четенето на английски... какво да кажа... не съм обречен, често гледам филми с ангийски субтитри и не ми е проблем, но четенето на книги определено ми е доста по-трудно. Правил съм го, но ако прочитам една книга на български за ден-два, на английски ми отнема седмица, което малко ме изнервя, а и ако автора има по-богат речник, на места откровенно си развалям книгата с невежество. И задължително това четене трябва да става у дома на стола пред компютъра, защото все излиза по някоя непонятна думичка и трябва да и видя превода, а това не винаги е възможно. Там речника е по-богат и... абе просто си е по-трудно. За това предпочитам да чета на български за момента.
Иначе много съм го мислил да инвестирам в четец. Като цяло не чета малко, по 2-3 книги в седмицата ми се връзват и макар и хубавите четци да са около 300 лв, аз така или иначе давам доста пари за книги и това ще ми е рентабилно в дългосрочен план. Но от друга страна книгата нищо не може да я замени. Звучи малко извратено, но ми харесва да ги галя и мириша. Харесва ми да разлиствам, за да видя къде свършва галавата, харесва ми да ги редя на библиотеката, харесва ми като затворя последната страница да гледам корицата и да размишлявам минута-две. Макар всички предимства на четците(особенно за тези, които пътуват), когато имам възможност, без колебание бих избрал хартиения носител. Но май рано или късно няма да имам избор, пък и с времето ще стават все по-достъпни. Също така с четец е доста по-лесно да се упражнява английския, понеже имат и речници, които са доста по-удобни, ако не съм в грешка?
Mitko wrote:"Създанията" - Като за два лева :D
В този сайт се намират и други интересни и отдавна изчерпани заглавия.
Мерси (music)

P.S. Иначе аз съм упорит и ми е направило впечатление, че ако не се отказваш в търсенето на дадена книга, лошия късмет може само да те забави, нищо повече. Понякога се чудя на себе си, понеже има толкова много книги и е непосилно човек да прочете всичко, което си заслужава, но в същото време като си навия на пръста, че искам точно определена книга да прочета...

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re:

Post by Ordo Malleus » Fri Jan 22, 2016 1:31 pm

What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Re:

Post by Ordo Malleus » Mon Sep 12, 2016 10:00 am

What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Re:

Post by Killua » Fri Mar 10, 2017 1:24 pm

shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Re: SHADOWDANCE - Evergreen

Post by Random » Thu Aug 03, 2017 11:35 am

Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests