За "връзките" от разстояние....

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Jul 07, 2005 1:06 pm

Далеч не съм очаквал някой да ми даде отговор на "въпросите". Просто ми беше интересно какво е преобладаващото мнение по въпроса и дали някой има личен опит в това отношение...
Другото са... Другото е майтап :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Jul 07, 2005 1:21 pm

Ами да добавя - искаше ми се да кажа, че връзките от разстояние могат да изтраят, ама май реалността е друга. Аз лично не съм правил опити да поддържам дълго такава връзка, но мои добри приятели го направиха, и винаги с плачевен резултат.

Не зная, аз по принцип си оставам романтик по душа и вярвам в неща като вечна любов или любов от пръв поглед, но за съжаление май реалността продължава да ме опровергава. Всъщност се сещам само за едни семейни приятели, където съпругът работеше около 6-7 години в Япония (вече не), и хората все още са щастливи заедно. Но това е различен случай, тъй като става въпрос за хора с вече около 10-15 години брак (поне).

По тази причина аз лично гледам да избягвам подобни връзки, в краен случай човек страда повече, отколкото се радва. Може би съм краен, но ако наистина обичаш някого истински, би направил всичко възможно да си с нея/него, независимо от трудностите. Ако дори не се замисляш да го направиш (например да си смениш работата и да отидеш в друг град/държава), значи чувствата ти не са толкова силни на първо време.
This signature is not yet rated

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jul 07, 2005 4:46 pm

Зависи от връзката, разбира се. Ако е била дълга, силна и прочие сигурно може да издържи и на известна принудителна раздяла. Но като се има предвид колко трудно се получават дори връзките отблизо, не е много вероятно.
Зависи и от разстоянието и колко често можеш да го преодоляваш.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Thu Jul 07, 2005 11:39 pm

В един миг просто осъзнаваш, че не си заслужава. Въпреки прекрасните мигове след n-броя месеци чакане и часове на телефона. Искаш себе си, искаш времето си, искаш чувствата си. Искаш ги за нещо реално и близо до теб.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Fri Jul 08, 2005 2:48 pm

Без да се наемам да правя обобщения ще я бъде или няма да я бъде подобна връзка, ще кажа само, че при мен не се получи. С предишното ми гадже ходихме седем години и може да се смята, че връзката ни беше доста стабилна. После той тръгна да плава по корабите, нямаше го вкъщи по десет месеца в годината и близостта отиде по дяволите. В крайна сметка след три десетмесечни рейса той се отказа да плава и се разделихме месец след това. Кажи-речи нищо общо нямахме вече помежду си, всеки беше малко или много свикнал да живее сам, имахме отделни интереси и прочие. Просто аз все едно живеех с непознат и инициативата за раздялата беше изцяло моя.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Lews
Scholar
Posts: 146
Joined: Tue Jan 13, 2004 3:34 am

Post by Lews » Sat Jul 09, 2005 5:39 am

Не ги слушай :P Аз имам опит с такава връзка и мисля, че е възможна, но много, много трудна. Най-важното е колко ви е силна любовта, колкото и сладникаво да звучи, ако чувстваш че това е the one не се отказвай. Имаше една поговорка, че разстоянието е като вятъра- слабия огън го потушава, а силния разпалва или нещо такова :D
"Сърцето ми е мрачен леден храм -
и боговете кървави не моля...
Изгубих всичко,за да го създам -
железен и студен по моя воля..." Дара

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sat Jul 09, 2005 1:16 pm

Lews, така е. Но само времето и болката могат да покажат дали е достатъчно силна любовта.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Jul 11, 2005 8:28 pm

Бе, мене да ви кажа, май така ми е по- хубаво...
Някакво незаангажирано един вид...
От друга страна- че боли, боли, ама то пък ако нямаше болка в живота... Нямаше да е истински...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jul 11, 2005 8:50 pm

Jaar wrote:Lews, така е. Но само времето и болката могат да покажат дали е достатъчно силна любовта.
Абе винаги идеалистично съм си мислел, че тая, истинската невъзможна любов не тряя да боли. Па макара и едностранна да е. Иначе тая другата временната и уви често срещаната си е бошлаф работа. Уви такава само има в магазина.
:ninja:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jul 11, 2005 9:20 pm

Има някаква логика. Че, когато е ужасно истинско, дори да е невъзможно, е толкова красиво, че не боли. Обаче се боя, че просто на практика не става. И понякога разбираш, че това не е игра именно, когато те заболи.
Знам ли, има една безметежна кротка платонична любов, която си е просто идеалистично хубава въпреки всичко, но някак не е точно истинската, мисля.
Last edited by Morwen on Mon Jul 11, 2005 9:43 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Jul 11, 2005 9:31 pm

има една безметежна кротка платонична любов, която си е просто идеалистично хубава въпреки всичко, но някак не е точно истинската, мисля.
Може би именно защото е платонична. Физическата близост е кулминация на една истинска любов, висша форма на доверие, ако е истинско чувството тогава близостта някак завършва сливането на сърцата :P.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jul 11, 2005 10:44 pm

хех, dream of :) Физическата близост си е физическа близост, ако да е с глазура от любов. Романтиката баш там почва да се... дъни ;).
:ninja:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Jul 11, 2005 10:45 pm

:) Ми за да се дъни, явно не е стъпила на солидна основа :P.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jul 11, 2005 10:48 pm

Аха, хлъзгат им се лапичките.

Която е?
:ninja:

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Tue Jul 12, 2005 1:27 am

Мне, Xell, според мен любовта не можеш да я усетиш пълноценно, ако я няма болката.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests