Upcoming Books

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Fri Jul 12, 2013 6:57 pm

Любопитството ме накара да прочета откъсите от въпросната книжка. Никак не съм впечатлен. :roll:

User avatar
grigorp
Farmer
Posts: 71
Joined: Thu Jan 03, 2008 8:24 pm
Contact:

Post by grigorp » Fri Jul 12, 2013 10:19 pm

Rentless wrote:Любопитството ме накара да прочета откъсите от въпросната книжка. Никак не съм впечатлен. :roll:
И не видя преродения Зелазни?!?!

:mrgreen:

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Fri Jul 19, 2013 4:42 pm

http://www.bard.bg/book/?id=1646

Браво на Бард!:)

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sun Jul 21, 2013 2:43 pm

Никога не бих прочел нещо с име "Прокобата на господаря Гад."
Звучи ми по-скоро като книжка с приказки за малки деца.

User avatar
Bimbaldy
Commoner
Posts: 48
Joined: Sun Mar 25, 2007 4:13 am

Post by Bimbaldy » Sun Jul 21, 2013 5:20 pm

ProxyFantasy wrote:Никога не бих прочел нещо с име "Прокобата на господаря Гад."
Звучи ми по-скоро като книжка с приказки за малки деца.
Аз пък бих прочел! Особено след като се информирам за книгата и съм наясно, че не е съвсем за деца и че оригиналното заглавие е максимално близкo до преведеното. Едва ли щеше да e по- добре да се направи някаква импровизация от типа на "Отмъщението на Монца"- "Best served cold".
Всъщност аз съм доволен, че точно тази книга се издаде в България, така че как са превели заглавието за мен не е толкова важно.

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Mon Jul 22, 2013 5:48 pm

До края на седмицата трябва да бъде пуснато на пазара илюстрирано издание на Нийл Геймън - Книга за гробището от probook. Книгата е била планирана още за декември 2012, но по една или друга причина излиза чак сега... Илюстрацийте са от Дейв Маккийн, а аз лично мисля да си я взема.

User avatar
portugal
Commoner
Posts: 45
Joined: Thu Jun 18, 2009 5:08 pm

Post by portugal » Wed Jul 24, 2013 11:12 am

Изток Запад ще издават на български Boy’s Life, на Robert McCammon.
Интересно ми е дали някой има впечатления, чувах доста възторзи преди време за тази книга из форуми и по принцип, явно е доста популярна, но аз все по-трудно се доверявам на възторзи. :?

User avatar
grigorp
Farmer
Posts: 71
Joined: Thu Jan 03, 2008 8:24 pm
Contact:

Post by grigorp » Tue Aug 20, 2013 8:18 pm

Image

ПРИНЦЪТ НА ТРЪНИТЕ - МАРК ЛОРЪНС

„Принцът на тръните” ще ви потопи и удави. Ще ви отнеме съня.

Пазете се от Принца на тръните...

Когато е на девет, убиват майка му и братчето му. На тринайсет е главатар на банда кръвожадни разбойници. Смята на петнайсет да е крал...

Време е принц Йорг Анкрат да се върне в замъка на баща си и да вземе онова, което е негово по право. От деня, когато е видял как хората на граф Ренар убиват майка му и малкото му братче, а самият той е висял безсилно в плен на бодливата шипка край пътя, Йорг се опитва да отприщи тровещата го мъст и да въздаде справедливост. За него животът и смъртта са игра, в която няма какво да загуби.

Ала в бащиния му замък дебне вероломство. Вероломство и черна магия. Може ли един младеж, пък бил той и решен на всичко, да победи врагове с невъобразима сила?

Това е роман като острие на нож – наточен, студен, смъртоносен. Фантазия за отмъщение, заплитаща се около хипнотичния глас и нечовешката решимост на един млад принц. В тази книга всеки миг крие опасности.

Робърт В. С. Редик

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Wed Aug 21, 2013 4:46 am

Много добра книжка, която дълго време ми държа интереса - но не е от тези земоразбиващи фентъзита, които се превръщат в класики. Имам усещането, че се е гонело усещането, постингато от П. Ротфъс в "Името на вятъра", но някак нещо липсва. Не знам какво е, но то остаря Принца на Тръните само в графата "добри" книжки, като дори с някои условности може да се пречисли към "лека, приятна за четене, но куха". Някой ден обаче смятам да подхвана продълженията, така че в крайна сметка май препоръчвам заглавието :D
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Mon Sep 23, 2013 7:29 pm

grigorp wrote:
Rentless wrote:Любопитството ме накара да прочета откъсите от въпросната книжка. Никак не съм впечатлен. :roll:
И не видя преродения Зелазни?!?!

:mrgreen:
Имиджа е преебан и не разбрах да разбера за коя книга става дума
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Mon Sep 23, 2013 9:49 pm

От форума на Бард научих, че не смятат да доиздават някои от последните започнати поредици, отново... Една от тях е серията Сянката на умелите на Ейдриън Чайковски. Нямам думи просто... :cry: :cry: :cry:

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Sep 24, 2013 7:11 pm

Devoted of Slaanesh wrote:От форума на Бард научих, че не смятат да доиздават някои от последните започнати поредици, отново... Една от тях е серията Сянката на умелите на Ейдриън Чайковски. Нямам думи просто... :cry: :cry: :cry:
A преиздаването на Роботите?
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Mon Sep 30, 2013 7:15 pm

Ето с какво Бард са намислили да ни зарадват... Все още няма дата за издаването обаче.

Image

User avatar
dido_demirov
Merchant
Posts: 95
Joined: Wed Nov 09, 2011 7:07 pm
Location: Shumen

Post by dido_demirov » Mon Sep 30, 2013 8:11 pm

Това някакъв сборник ли трябва да е?

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Mon Sep 30, 2013 8:27 pm

dido_demirov wrote:Това някакъв сборник ли трябва да е?
Във FB групата на Бард бяха пуснали корицата със следното описание:
ОЧАКВАЙТЕ
Скоро, по-скоро, колкото е възможно най-скоро!

Една изненада от Джордж Р. Р. Мартин, капризния крал на фентъзито -
за първи път в спретнато томче три новели из света на „Песен за огън и лед” – сто години по-рано...

РИЦАРЯТ НА СЕДЕМТЕ КРАЛСТВА
Джордж Р. Р. Мартин

Мартин ни представя за първи път своя „странстващ рицар” без потекло сър Дънкан Високия и скуайъра му Ег в повестта „Странстващият рицар”, станала финалист за Световната награда за фентъзи. Двамата герои стават много популярни и се завръщат за нови приключения в „Заклетият меч”. В следващата изпълнена с живот и изключително занимателна повест „Тайнственият рицар” Мартин повежда Дънк и Ег към ново приключение, в което двамата участват в зловещ турнир, в който абсолютно нищо не е такова, каквото изглежда – включително и главните герои!

Династията, основана от Егон и сестрите му, устояла близо триста години. Друг крал от рода на Таргариен, Дерон Втори, по-късно включил Дорн във владението и обединил цял Вестерос под един владетел. Направил го с брак, не със завоевание, тъй като последният от драконите умрял половин век преди това. Действието в „Странстващият рицар” се разиграва в последните дни от властването на Добрия крал Дерон, около сто години преди началото на първия от романите „Песен за огън и лед”, докато владението е в мир и династията Таргариен е на върха си. Разказва историята за първата среща между Дънк, скуайър на странстващ рицар, и Ег, момче, което е много повече, отколкото изглежда на пръв поглед, и за великия турнир на Ашфордски лъг. „Заклетият меч”, следващото сказание, подхваща историята им около година по-късно.
На въпросите кога ще излезе са отговорили оклончиво. Все пак е сигурно, че ще излезе, аз лично доста се изненадах, не бях чувал за тази книга...

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 58 guests