Batman Begins

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Jul 08, 2005 3:45 pm

Ще те съдя за клевета, ей! Че аз даже и десетото Колело писах някакви минуси, не забравяй този факт. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jul 08, 2005 4:28 pm

Ма за Стивънсън не можа :P
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Jul 08, 2005 4:33 pm

Ами защото не намерих такива, искаш да си ги измислям ли? :D
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jul 08, 2005 4:51 pm

Ми не, то от писанията ти се виждаха достатъчно, нищо, че се опитваше да ги омаловажиш :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Jul 08, 2005 4:59 pm

Е, щом се виждат - we have no problem! :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jul 08, 2005 5:04 pm

Въпросът е да не се виждат въпреки, а заради ревюто :P
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Jul 08, 2005 5:32 pm

Просто няма такъв щрайх аранжимент, такива хармонии, модулации и т.н. Невероятно красива музика.
Мда, Джеймс Хауърд го уважавам адски много, да не кажа че ми е любимият съвременен композитор :P на ОСТ-а. Цимър също става, но нещата му се повтарят лекичко, но мен това не ме дразни. Парчето е добро, одобрявам.

Чуй това, малко по-приказно е, но пак е добро:

James Newton Howard - Fairy Dance

Това пък е мелодийката, на която винаги успявам да се разплача. Любимата ми от любимото ми аниме Wolf's Rain, ако ще си говорим за аранжимент и хармония:

Yoko Kanno - My Little Flower (Wolf's Rain OST 1)
Last edited by Elayne on Tue Jul 12, 2005 9:06 pm, edited 2 times in total.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Jul 08, 2005 8:04 pm

Специалните ефекти не ги броя отделно. Те са си в графа визия, а в това отношение новият Батман е на мегапарсеци от този на Бъртън.
И как можа да кажеш, че не изтъквам добрите страни? Писал съм, че музиката е хубава. Това ако не е плюс...:)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Oct 16, 2007 8:06 pm

topic necromancy :shock:

Замислих се относно зверския хайп, който отсега битува по форумите относно шестия Батман и се почудих защо, бе аджеба? :? Толкова ли ви е харесал петият и ако да, Рол, защо (с две думи)?

Мойто мнение си е същото като преди две години и половина:
Филмът е чудесен (не мисля, че някой може лесно да бие Бъртън обаче): велики актьори, добра режисура, забавен диалог и т.н. Смятах да го гледам цели 4 пъти (колкото "Царството" и "Ситите"). И познайте какво - ще си остана с 1 път.

Защо ли? Ами няма нищо, което да ме кара да искам да го видя пак. Битките на практика отсъстват. Действието е абсолютно неразличимо. Няма хубави пейзажи, с едно изключение в началото. Готам твърде много прилича на истински град - ще кажете, че е добре, ама за мен не е. Няма и ефекти. Пак ще кажете, че е добре, че не се виждат, ама според мен направо си ги няма. Наглед безупречният сюжет също влиза в трапа на прекомерната реалистичност: главният герой и главният злодей са до такава степен демистифицирани и принизени до обикновени хора, че не предизвикват никва тръпка. Добре, де: главно злодеят. Батман беше доволно мрачен - което не решава проблемa, че в 90-95% от екранното му време гледахме просто мижитурката Брус. Някой не се ли замисли и за това? Единствено музиката евентуално може да ме върне в киносалона (което вече бе постигнато от Цимър в "Самурая"), но не ми се вярва. Тук Цимър май наистина е само изпълнител, пък и екшън-саундтреците по принцип не са бог знае какво.

Та така. Не ме разбирайте грешно: да живее Нолан! Обаче Джаксън извади "Властелина" от помийната яма на екранното фентъзи с ТОЧНО премерена доза реализъм. А новият Батман толкова се срамува от произхода си... че чак напълно забравя откъде идва. Е, ако един НЕфантастичен филм е добър, пак го гледам - но само веднъж.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6462
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Oct 16, 2007 8:50 pm

Нещо явно хайпът, за който говориш, ме е подминал, обаче както и да е. Искрено се надявам екшън-изпълненията в новия да не са като в "Батман: В началото"(или там както са го превели на български), понеже заснетите по този начин в предишния филм си имаха точно определено предназначение - а именно да покажат страха като най-силно оръжие. Изпълниха я, обаче още една порция от същото едва ли ще ми е много по вкуса. Поне при мен точно непрекъснатото повтаряне на думата "страх" доста ми попречи при възприемането на филма. Разбирате ме. Надявам се.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed Oct 17, 2007 10:35 am

Аз пък се надявам на малко повече специални ефекти и готик атмосфера. Не че Батмана на Нолан не ми хареса. Напротив даже, ама наистина Готам изглеждаше като най-нормален и обикновен град което беше доста тъпо.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 17, 2007 10:40 am

Уел, според комиксите, той Е нормален град :roll: Малоумната готика е от на Тим Бъртън психичните отклонения, не от историята на Батман. :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Oct 17, 2007 10:46 am

Не че нещо, но "малоумна" готика винаги е за предпочитане пред обикновен град
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 17, 2007 10:57 am

Не, че нещо, но малоумната Готика, която Джоел Шумахер използваше, е монументална излагация спрямо красивия мегаполис от последния филм.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed Oct 17, 2007 11:11 am

Moridin wrote:Не че нещо, но "малоумна" готика винаги е за предпочитане пред обикновен град
+1

Сори за обаркването ми тогава. То е породено от факта че никога не съм чел комикс на Батман и съм свикнал да възприемам Бъртъновия готически Готам като единствения възможен такъв. :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests