Проблемът с ранговете и пост-каунта

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Проблемът с ранговете и пост-каунта

Post by Moridin » Thu Jan 15, 2004 12:00 am

Кратко, ясно и вярвам, логично:

1) Смисълът от пост-каунт и рангове - както написах още в темата с правилата, смисълът от пост-каунта и ранговете е двоен - първо, придава чувство на съпричастност на юзърите към форума, имам предвид точно известната доза униформие; второ, и по-важно, дава ориентировка на всеки кой доколко е навътре във форумните отношения. Това е ключово за воденето на правилен диалог и помага за избягване на много дивотии.

2) Повдиган проблем Но1 - по някое време юзърите с повече постове ще видят в това основание да се държат нахално и аристократично и елитарно с по-новите напълно неоснователно, защото могат да имат основание да го правят, само ако въпросните нови са пълни кретени. Този тип поведение би отблъснал новите юзъри.

3) Повдиган проблем Но2 - присъствието на пост-каунт и рангове стимулира спама, защото всеки иска да напредва и най-често го прави с безсмислени постове.

4) Решение на проблеми 1&2 - очевидно. Правилно модериране. С правилно модериране тези проблеми не стоят, а при това имаме предимствата от точка 1. Т.е. - както е описано в правилата - не се толерира нахално и елитарно държание от никого, а ексцесивният спам просто се трие. Ексцесивен, защото нямаме намерение да превръщаме форума в казарма и на всеки малко по-майтапчийски и за поддържане на разговора офф-топик пост да се гледа като на подъл мерзък опит за трупане на постове. Просто нещата не стоят така. Лоши спомени, сори. Та така, спамът ще се контролира разумно.

5) Повдиган проблем Но3 - ранговете са тъпи/не си го харесвам/искам друг/ще отида при Браги да ми направи :ррр. Еднакви рангове за всички били прекалено еднотипно, искаме разнообразие.

6) Решения на проблем Но3:

6.1) На първо място, във форума, както сте видели, съществува опция за т.нар. Custom Title. Идеята на въпросния е именно да осъществява разнообразието, което искате. Така и агнето цяло, и вълкът сит. Едновременно има рангове, които си изпълняват функцията от точка 1, а има и тайтъл, който всеки може да си промени по свое усмотрение, което доставя съответната индивидуалност.

6.2) Ако някой все пак толкова фундаментално го дразни броят постове и рангът, ще поработя малко да има в профила функция да не ги виждаш по избор. Ако пък не просто не искате да ги виждате, а мислите, че изобщо не трябва да ги има, заради спама - консулт точка 4. Може и ранкът да се премести долу до самия пост-каунт, т.е. последният път нещо не стана, но го има като идея.

6.3) Относно това колко тъпи са ранговете. Поствам тук таблицата. Пояснявам, ранговете са главно взети от Magic The Gathering с няколко добавки, за да се осигури тематичност. Може би затова не ви говорят нищо. Кей, ако някой има някакви максимално трогващи предложения за замяна, готови сме да обсъдим, няма проблеми, давайте :) Ако верно сички им е гадно да са Eager Cadet-и и Raging Goblin-и, окс, ся важното е потребителите да се чувстват добре :)

7) Доказателство за всичко гореизказано - всеки проклет форум! Ранговете и пост-каунта в крайна сметка не са измислени за бонус и винаги са си били важна част от всеки форум, който аз съм посещавал, и никой не ги е махал.

Rank chart
(без броя постове, че ми е трудно да пейстна ся ;))

Eager Cadet
Raging Goblin
Ginger Gnome
Heedless One
Caller of the Claw
Devoted Caretaker
Patron Wizard
Conjurer of Pigsies
Grinning Demon
Nantuko Shade
Imagecrafter
Reality Sculptor
Exalted Angel
Spiritmonger
Alchoholic Nightmare
Infernal Spawn of Evil
Big Furry Monster
Lord of Spamership
Shadowdancer
This is it. Ground zero.

Bragir

Post by Bragir » Thu Jan 15, 2004 12:17 am

To mrankaneto si e glawno poradi nespodeliane na krasotata na rangowite imena i to osobeno parwite 2-3.

mhm 6.2) zadaljitelno za mene w takaw slu4ai da gi ofwam, taj kato trudno shte ima obsht 4in ili cifri4ki det da me kefiat. niama ugodia i twa si e. nqkak imam fobia ot podobni neshta, ako i da sa w otnositelno razpasan i swoboden forum. prosto si pisha kwot mi e na akala iz dosta forumi bez ogled na kakaw sam tam to4no ili dali she napsuwam admina.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Jan 15, 2004 9:00 am

Ако на сички им било гадно... Ма на мен ми е бе, на мен ми е! Аз ща да е нещо по-такова, нали, по-романтично да речем. Raging goblin...Ай ся!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Thu Jan 15, 2004 10:07 am

Ами, Марф, не че нещо, нали, но такова мрънкане обикновено трябва да е придружено с разумни предложения ;) Освен това имаше предостатъчно време, когато обсъждахме ранговете, да си изкажете мъката и да дадете алтернативи, мисля...

Браги, на теб така или иначе ти пише Админ отгоре...
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Jan 15, 2004 10:34 am

Да, ма аз тогава си казах! Не да не съм!Image
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Raistlin
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:30 pm
Location: Where no man has ever gone before ;p
Contact:

Post by Raistlin » Thu Jan 15, 2004 11:55 am

Ami eto predlojenie: polzwai woenni chinowe. Dotolkowa sa ejednewni, che nikoi nqma da im obyrne wnimanie :") Pyk az sys sigurnost moga da ti kaja edin forum, kydeto gi nqma ot krai wreme - i dwete :") Kakto i da e, nqma da sporq, ot towa nqma da zapochnat da mi hareswat poweche titlite. Wsyshtnost moeto wijdane za stegnata foruma administraciq i moderirane sa dosta po-razlichni i trqbwa da otpochnem diskusiqta oshte ot A, koeto e bezsmisleno.

Btw metni, molq, 2-3 mod-a, da ne rowq.. Custom title, Hide avatars & Signatures. Ako ti se namira pod ruka
You poured crimson wine on the ground! Damn! Are you actually drunk, oh, Lord?
Omar Khayyam

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Jan 15, 2004 6:59 pm

Lichno na men puk me kefqt rankovete, obavhe ako mi dojdat nqkakvi genialni idei, shte gi spodela ASAP,

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jan 15, 2004 7:04 pm

Мне де, не е идеята ранговете да са ежедневни... в смисъл, ако искаме така, може на starting, beginner, average member и т.н да караме.
Ся, имаше едно време тема за това, казахме си какво мислим там, реши се това... не виждам какво ще се промени, ако я повторим. Освен ако някой няма конкретни нови идеи.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 15, 2004 7:36 pm

Мне, освен всичко просто е ясно, че няма да угодим на всички и все на някого някой от ранговете няма да харесва. Ми... ще се примири и ще чака да стигне следващия, айде ся трагедии за глупости...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Thu Jan 15, 2004 8:36 pm

Мен пък ни най-малко не ме интересува какво пишело там. Има ли значение всъщност? Пише си го и това е. Който не му харесва, да пили на главата на упълномощените да ги променят...не им завиждам:ррр
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Jan 15, 2004 11:09 pm

И аз съм с Колибри, спорът ми се вижда силно безсмислен, много важно какво пише в ранга и има ли го въобще. Сегашните са си добри, но и да не бяха, голямо чудо.:)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 16, 2004 1:10 am

Мисля, че може би - стига да стане, защото дося не ставаше нещо - ако наистина рангът се премести под аватара до броя постове или пише Rank:...., а титлата слезе ред по-надолу, и махнем location-а... може би ше има по-правилен ефект наистина.
This is it. Ground zero.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Fri Jan 16, 2004 1:16 am

Мда, подкрепям, концепцията ми допада... ако стане, де ;)
Ако не стане - квото стане ;р
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Dark Wanderer
Scholar
Posts: 114
Joined: Sat Dec 20, 2003 9:35 pm

Post by Dark Wanderer » Fri Jan 16, 2004 1:40 am

ранговете поне на мен ми харесват - още от утре ставам и почвам мощно да спамя, целейки се в shadowdancer-а :о). А модераторите да кажат с какво искат да бъдат подкупени, за да пропуснат 2-3 000 поста, нямащи нищо общо с идеята на топиците, където са пуснати :lol: :lol: :lol: :lol:


Едит от Модератор: Ммм, те модераторите може и да се подкупят, но админите ни не са никак лесни ;ррр
I'm just a stranger wandering alone into a land of shadows...

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Fri Jan 16, 2004 7:18 am

Какво ви пречи пък тоя location та ще го махате?!
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests