F1 за нова машина :)

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Tue Jul 30, 2013 9:00 pm

Claymore47_Fen wrote::neutral: Знаех си. А създават ли някакси проблеми тези адаптери при постоянно зареждане и освен това, достъпни и надеждни ли са?
Досега AC адаптерите(те са част от комплекта с който идва лаптопът и не трябва да се купуват отделно), с които съм работил имат за вход диапазон от 100 до 240 волта.
Това означава, че компютър с този адаптер може да се включи както в US - където напрежението е 110 волта, така и в България където е 220.
Единственото допълнение, което би било необходимо е адаптер за щепсела, който ще включиш в мрежата - те струват не повече от едноцифрено число лева.
Другият вариант ако адаптерът е с отделящ се кабел за мрежата е да използваш тукашен кабел - например от стар касетофон.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jul 30, 2013 9:50 pm

F242 wrote:Според мен - комбинацията десктоп и/или PS3 и смартфон или таблет премахва всякаква нужда за придобиване и използване на лаптоп.
Сигурно затова 80% от пазара си купува лаптопи...
Десктопите имат смисъл само за ентусиасти като нас, които геймят, или за хора, които търсят по-мощен workstation.
Също ми е интересно какво имаш предвид с PS3-то.


@Claymore47_Fen - Republic of Gamers серията не са лаптопи а слонове. Взимай такова нещо само, ако искаш полу-мобилен десктоп.

Колкото до "адаптерите" - както каза F242, това въобще не е проблем, ама въобще. Всички лаптопи са с 110-220V адаптери, трябва ти само накрайник.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jul 30, 2013 10:06 pm

Благодаря за съветите, въпреки че не разбирам, колко пък да тежи Асуса, шест кила ли? И толкова да е, не виждам проблем. Полумобилен sounds about right, предвид че ще си идвам до Плевен през 3 седмици сигурно и за два дена уикенд няма да умирам. А тази DDR5 nVidia колко време би трябвало да ми държи нови игри на добри настройки и предвид че наистина май предимството на ROG е във добрата собствена вентилация и bias-а ми към Ейсър, дали този е еквивалентен избор? http://www.notebook.bg/laptopi/acer/asp ... g1tmamm-v2
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jul 30, 2013 10:59 pm

За сравнение Ultrabook-овете са по 1.5 кила. Стандартен лаптоп - 2.5 кила. Това е 5. Гигантско е, тежко е, дебело е, не е преносимо до друго освен LAN партита. Не е лаптоп, защото може да сплеска всеки нормален човек, решил да си го сложи в скута или да го ползва в леглото. Което принципно са основните предимства на лаптопите.

Колкото до Acer-а - тия хора са луди да слагат такива компоненти в евтината V3 серия лаптопи. Това ще пече като невидяло.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jul 30, 2013 11:06 pm

Ясно. За мен това за лаптопа не е проблем, щото аз и тоя в момента съм си го взимал скута точно за 3 дена миналата година, като бях сам у нас и ядях и цъках ХЛ2 в леглото. Винаги ако има маса или бюро го слагам там. Благодаря, явно към Асуса ще се ориентирам, пак си е далавера - 1400 долара в Амазон, 2400 лева от лаптоп.бг :roll:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Tue Jul 30, 2013 11:37 pm

AlDim wrote:
Сигурно затова 80% от пазара си купува лаптопи...
Десктопите имат смисъл само за ентусиасти като нас, които геймят, или за хора, които търсят по-мощен workstation.
Също ми е интересно какво имаш предвид с PS3-то.
PS3 за мен в момента допълва игрите ми с по-значимите конзолни ексклузивни заглавия - мога да живея спокойно и без Halo :D (Имам 360 от 6 години, но от няколко месеца събира прах без да съм го пускал). Не бива да забравяме и PS+.
От таблет или пък от смартфон книга се чете в леглото много по-удобно отколкото от лаптоп.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Jul 31, 2013 12:15 am

Аз пък не съм пускал нищо освен blu-ray-ки на PS3-то от около 2 години, so there. :lol: На тая платформа през 2012 нямаше и едно по-интересно ексклузивно заглавие, ако не броим Journey, което е малка инди игрица. На 360 имаше две все пак - Forza Horizon и Halo 4. 2011-та си останахме с един Uncharted 3 (LBP 2 въобще не го броя за нова игра), докато на бокса имахме последния Gears, Forza 4 и Child of Eden. Едва тази година се забелязва лек подем на PS3 ексклузивките покрай Last of Us и Ni no Kuni, но няма да ги цъкам скоро. Остава и факта, че с малки изключения 360 и до ден днешен е по-добрата платформа за мултиплатформени заглавия. Специално PS+ беше много късния отговор на Sony срещу Xbox Live Gold, така че не виждам смисъл въобще да го споменаваш.
Но как да е, всеки с предпочитанията си. Новото поколение ще се цъка на PS4 (или по-вероятно - на PC), но определено смятам, че предишното остана с леко предимство за 360. Wii пък умря също толкова бързо, колкото стана огромен хит в началото.

При мисълта за четене на книга от 3-4" смартфон ми призлява бтв... Най-удобно се чете от Ereader ако ще сравняваме.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Jul 31, 2013 8:44 am

Claymore47_Fen wrote:пак си е далавера - 1400 долара в Амазон, 2400 лева от лаптоп.бг :roll:
Като си платиш ДДС става над 2500 в Амазон, плюс още за доставка.
Няма особен смисъл в упражнението, освен ако не ти го носи познат на ръка.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Jul 31, 2013 1:11 pm

:neutral: Аз мислех че в Америка няма VAT или че ако има е причислен към цената на нещото. Значи трябва да питам сестра ми дали е навита да отдели 5 кила от багажа си за мен. :?
Edit: Не знам какви са тия 2400 лв, сега проверих уж да направя поръчка и пишеше Estimated tax to be collected: $0.00. Или говориш за измекярите на българските граници?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Gribo
Adept
Posts: 223
Joined: Sat Nov 10, 2007 12:54 am

Post by Gribo » Wed Jul 31, 2013 1:38 pm

ДДС-то се дължи в България, ще ти го плеснат на митницата :)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Jul 31, 2013 3:36 pm

Мда, така мислех, майка им дееба. :evil: Сега трябва да убедя сестра ми че трябва да освободи 5 кила багаж на връщане или да обяви свръхбагаж заради мен.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 31, 2013 7:09 pm

Отделно ще те въртят на митницата докато освободиш товара .

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Aug 04, 2013 1:56 pm

Аз май се спрях на Асус-а. Не съм чак толкова запален по хипер актуални и изискващи заглавия. Леко ме отказа и липсата на възможност да се сложи SSD за вбъдеще време. И най-вече финансирането за малко по-скъп лаптоп замина в посока на нов телефон :)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Aug 04, 2013 2:39 pm

Аз имам друго питане - тоя Асус идва от амазон с инсталиран Уиндоус 8, дали ще може да се деинсталира без проблеми, след като е лицензиран и да се сложи тук пиратска седмица?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Aug 04, 2013 3:20 pm

Сигурно ще може. Защо обаче?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests