Ракиена република Абсурдистан

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Fri Jul 26, 2013 5:34 pm

Много добри постове на moonlight и The Dragon. Те че пак ще са същите, пак същите ще са. Най-много скатаджиите да заменят АТАКА, а Реформарторския блок също да се вмъкне, ако успеят да се организират (но и там е пълно с гнили круши). Ефектът е точно възпитателен, както казаха колегите - онези да се научат, че не могат да си размахват пишките пред очите на целия народ и да им се размине.

Особено съм съгласен и с наблюдението на moonlight за хората в малкия град и защо не протестират. Не че голяма част от тях не подкрепят протестите. Наистина липсва анонимността на тълпата и се страхуват, особено когато половината са заети в администрацията, а на доста от другите бизнесчето им е зависимо от нея.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Jul 26, 2013 5:47 pm

Наистина много добри постове, благодаря за което. Определено ми попълниха някой от празните места в актуалната картинка, които ми се губеха поради разни причини.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Fri Jul 26, 2013 7:49 pm

Ами да ви кажа честно, бизнеса на хората много повече страдаше от Бойко, но те въпреки това се вдигнаха в сума ти градове срещу монопола и управлението и то през зимата. Или искаш промяна или не, не става с "ще излезна на улицата, ако...". И какво наблюдаваме всъщност? Вече над 40 дена протести, а правителството не пада. Ако с всяко следващо така го караме, те ще си свикнат с факта, че разни хора има по улицата и няма да им обръщат особено внимание, най-много с хеликоптер да ги карат на работа.

Не ме разбирайте погрешно, аз съм за промяната, но тя трябва да бъде представлявана от някой, който има действително нови идеи. В смисъл не виждам как ДПС или БСП ще започнат по иновативен начин да управляват изведнъж (а дори и да почнат, пак няма да им се има вяра). Затова са нужни свежите лица и неконвеционалните подходи на управление, които същевременно да са икономически възможни и да не водят до някоя нова катастрофа.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jul 26, 2013 7:56 pm

Чудесни мнения на Драгън, Ордо и мунлайт. Много точно описват какво мисля и аз за протестите. То е ясно, че следващите политици ще са още от същото. Ясно е, че България няма да се оправи като с магическа пръчка ей така от раз. Но това, което тези протести показват е, че оттук-нататък в България разни властови произволия няма да се понасят безропотно. Че вече не се чака поредния спасител свише, щото ножът опря до кокала. Протестите в момента възпитават не само политиците ни, а и самия народ. И това възпитание ни е безкрайно нужно - много по-нужно от популистични увеличения на пенсии и майчинства, намаления на ток, нови АЕЦи, Баце и ЦвъЦвъ в затвора и прочее. Това си е вид социална революция, която трябваше да се случи много отдавна. Така че ОСТАВКА! ВЕДНАГА! Няма смисъл от диалози тук, трябва ни символно събаряне на една много корумпирана власт ОТ НАС, не от някоя партия или организация зад нас, за да повярваме в себе си, че го можем. Щото това е основната ни разлика с т.нар. цивилизован запад - не сме лош матриал, че да ни е лошо, както се опитват да ни изкарат някои.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Fri Jul 26, 2013 10:27 pm

Mr. Nobody, аз вече писах по темата: първия пердах ще е труден и не знам докъде и накъде ще избие, тъй като имаме правителство, което е решено да управлява на инат. Дали най-лошото е минало или тепърва предстои... във всеки случай бих казала че ни чакат интересни времена.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Jul 27, 2013 2:37 am

Mr. Nobody wrote:Ами да ви кажа честно, бизнеса на хората много повече страдаше от Бойко, но те въпреки това се вдигнаха в сума ти градове срещу монопола и управлението и то през зимата. Или искаш промяна или не, не става с "ще излезна на улицата, ако...". И какво наблюдаваме всъщност? Вече над 40 дена протести, а правителството не пада. Ако с всяко следващо така го караме, те ще си свикнат с факта, че разни хора има по улицата и няма да им обръщат особено внимание, най-много с хеликоптер да ги карат на работа.

Не ме разбирайте погрешно, аз съм за промяната, но тя трябва да бъде представлявана от някой, който има действително нови идеи. В смисъл не виждам как ДПС или БСП ще започнат по иновативен начин да управляват изведнъж (а дори и да почнат, пак няма да им се има вяра). Затова са нужни свежите лица и неконвеционалните подходи на управление, които същевременно да са икономически възможни и да не водят до някоя нова катастрофа.
Никакви градове не са се вдигали зимата. Тогава зад протестите стояха партиите следващи на опашката за лапане. Сега протестите са истински обаче, може би най-истинските, които е имало изобщо в България.

Между другото не знам дали си платен писач, но по тая тема имаш от ония гнусните политически коректни мнения, които ме карат да си мисля, че заслужаваш един хубав крак в мутрата. Извинявай.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Sat Jul 27, 2013 9:27 pm

Amikae wrote:Между другото не знам дали си платен писач, но по тая тема имаш от ония гнусните политически коректни мнения, които ме карат да си мисля, че заслужаваш един хубав крак в мутрата. Извинявай.
Де да получавах верно пари за това :lol: Не съм казал, че протестите сега не са истински, а че не могат да доведат до изменения в структурата на държавата, поради липсата на алтернативни решения, които да представят пред публиката.

Относно "политически коректните мнения". Всъщност е много просто - докато повечето хора в интернет изразяват мнението си открито, а пред своите познати и колеги са по-сдържани, то аз говоря изключително провокативно и често изпадам в крайности наживо. Форумът е благоприятна среда за мен да осмислям постовете си преди да си отворя устата, както и да се опитам да достигна до някакво истинско мнение чрез дискусия, вместо просто да се заяждам самоцелно, доказвайки колко съм велик. И някак си този тип постове ме задоволяват повече от "Затваряй си устата, нищо не разбираш, смешник".

Та, със здраве :)
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jul 27, 2013 10:21 pm

Това видяхте ли го?
http://www.youtube.com/watch?v=OW14Zmsh9HY

Мега якоооооо! :metal:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Jul 27, 2013 10:44 pm

Mr. Nobody wrote:
Amikae wrote:Между другото не знам дали си платен писач, но по тая тема имаш от ония гнусните политически коректни мнения, които ме карат да си мисля, че заслужаваш един хубав крак в мутрата. Извинявай.
Де да получавах верно пари за това :lol: Не съм казал, че протестите сега не са истински, а че не могат да доведат до изменения в структурата на държавата, поради липсата на алтернативни решения, които да представят пред публиката.

Относно "политически коректните мнения". Всъщност е много просто - докато повечето хора в интернет изразяват мнението си открито, а пред своите познати и колеги са по-сдържани, то аз говоря изключително провокативно и често изпадам в крайности наживо. Форумът е благоприятна среда за мен да осмислям постовете си преди да си отворя устата, както и да се опитам да достигна до някакво истинско мнение чрез дискусия, вместо просто да се заяждам самоцелно, доказвайки колко съм велик. И някак си този тип постове ме задоволяват повече от "Затваряй си устата, нищо не разбираш, смешник".

Та, със здраве :)
Аз нямам особено благородна кауза, видял съм достатъчно, затова и реагирах така към коментарите ти. Просто не разбирам как може те толкова много да заслужават да умрат, а вие да сте толкова хуманни. Абе гадинките трябва да получат наказанието си, по възможност от мен, ама и от друг да е, с кеф ще гледам. И повече никога няма да имаме такива правителства. Ама где топки за тия неща.

Amelia! :metal:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6451
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Jul 27, 2013 10:46 pm

Видях го, даже щях да пускам линк към него... Култово.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jul 28, 2013 9:11 am

Не разбирам Спиндерман и всичките му спинофи. Сега ми заливат Фейсбука с някво Исуф, например. Било социална критика или сатира или ненам кво точно. Обаче продължавам да не схващам кво точно сатиризира и защо е толкова популярно. ВТФ?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sun Jul 28, 2013 3:56 pm

Mr. Nobody wrote: Не съм казал, че протестите сега не са истински, а че не могат да доведат до изменения в структурата на държавата, поради липсата на алтернативни решения, които да представят пред публиката.
Ето ти едно алтернативно решение: превъзпитаване на власта, И на народа.

Какво имам предвид. Както вече давах пример, няма начин народ, дето си трае, да има кадърни управляващи. Единственият път е чрез граждански контрол по единствения възможен в момента начин - оставки и протести. Така че, народа трявба да бъде възпитан, като не му харесва нещо в управлението - плаката, вувузела, и на улицата. Протести, оставка, марш наказан в ъгъла, и нови избори.
Докато в един момент маскарите не се научат, че ако искат да ядат и да бъркат в кацата с меда, ще трябва да работят. Натиск и заплаха от сваляне от властта - това е единствения път в момента, който виждам. Шамари зад врата, оставка, и марш наказан в ъгъла. Толкова пъти, колкото е необходимо, за да схванат урока. Маскарите могат прекрасно да работят, ако се научат, че няма ли работа, няма и ядене. С изключение на БСП де, те смятам всички го осъзнаваме, са патологичен случай и единствения начин да се справим с тях, е да не ги допускаме да припарват до властта повече.
Само че, няма да стане като само си приказваш с колегите и си седиш удобно пред монитора. Все пак, смятам че с личен пример двете хиляди, дето сме вяка вечер пред парламента, има шанс да дадем кураж и на такива като деб, за да се присъединят.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jul 28, 2013 5:41 pm

Аз искам с БСП да се случи това, дето се случи със СДС. В смисъл, да изчезнат от политическата сцена. И мисля, че има шанс - просто трябва да се изчака да им умре електоратът и в България да останат само хора, родени след 80-те, които не пазят топли спомени за соц-а. В момента нещо подобно се случва с републиканците в САЩ.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sun Jul 28, 2013 7:57 pm

Амели, това ще стане чак след години. А дотогава държавата ще е фалирала, а на нас няма да ни е останала духовност и сила за борба.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Mon Jul 29, 2013 3:13 am

Много добър анализ на муунлайт за възрастовите разделения в обществото. Което ме подсеща и че има две групи хора в страната - тезо с по-голямо общо образование и мироглед и тези които гласуват по страст и инерция. (Пък и понякога за малко допълнителен доход) Не виня втората група, определено невсички имат възможност да плащат месечно за интернет, пък и човек като се пребива от ттуд за жълти стотинки дет се вика по цял ден не се цели да анализира дълбоко политико-социалната ситуация вечерта като се прибере. Но проблемът е, че тази първата група има така що годе солидно присъствие само в големите градове (София, Варна, Пловдив..) а другата група може да е пасивна сега но се активизира по време на избори.

Тъй че или някакво гражданско/народно движение излезе от тея протести и се превърне в една истинска левица, щото както днес Петър Волгин пише е куриоз до небето че ние на ръба на бедността в ЕС се пръкваме дс правим дясна партия след дясна партия.

Зелените не ги броя много вече, то времето ще покаже де, но като гледам и Моридин напоследък е мчълчалив по въпроса..
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests