Ракиена република Абсурдистан

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jun 14, 2013 11:35 am

Националната ни сигурност е в ръцете на вестникарски магнат (да оставим другите неща, които могат да се кажат за него). Само на мен ли това ми звучи нелепо? :shock: :shock: :shock:
Емо, подозирах те.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Fri Jun 14, 2013 12:42 pm

Trip wrote:Бтв, една бивша колежка от вестника, където бачках, задава следния въпрос: "Ако шефът на ДАНС ми е бил шеф, значи ли, че и аз съм от ДАНС?" И на мен ми е бил шеф :lol: :lol: :lol:
Сбъркана логика. Но поне да беше станал ти шеф на ДАНС - точно толкова некомпетентен в сферата си, ама поне не си забъркан с групировки :D
VMITW!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jun 14, 2013 12:44 pm

E, тя логиката е сбъркана на толкова нива, че моето си е направо математически силогизъм :lol:

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Fri Jun 14, 2013 12:46 pm

А сега, в рамките на година, ще си свалим второ избрано правителство. След това ще решим отново, че единствената алтернатива е ГЕРБ, щото нали веднъж вече решихме, че няма кой да свали ГЕРБ, освен познатите алтернативи, после нищо чудно пак обратното и така до безкрай
VMITW!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jun 14, 2013 12:51 pm

Не знам, аз мисля, че само някаква инвазия ще ни спаси. Или, ъ, ексвозия.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Fri Jun 14, 2013 1:09 pm

Тия не са реални просто. В смисъл... отказвам да повярвам, че е възможно да съществуват толкова нагли, безочливи, арогантни тюфлеци.

Делян Пеевски - шеф на ДАНС. Това ми е като научнофантастично заглавие, трябва да му напишеш ревю в списанието. Ебимумайката...
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Fri Jun 14, 2013 2:28 pm

Сега остава Волен да предаде рулята на Павел Шопов (или някой друг по-стабилен психически) и Атака може да има отново шансове за оглавяване на правителство :) Просто лошият ПР, който си направи последните месеци Сидеров, напълно срина имиджа на националистите. А те, продължавам да твърдя, са единствената алтернатива в момента - имат реални планове за подобряването на икономическото състояние на страната, за разлика от останалите отрепки и мафиоти. С моите уважения към Зелените (другите, които не са пълни догоре с хора на ДС), ще им трябват години, за да съберат същия електрорат, а в момента са нужни крути мерки.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jun 14, 2013 2:36 pm

Обединяването на опозиционните партии е единственият шанс за спасение тук, а иначе това в момента е по-скоро някакъв грандиозен театър.
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jun 14, 2013 2:55 pm

А те (националистите), продължавам да твърдя, са единствената алтернатива в момента - имат реални планове за подобряването на икономическото състояние на страната, за разлика от останалите отрепки и мафиоти.
Аха. Изгонваме чуждите монополи от страната, правим минималната заплата 1000 лв., а пенсията - 500, а междувременно осигуряваме кворум, за да бъде избрано правителството на Орешарски.

Сега, сериозно.

Определено смятам, че това днес е правено с някаква по-велика цел. Не вярвам Пеевски да оцелее до утре като шеф на ДАНС, народът ще се успокои и Орешарски спокойно може да обяви ресурекцията на Белене, без да се притеснява от разгневена тълпа с факли и вили на жълтите павета. А може и да не е Белене, нещо друго може да е. Това е типично бойковски похват и всеки път работеше.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Fri Jun 14, 2013 3:01 pm

Marfa wrote:
А те (националистите), продължавам да твърдя, са единствената алтернатива в момента - имат реални планове за подобряването на икономическото състояние на страната, за разлика от останалите отрепки и мафиоти.
Аха. Изгонваме чуждите монополи от страната, правим минималната заплата 1000 лв., а пенсията - 500, а междувременно осигуряваме кворум, за да бъде избрано правителството на Орешарски.
Кворумът беше за изгонването на Боко. Защото той е най-голямата заплаха за българите, честно казано - още един негов мандат (в случай на нови избори) и средната класа щеше да бъде тотално разорена. Всеки, който е собственик на малък и среден бизнес, знае за какви издевателства става въпрос, съпоставими с рекетите на мутрите през 90те. Но какво да очаква човек от една бивша мутра.
Това със заплатите и пенсиите не мога да разбера защо хората не приемат за възможно - отново е смехотворно в сравнение със стандартите на Западна Европа! И да, докато чуждите монополи казват какви да са заплатите (или сметките за ток), няма как да се вдигне стандартът.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jun 14, 2013 3:23 pm

Не мисля, че хора, които са изградили основите на партията си върху лозунги като "България за българите" (да се чете - всички други са второ, ако не и по-лошо качество) въобще могат да управляват държава. А това с чуждите монополи е смехотворно. Като нямаше чужди монополи понеже всичко беше цъфнало и вързало? Дори токът и бензинът на всички да са безплатни (което е абсурдно икономически) , това пак няма да докара до такова повишение на доходите.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Jun 14, 2013 3:29 pm

Да, този ход надали е това, което изглежда, че е. Със сигурност има и други по-малко скандални послушковци. Затова трябва да се иска оставка на целия кабинет, не само на Пеевски. Ако сега той си подаде оставката, ще излезе, че нищо нередно не се е случило, само мимолетна грешка по невнимание камо ли не.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jun 14, 2013 3:41 pm

Комарницки по темата:

Image
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Fri Jun 14, 2013 3:44 pm

Morwen wrote:Не мисля, че хора, които са изградили основите на партията си върху лозунги като "България за българите" (да се чете - всички други са второ, ако не и по-лошо качество) въобще могат да управляват държава. А това с чуждите монополи е смехотворно. Като нямаше чужди монополи понеже всичко беше цъфнало и вързало?
Национализмът не бива да се бърка с националсоциализма :) Действително ли някой мисли, че атакистите могат да извършат етническо прочистване в Европа, 21 век? Абсурдно е, единствено искат равни права за всички - такива, с каквито не разполагат в момента българите в собствената си държава (най-пресен пример е узаконяването на постройките в циганските гета).
И не е вързало, защото отвън съсипаха България (с помощта и на нашенски корумпирани комуняги), с идеята, че после ще влезнат корпорациите като спасителен пояс, за който ще се хванат всички. Някой може ли да ми обясни защо Кауфланд и Метро плащат от 7 до 9 пъти по-малко на служителите си в нашата родина, отколкото на своите френски или немски такива? Превърнаха ни в страна от Третия свят с евтина работна ръка, която на всичкото отгоре трябва да се радва, че въобще някакви инвестиции има тук-таме.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jun 14, 2013 4:02 pm

И не е вързало, защото отвън съсипаха България (с помощта и на нашенски корумпирани комуняги), с идеята, че после ще влезнат корпорациите като спасителен пояс, за който ще се хванат всички.
И как точно Атака с магическа пръчка внезапно ще обърне всичко това и ще покачи доходите 10 пъти? Защото те обещават това.
Някой може ли да ми обясни защо Кауфланд и Метро плащат от 7 до 9 пъти по-малко на служителите си в нашата родина, отколкото на своите френски или немски такива?
Защото всички други плащат по толкова. Включително и бълграски компании с българско производство и български управители. Включително и родолюбивите телевизии СКАТ и АЛФА. Вероятно и защото българските магазини им носят в пъти по-малко приходи от немските и френските такива.
Национализмът не бива да се бърка с националсоциализма Действително ли някой мисли, че атакистите могат да извършат етническо прочистване в Европа, 21 век? Абсурдно е, единствено искат равни права за всички - такива, с каквито не разполагат в момента българите в собствената си държава (най-пресен пример е узаконяването на постройките в циганските гета).
Действително ли мислиш, че е толкова просто? Няма да има етническо прочистване, значи всичко ще е наред? Щото всичко друго като примерно спъване на хора с турски имена за държавни служби (по същия начин както има толериране в райони, където ДПС е силно), отказване на часове по майчин език и задължително изучаване на вероучение е ок?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 14 guests