A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 04, 2013 10:05 am

You do know the Onion actually makes this stuff up, right?

По времето на Папа Сидиъс имаха статия за тва как той се срещнал с една гей двойка и решил, че те гейовете не са чак толкоз лоши :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue Jun 04, 2013 10:14 am

На мен ми хареса епизодът :)
Имам някои забележки, де, аз винаги имам към този сериал, но като цяло беше доста добре направено. В някои части темпото беше малко бавничко, но Събитието си беше страшно добре направено, много ефектно и въздействащо. Всички коментирате погледа на Кейтлин при първите тонове от песента, както и като видя ризницата - наистина бяха страхотно отработени, ужасяващо зловещи. Въобще браво, това е може би най-паметната глава в поредицата и беше редно да бъде така хубаво отработена в адаптацията. Общо взето наистина е почти едно към едно с книгата, много по-вярно по дух и като реплики от сватбата на Тирион и Санса.

Нещо дребно, което ме издразни - защо беше нужно Кейтлин да казва, че Нед й е спестил брачния ритуал? Нищо такова няма, дори в книгите точно в същата глава в същата сцена е описано как Кейтлин си спомня провеждането на своя брачен ритуал. Дразни ме много, защото е поредният опит на сценаристите да променят героите, да ги модернизират и да ги направят по-готини от съвременна гледна точка. Нед уважава традициите и обичаите на своя народ, спазването им за него е много важно, няма да пренебрегне ритуала. Единственият мъж от поредицата, за който въобще си спомням да го пренебрегнал, е Тирион, на сватбата със Санса. И тази случайна реплика не просто окастря персонажа на Нед, ами намалява значимостта на действието на Тирион, защото показва, че не явно е практика добрите мъже да се отказват от ритуала.... Абе, HBO...

И малко ми е странно, че продуцентите са напълно окей с това да показват всякакви кланета на хора, бременни жени с разпорени кореми, рязане на гърла и плисвания на кръв... но когато става дума за куче, то не можем да си позволим подобна бруталност, затова имаме дървен сандък, в който хората стрелят и то вътре явно е умряло... най-много да видим някаква част от главата и как кучето затваря очи, но нищо брутално. Просто ми е странна тая милост към животните, съчетана с бруталии към хората.

Денерис какво въобще правеше тази седмица вече забравих... Май Сив Червей имаше яки бойни сцени, а Даарио пак ми беше неприятен, но след Събитието забравих абсолютно всичко друго.


Дам... като цяло доста мрънкам в тоя пост, ама това е по навик - як епизод, яка раздяла на Бран и Рикон, яка Оша, яка сватба и много, много яка Мишел!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jun 04, 2013 10:19 am

Dr. Horrible wrote:На мен ми хареса епизодът :)
И малко ми е странно, че продуцентите са напълно окей с това да показват всякакви кланета на хора, бременни жени с разпорени кореми, рязане на гърла и плисвания на кръв... но когато става дума за куче, то не можем да си позволим подобна бруталност, затова имаме дървен сандък, в който хората стрелят и то вътре явно е умряло... най-много да видим някаква част от главата и как кучето затваря очи, но нищо брутално. Просто ми е странна тая милост към животните, съчетана с бруталии към хората.
Не са виновни продуцентите, че много от зрителите имат странни (за мен) разбирания и спокойно гледат всякакви кланета на хора, обаче ако някое куче или вълк си го вземе on screen, става скандал. Нали помниш реакциите след смъртта на Лейди?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 04, 2013 10:24 am

Roland wrote:You do know the Onion actually makes this stuff up, right?

По времето на Папа Сидиъс имаха статия за тва как той се срещнал с една гей двойка и решил, че те гейовете не са чак толкоз лоши :lol:
:facepalm: яко съм зле

По повод поста на д-р Хорибъл, няма как да не се съглася с това за Кейтлин и брачната церемония - много добро наблюдение, което тотално ми убягна. За самата сватба аз съм на мнението на Мели - за мен моментът с Болтън и Роб беше най-много фейл (в книгата е рандъм негов човек, а не той самия) ако не като замисъл, то поне като изпълнение. Но и като замисъл не отива на Болтън това като цяло. Другото, което не ми хареса, беше викът на Кейтлин веднага след това. Всичко друго беше шестица, ОСОБЕНО Фрей, който направи епизода просто.

Другият епизод все пак интересно ще видим ли още една сватба, или няма. Все пак и Мирийн трябва да се почва, а епизодът се казва Миса..
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jun 04, 2013 10:32 am

Sure, I’m an executive producer on the show and they send me all the scripts on these things, but I never read them. Those things are full of spoilers.
Гаврата :mrgreen:

Обаче аз съм психически травмирана от това нещо с Талиса, още ми е пред очите :( Май трябва да потърся в нета група за взаимопомощ за преживели епизода.

Останалите събития и сцени ми останаха на заден план, а всъщност бяха добри. С изключение на Аря в диалозите с Хрътката, не знам какъв е проблемът там, актрисата уж е добра, но нещо не й се получават репликите напоследък. Накрая когато играеше без думи беше много по-добре. Много ми хареса Бран като забели очи и влезе в главата на Ходор, сащисаните погледи на всички присъстващи, идеално уцелено заснемане на сцената. Джон и под смъртна заплаха не може да играе добре (уви). Жалко за Орел, беше смислен.
Last edited by Ghibli on Tue Jun 04, 2013 7:41 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 04, 2013 10:35 am

Смислен не беше, но играеше доста яко, и мен ми е кофти за него. Тук не си спомням в книгата как ставаха нещата, тъй като истинският Орел си взе доста по-рано, а Варамир изобщо не беше отвъд Стената. В книгата със самата птица имаше екшън накрая, ама да не спойля следващия сезон :)

По-помнещите (пасъра?) ще подскажат ли дали и в книгата беше невъзможно да се варгва в хора? Според мен беше възможно, но недопустимо и беше голямо табу, а не че само Бран го може.
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jun 04, 2013 10:37 am

Възможно е.
Spoiler: show
Варамир го прави в пролога на пета част.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jun 04, 2013 10:39 am


User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jun 04, 2013 10:42 am

Принципна молба - като има линкове с видеоклипове пишете за какво са, моля. :wabbit:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 04, 2013 11:09 am

Да, тва с Уаргите е идиотия - в книгите просто е некво бясно табу, но всеки Уарг го може.



бтв:

"And thats what Robb's baby gets for being named as a Sean Bean character"
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Jun 04, 2013 4:13 pm

Сега, след като брътвежите на пасъра утихнаха (затова и два дена не съм влизал тук), да кажа нещото, което той явно не схваща: едно е Дъждовете да ти звучат в главата, докато четеш главата, която ексклузивно описва сватбата в книгата. Друго е да правиш телевизия, в която има такова понятие като монтаж. Как щяха да стоят думите на Фрей, ако в същото време върху тях вървеше песен с други думи в нея? Как тази песен щеше да стои, когато камерата ни прехвърля към криещата се Аря (сцените с нея и Хрътката са колкото сцените вътре като времетраене)? Показването на ужасената Катлийн при първите ноти, както и реакцията на затвореното вълчище на песента беше изключително. И след това ТРЯБВАШЕ да я спрат,както и направиха. Ако не бяха - това означава задължителен преход от диегетична в антидиегетична музика, а това специално тук просто няма как да се прокара.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Tue Jun 04, 2013 5:41 pm

Това не знам дали е поствано, но е доста забавно, и плашещо акуратно: http://www.youtube.com/watch?v=7KocHhWTwMw

Silver, музиката можеше да си върви, понеже нямаше чак толкова много реплики от страна на Фрей, или просто можеха да си оставят един фонов, пулсиращ барабанен ритъм (който, впрочем, въобще липсваше май от музикалното изпълнение). Все пак, с тишината се получи доста по-различен ефект, някак рязък и очевидно шокирал доста народ, който не е чел книгите (Талиса и мен малко ме шокира, понеже очаквах чичо Бриндън да я спаси.)
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Jun 04, 2013 6:31 pm

Барабанният ритъм точно по време на стрелбата беше в изпълнение на барабаниста на Колдплей, между другото.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jun 04, 2013 7:35 pm

Мейзи Уилямс (Аря) спойли 9-ти епизод :)
(да цитирам култовия журнал - без звук е още по-изразително)
https://vine.co/v/b3XZMHmxzxh


и малко по-разширено видео с реакции на зрителите:
http://youtu.be/xmWCqrMdqE0
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Tue Jun 04, 2013 9:47 pm

Нещо се обърк`ах аз с тоя епизод. НЕ съм чел книгите, нито една, така че ако може някои работи да ми разясните.
СПОЙЛЕР СПОЙЛЕР СПОЙЛЕР
Роб отиде при тоя Фрей, за да вземе армия. Отначало, доколкото разбрах, тръгна с 20 хиляди човека. КаСтарките(каРстарките?) се махнаха и стана ясно, че той няма достатъчно хора. Имам някакво впечатление, че са му останали 10тина хиляди човека, макар че това е странно. Кастарките да не са половината Север!?
Та има там 10 хиляди войника и отиде да взема армия. Той и още 20 човека влязоха вътре в замъка, останалите на пир отпред. Рууз Някойси стана ясно, че са го подкупили и затова предава Роб, а Фрей го предаде заради обида(wtf!?). Това уж е ясно, а сега неясното:
1во Защо!? Никаква логика не виждам. Ако аз съм лорд, значи имам сума земи, замъци, армия и т.н. и т.н. Все едно да подкупиш принц.
2ро Вътре в замъка има колко? Я има хиляда човека, я не. Отвън чакат колко? Десет хиляди, може и повече. Проста сметка ми показва, че 1000 нямат шанс срещу десет хиляди. Какво възнамерява да им каже на останалите северни лордове(а ако са избити в тая зала, то на помощник генералите, висшите офицери и т.н.) Рууз Някойси!? Много ми е интересно: излиза и казва "Кралят ви умря, заклах го, елате с мен или умрете." Сериозно? И те ще кажат "идваме, щото много ни е страх" или "да, шефе, прибираме се вкъщи".
Няма логика да убиеш краля, докато армията му чака отпред... Или поне аз не виждам. Така ли става в книгите? И ако има нещо скрито, моля кажете.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests