A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jun 04, 2013 1:04 am

“I am told by the people that participated in it that it is awful. So I’m — like the fans, I’m looking forward to it with anticipation and a certain amount of dread. And also I’m living in terror of the reaction. When that book came out, I got some amazing letters from people telling how they threw the book into the fireplace and they would never read me again and they hated me. But then they went out the next week and bought another copy of the book, and they love me now. We may get some similar reactions. I don’t recommend anyone throw their television set into the fireplace. It could be very dangerous.”
Martin is such a troll... 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 04, 2013 1:06 am

passer-by wrote:Sir, yes, sir!


Последна дума значи... Ами така като гледам, най-добре да прибавя "Сериали" към игнор списъка си на подфоруми, че явно и тук не съм в крак с групата и дискусиите стават все по-тегави.

Ще се наблегне на чукча-читател занапред.

Пардон на засегнатите от участието ми тук, вече можете да си отдъхнете.
Ицо, моля ти се не му се връзвай, няма нужда пак излишно да се натягаме за глупости, да си модерират там и толкоз.

Накратко за епизод 9 - за мен лично беше убиец от-до, с изключение на няколко дребни детайла от сватбата, но действително са дребни. Мерси много на Ицо и АлДим, благодарение на които очакванията ми бяха ниски и се разбих от кеф :D

Баси като се спогледаха Кейтлин и Болтън и после като му видя ризницата направо претръпнах честно! А хем съм чел книгите:)

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Tue Jun 04, 2013 1:21 am

Дооста силен епизод :) Много як пейсинг от начало до край, добро развитие на героите, нелоши мелета, а сватбата на мен ми хареса много (доста яко беше натрапващото се сравнение с тази на Тирион, където "традицията" не се спази). Почти нищо не помня от книгите, та не мога да сравнявам, но и без това гледам да не го правя, не ми се струва смислено. Също ми хареса много как се бяха постарали всеки един от Старките да има някакво сравнително съществено участие в епизода (без Санса, ама нямаше просто как да вплетат и нейната линия). Изобщо, много добра подготовка за края на сезона. Сега остава само последният епизод да е размазващ и ще имаме един страхотен сезон без уговорки :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Tue Jun 04, 2013 1:24 am

На мен много ми хареса и как в епизода максимално приближиха Старките един до друг - Роб до Аря и Джон до Бран, аха аха да се видят, но следва поредната раздяла..

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 04, 2013 1:26 am

Много готино вързаха и сцената с Рикон с последващата смърт на първородния син....Въобще както каза Рандъм - силен финал и това със сигурност е най-добрият сезон дотук. Всъщност за мен и сега е най-добрият.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Tue Jun 04, 2013 1:33 am

Много съгласен и с двете мнения горе. Изобщо, доста умело се справят този сезон да задават цялостен тон на всеки епизод. На мен лично много ми вдига оценката на почти всяка индивидуална сцена, ако бяха сами за себе си, далеч нямаше да са толкова силни.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 04, 2013 1:37 am

Съгласен с последното. Истината е, че Бениоф и Уайс всъщност се оказаха едни адски кадърни хорица и искрено се надявам да завършат тази велика история достойно, крайно възможно е Мартин да бъде трагично изпреварен от сериала след две години.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jun 04, 2013 1:54 am

Аз на първо гледане бях леко разочарован от The Red Wedding, обаче като поразмислих и го гледах отново, си промених мнението, силна сцена като цяло въпреки една-две недомислици. Мишел Феърли е феноменална актриса.
Spoiler: show
Силно се надявам се да й дадат прилично екранно време като Stoneheart и да видим как беси Фрей наред. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue Jun 04, 2013 2:52 am

Само към края на сватбата малко имаше няколко странности (включително бягството на Болтън веднага след началото на клането, за да се появи внезапно, колкото да наръга Роб).
Не е странно бе. Той избяга да се скрие от стрелите.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Tue Jun 04, 2013 7:44 am

Super M wrote:
Само към края на сватбата малко имаше няколко странности (включително бягството на Болтън веднага след началото на клането, за да се появи внезапно, колкото да наръга Роб).
Не е странно бе. Той избяга да се скрие от стрелите.
Ммм, странно беше изпълнението как седеше, не поведението му като логика. Едно такова леко анимационно - като го видиш как тича на заден фон, а после пък изведнъж се появява отникъдето само колкото да убие Роб.. Предвид игричките, които играеше досега (филмовият Болтън, не помня как беше в книгите) и цялостното му излъчване, дори самият факт, че директно се включи в клането, не ми влезе адекватно. Всъщност и репликата за Ланистърите ми беше леко излишна и театрална. Предишната сцена, в която се спогледаха с Кейтлин, като тя видя ризницата, беше къде къде по-въздействаща и убедителна.

Съгласна за Кейтлин - страхотна игра!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jun 04, 2013 8:33 am

На второ гледане ми хареса доста повече епизода, след като свалих не само очакванията на Колето, ами и моите, а и не бях в сай-фай настроение (вчера си пуснах епизода след стабилна сесия Масов Ефект 3). :mrgreen:

8-ми епизод и тия яките от средата на сезона все още са ми по-високо на кефометъра обаче.

Специално оплакванията на Пасъра за екшъна на сватбата са 100% безпочвени. Сцената си е съвсем точна спрямо оригинала и си има доста добро меленце.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jun 04, 2013 8:34 am

На второ гледане епизодът ми хареса чувствително повече. И червената сватба продължава да е все така брутално яка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jun 04, 2013 8:44 am

Ghibli wrote: (Клейморе, не го приемай като нападка)
None taken. В смисъл, и на мен ми стана гадно и точно затова се изкефих, не на самия акт, а на безкомпромисния подход. Като ще е гарга да е рошава. А си представям за хората нечели книгите какво е, предвид оня разговор за името на бебето преди това. :mrgreen:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 04, 2013 9:50 am

http://www.theonion.com/articles/oh-shi ... ens,32673/

Супер евтин Мартин >.<
This is it. Ground zero.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jun 04, 2013 9:59 am

Бате, някви рандъмляци, дето не са даже чели книгите, искат да го пребият в тъмна уличка. Пада им се.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests