Околоизборни хроники, разуми и страсти'2013

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked

За кого ще гласувате?

Poll ended at Mon May 13, 2013 5:18 pm

ГЕРБ
5
10%
БСП
2
4%
ДСБ-БДФ
11
21%
АТАКА
1
2%
СДС
1
2%
ЗЕЛЕНИТЕ
20
38%
КУНЕВА
2
4%
ДПС
0
No votes
ОНОВА НА ЦАРЯ
0
No votes
ОНОВА НА БОРИСЛАВ ЦЕКОВ (някаква си България)
0
No votes
НСФИЕХШРГ (партията на СКАТ)
0
No votes
Витков
3
6%
Други
1
2%
Няма да гласувам
6
12%
 
Total votes: 52

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Tue May 14, 2013 12:00 pm

Искрено съм убеден, че ако по телевизиите пускаха дори и само за един ден 24 часа поред записите с Боко, гласувалите за ГЕРБ щяха да бъдат не 30, а 20%. За мен тези избори показаха безкрайната мощ на медийната манипулация и ПР. Бий се в гърдите всеки ден по най-гледаните телевизии, че строиш нещо си (макар то да е незначително) и нямаш никакви грижи. Честно, не знам вече какъв гаф трябва да направи това мутре, за да изгуби подкрепата на електрората си. Може би да си издуха носа в българския флаг?
'Poetry first, sausage - later!'

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 14, 2013 12:56 pm

Moridin wrote:Така че моля без абсурдни сравнение с тройната коалиция - съставена от престъпници с поне БЕГЛА идея за устройството на държавата и за отговорностите на политиците, тотално за разлика от лицето Бойко Борисов и неговата безгранична антиинтелектуална наглост.

Не вярвам в ада, но искрено се надявам като минимум триста дяволяка да се интересуват сексуално от него там.

п.п. нямам намерение да те образовам за Несебър и Корал, цялата информация е съвсем достъпна в интернет. Биволъ например.
Ти на мен и да искаш не можеш да ме образоваш за Несебър. Теб информацията ти е от интернет, а мен информацията ми е от първа ръка, защото работим с повечето фирми, които въртят най-големите далавери тука.

Между другото по времето на царя и тройната коалиция не само, че нямаше показни демонстрации на безнаказаност, нямаше и нищо друго, буквално НИЩО не се случваше. Ти сериозно ли претендираш да си буден интелигентен българин, като същевременно се пениш за напълно тривиални неща. Събуди се, брат, скандалите и медийните експлозии са положителни неща. Страшното е, когато има тишина, когато систематично се разграбва, както беше преди. Когато министри изкарват спокойно на поста си с години и падат само заради някакъв нелеп скандал, който ги превръща в PR катастрофи.

ГЕРБ е идиотска партия със селянин за лидер и пак направиха 10 пъти повече от тия преди тях, които бяха перфектната машина за пране на пари и нищо друго. Но в този форум сте затънали толкова сляпо и дълбоко в хейта си към ББ и ЦЦ, че сте забравили колко точно зле беше всичко преди това. Вземете се в ръце, още малко ще качите БСП/ДПС на власт, само да е напук на Боко.

Достъпна била информацията в интернет... :facepalm:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 14, 2013 12:57 pm

Добре бе, честно ли го написа това в предпоследния параграф?

:neutral:

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue May 14, 2013 1:14 pm

ГЕРБ е идиотска партия със селянин за лидер и пак направиха 10 пъти повече от тия преди тях, които бяха перфектната машина за пране на пари и нищо друго. Но в този форум сте затънали толкова сляпо и дълбоко в хейта си към ББ и ЦЦ, че сте забравили колко точно зле беше всичко преди това. Вземете се в ръце, още малко ще качите БСП/ДПС на власт, само да е напук на Боко.
Не знам, приятелката ми има тъкмо обратния житейски опит. От първа ръка и тя. Кво правим?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 14, 2013 1:29 pm

Давайте ги тия първи ръце. До тука в темата само аз говоря с факти, какво се е направило. От вас чувам само колко е лош Боко, как е най-лошия безнаказан лошковец в България и те така.

Като сте наясно с нещата, изложете в прав текст какво се направи в България за 8-те години преди Боко и след това през неговия мандат. Ама не ми говорете колко ви е омразен и какъв селяндур бил, само неща, които са донесли някаква облага на народа. Аз вече изброх доста неща. Ваш ред е, да видим какво направиха Царя и тройната, за цели 8 години съм сигурен, че ще откриете нещо. Макар аз да се затруднявам.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue May 14, 2013 1:53 pm

Амикае, теб не са ти ясни някакви грандиозно основни неща. Не осъзнаваш ли, че ситуацията на медийни скандали и нон-стоп демонстрации на безнаказаност и гнилоч са точно това, което на 100% ГОНИ инвеститорите. Това че ти не се палиш от "тривиални неща", дето цялата западна цивилизация се крепи на тях, щото си големия разбирач, не означава че хората с парите и с малко по-сериозното мислене са като теб.

Ето ти резултатът от ГЕРБ:

270% БВП междуфирмена задлъжнялост. Всеки ден фалират фирми
Олигополизиране на почти всички работещи отрасли
Международна изолация, резултат на рядък кретенизъм
ПО-НИСКА РАЖДАЕМОСТ ОТ ВРЕМЕТО НА ВИДЕНОВ
САМОЗАПАЛИЛИ СЕ ХОРА (ЗА ПРЪВ ПЪТ В БЪЛГАРИЯ ЗА ПОНЕ 135 ГОДИНИ)

ти си сляп, не ние
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue May 14, 2013 2:40 pm

Ми добре, давай да сравняваме. На нас ни построиха три кръстовища на две нива. Може и повече да са и за всички освен за това, което месец след пускането се продъни - евала. И завършиха отсечките от магистралите, които бяха започнати. От друга страна, имаме интересен факт около магистралите - и предишното правителство е построило толкова (http://e-vestnik.bg/16181) За сметка на това от 90-те не ми се беше случвало толкова хора около мен да са били ограбвани/ да им е влизано в къщата и т.н. Не мога да кажа дали по статистика има скок на престъпността, но пък и да няма, аз лично съм наблюдавала как отказват да запишат престъпление като такова, за да не им развали статистиката. И не са само мои наблюдения. Фалираха някакви фирми, които ги имаше от сума ти време, други свиха дейността си съвсем.
Здравеопазването, образованието и социалните дейности не че преди бяха цъфнали и вързали, но продължават да копаят надолу. И някак това са по-непосредствено важни за всеки неща, отколкото пътя Ахелой - Слънчев Бряг. Да, сигурно пътят, ще си остане, докато бедността примерно (да се надяваме), ще отмине. Но изхабените в оцеляване години на хората ще си останат също.
Last edited by Morwen on Tue May 14, 2013 2:48 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 14, 2013 2:48 pm

Moridin wrote:Амикае, теб не са ти ясни някакви грандиозно основни неща. Не осъзнаваш ли, че ситуацията на медийни скандали и нон-стоп демонстрации на безнаказаност и гнилоч са точно това, което на 100% ГОНИ инвеститорите. Това че ти не се палиш от "тривиални неща", дето цялата западна цивилизация се крепи на тях, щото си големия разбирач, не означава че хората с парите и с малко по-сериозното мислене са като теб.

Ето ти резултатът от ГЕРБ:

270% БВП междуфирмена задлъжнялост. Всеки ден фалират фирми
Олигополизиране на почти всички работещи отрасли
Международна изолация, резултат на рядък кретенизъм
ПО-НИСКА РАЖДАЕМОСТ ОТ ВРЕМЕТО НА ВИДЕНОВ
САМОЗАПАЛИЛИ СЕ ХОРА (ЗА ПРЪВ ПЪТ В БЪЛГАРИЯ ЗА ПОНЕ 135 ГОДИНИ)

ти си сляп, не ние
Така ... нека да видим ... това че гони инвеститорите не е вярно. Има доста корумпирани и гнили държави които си привличат инвестиции без проблем. Китай, Бразилия, Мексико. Може би не привличат инвеститорите които ти харесваш.

Герб управлява в рамката на световна депресия и във валутна криза в най-големите партньори на българия. Така че трябва да мяташ само част от дереджето в краката на Герб и най добре е да извадиш хубави модели какво са можели да направят в макроикономически аспект.

Олигополизирането е тренд в световен мащаб във всички индустрии.

А самозапалването - не ми се вярва за 45 години през комунизма да не е имало нито един ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 14, 2013 2:51 pm

Фирми фалират, не е като европейската икономика да е в цветущо състояние. Гърция, Испания, Италия, Португалия, Кипър и т.н. страни буквално фалираха, а у нас фалирали фирми. Ми фалират. Нямало инвестиции, ми няма, не е като да е най-цветущия момент за инвестиции, от която и да е страна. Не само в БГ са зле тези неща. Между другото повечето от БГ фирмите(включително големите) са некадърни и некомпетентни. Да фалират, по-кадърни и предприемчиви хора могат да заемат тяхното място.

А вие пак не ми отговорихте на въпроса. Аз не ви питах кое е зле сега, питах ви кое беше по-добре при БСП/НДСВ/ДПС, за да го смятате за по-добрата алтернатива. Защото точно това смятате, нали така?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue May 14, 2013 2:55 pm

Гърция, Италия и т.н. са страни, които живееха на кредит и си бяха изяли парите за години напред. България беше страна спестила доста пари, няма място за сравнение.

И между другото ти отговорихме, но ти явно предпочиташ да четеш избирателно.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 14, 2013 2:57 pm

Morwen wrote:Гърция, Италия и т.н. са страни, които живееха на кредит и си бяха изяли парите за години напред. България беше страна спестила доста пари, няма място за сравнение.

И между другото ти отговорихме, но ти явно предпочиташ да четеш избирателно.
Миии не ... само гърция. Останалите бяха ок. Кризата която се разрази беше на златния стандарт където еврото имаше ролята на злато.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue May 14, 2013 3:09 pm

The Dragon wrote:
Така ... нека да видим ... това че гони инвеститорите не е вярно. Има доста корумпирани и гнили държави които си привличат инвестиции без проблем. Китай, Бразилия, Мексико. Може би не привличат инвеститорите които ти харесваш.

Герб управлява в рамката на световна депресия и във валутна криза в най-големите партньори на българия. Така че трябва да мяташ само част от дереджето в краката на Герб и най добре е да извадиш хубави модели какво са можели да направят в макроикономически аспект.

Олигополизирането е тренд в световен мащаб във всички индустрии.

А самозапалването - не ми се вярва за 45 години през комунизма да не е имало нито един ...
Айде да го обобщим така - ако имаше демонстрация на върховенство на закона, щеше да има доста повече инвеститори. Говорим за българския контекст, а не за Китай с невъобразимите им ресурси и пари.

Извиненията с кризата не са никакви извинения. Фискалната ни стабилност ни направи остров сред кризата и на теория привлекателни за инвестиция. И какво? Няма върховенство на закона, няма бизнес, това е!

И да, важно е да са такива, каквито аз харесвам. За да запазят това, което имаме, а не да го унищожат. Справка Китай.

Това за олигополизирането го каза толкова наизуст, че няма накъде. Световен тренд е на макрониво. На местно ниво има толкова процъфтяващи малки бизнесчета из Европа и из Америка, че е смешно изобщо да повдигаме въпроса. Сериозно, you can do better than that.

@Амикае - абе най-малкото Станишев построи точно толкова магистрали, колкото Бойко. За мен лично това казва бая.

Ако ще нищо повече да не са свършили от Бойко, ГЕРБ пак са отдолу, защото бяха и нагли, и прости, освен това.
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 14, 2013 3:36 pm

Фискалната стабилност отново не е важен фактор за инвестициите. ОСНОВНОТО нещо за всеки инвеститор е има ли достатъчно търсене на това което произвежда. Всичко останало си е второстепенно и може да се калкулира като рист. Когато имаш глобален спад на търсенето никой не инвестира никъде - ако искаш живо доказателство - това са лихвите по ценните книжа на САЩ където хората ги купуват просто защото няма нищо по-добро в което да ги метнат парите. Затова и корпорациите си седят на печалбите. Нямаш търсене в световен мащаб. На нищо. Световната икономика се намира в ликвиден трап.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 14, 2013 4:00 pm


User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue May 14, 2013 4:05 pm

The Dragon wrote:Фискалната стабилност отново не е важен фактор за инвестициите. ОСНОВНОТО нещо за всеки инвеститор е има ли достатъчно търсене на това което произвежда. Всичко останало си е второстепенно и може да се калкулира като рист. Когато имаш глобален спад на търсенето никой не инвестира никъде - ако искаш живо доказателство - това са лихвите по ценните книжа на САЩ където хората ги купуват просто защото няма нищо по-добро в което да ги метнат парите. Затова и корпорациите си седят на печалбите. Нямаш търсене в световен мащаб. На нищо. Световната икономика се намира в ликвиден трап.
Ми не е така. При равни други условия, и фискалната стабилност, но в по-голяма степен и корумпираната среда са важни. България има евтина работна ръка, ниски данъци. Не е като никъде да не се инвестира в света, минаха пет години от 2008ма и почти две от гръцката криза, еврото се закрепи. Просто е факт, че гнилата среда е с по-голяма тежест от всичко това.

едит: Межу другото, признавам ти компетентността в тая сфера по принцип, но аргументите ти звучат кухо в случая, на фона на фактите.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests