Star Trek Into Darkness

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Star Trek Into Darkness

Post by Dante » Fri May 10, 2013 9:02 pm

Туко-що се връщам от киното... разочарован съм. Този филм го очаквах най-много от всички тази година, най-вече заради Бенедикт Къмбърбач. Обаче филмът се оказа едно ГОЛЯМО клише. Страшно много предвидими моменти (разказах на приятеля с когото го гледах как ще се развие най-големия "обрат" във филми 15 минути преди да се случи), много слаб сценарии и невероятно много deus ex machina моменти. Най-смешното беше, че по едно време се усетихме как винаги когато Спок каже нещо супер логично и изчислено то става ТОЧНО обратното, защото нашият супергерйски капитан (голям дебил) има най-небивалия късмет на света.

Иначе не съжалявам, че е го гледах, все пак ми хареса, просто имах големи очаквания. На IMAX е пиршество за очите, но наистина не е това, което очаквах. 6,5-7/10
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri May 10, 2013 10:52 pm

Голямо забавление е филма, но изобщо не са се възползвали от Къмбърбач. Трейлърите бяха доста подвеждащи, аз и моя френд очаквахме филма да е силно фокусиран над персоната му, а той просто не е. Макар всяка сцена с него да е злато, не знам как не са се усетили от рано, че той трябва да е централната фигура, а не екзистенциалните кризи на екипажа на Ентърпрайс.

Въпреки всичко е чуден филм и пиршество за гийка в мен. :)

Сега остава само Man of Steel да достави и не искам нищо повече от киното за тази година.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri May 10, 2013 11:12 pm

Доста беше тъпо, когато филмът се превърна в
Spoiler: show
reverse Wrath of Khan.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat May 11, 2013 12:32 am

Слабичък ми беше и на мен доста. Има си дежурните забавни моменти, ама като цяло силно посредствена работа. Бенедикт Къмбърбач е тотално underused.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat May 11, 2013 3:47 am

Филмът експлоатира темата за тероризма. Сиреч, носи духа на времето. Deal with it :)
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat May 11, 2013 6:45 pm

Всичко щеше да е ок, да не бяха се изложили с края.
Spoiler: show
Знам, че е дребнаво, но простотията с финалния бой на Спок и Кан и особено начина, по който трупясаха Кан, ми провали впечатлението от филма. Ясно ми е, че в такава ситуация някак трябва нашият да спечели, а лошият да загуби, но целият бой беше отвъд глупостта, защото единственото, което трябваше да направи Кан бе да метне Спок един път през ръба на платформата, вместо пет пъти към центъра й. Да не говорим как докато Спок гонеше Кан останалите минувачи и коли си гледаха работите все едно не се е забил току-що огромен кораб в центъра на града. И накрая не дадоха никакъв емоционален завършек на линията на такъв харизматичен човек като Къмбърбач, просто срамота.
Иначе, имаше и плюсове: забавни и вълнуващи моменти, както и зрелищни и впечатляващи кадри.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sat May 11, 2013 6:57 pm

@ Гибли
Spoiler: show
Напълно съм съгласна с коментара ти и аз си го мислех през цялото време, докато ни показваха убер смешната битка. Но да си призная, отдавна съм спряла да очаквам каквато и да било реалистичност или логика във филмите, които гледам. Имаше и други комични моменти, в които физиката и науката като цяло се случваха в някоя друга вселена. Доволна съм, че филмът си беше готин и ме увлече. Пак ще си го гледам.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat May 11, 2013 10:59 pm

Всъщност пропуснах да спомена какво още ми харесва в този филм, всъщност и в двата нови филма на едно по-общо равнище. Приятно старомодни са по отношение на понятия като "чест" и "морал" :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat May 11, 2013 11:34 pm

Доста добро филмчето изкефи ме, тегаво е малко като знаеш все пак че тия хора няма как да умрат на младини след като има с тях цяла епика, но пак добре. Нямаше да откажа още от Къмбърбач, но като цяло нямаше никакъв втф момент. Визуално пиршество си беше, макар че в края на реда на аймакса се ебава малко повече зрението ама си заслужаваше. НЕ че ще повторя на кино пак, ама са единицата ще я преслушам, че тотално съм я забравил.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 12, 2013 12:29 am

Всъщност не знаеш. Те ти казаха в първия Трек още, че заради тайм травъл шитните тва е алтернативна линия.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun May 12, 2013 12:29 am

Да бе а 3-ката с кой ще е?

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun May 12, 2013 1:09 am

Филмът беше ОК. Чист фен сървис за феновете на Star Trek, но уви, само дотам му стигнаха амбициите. Освен красиви ефекти нямаше нищо кой знае колко запомнящо се.

Кан беше по-добър от доста лейм оригинала от едно време, но обърнатият наопаки край тук беше по-слаб.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 12, 2013 1:11 am

Стига спойл, някои може и да са гледали Кан.

И бтв, феновете на Трек всъщност не се кефят много на новия франчайз, щото той е пълна гавра с Трек вселената.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun May 12, 2013 1:31 am

Хареса ми. Стандартно-стабилна история, тук-там хумор, доволен екшън и визуален кеф от-до (на сцената с небостъргачите и дреднаута си помислих "Michael Bay would be proud") плюс бонус намигвания за зрителите на старите филми и оригиналния сериал. Съвсем добър фантастичен блокбастър за мен.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 14, 2013 5:33 pm

Ха, знаех си че мярнах нейде в екипажа Joseph Gatt :ghostche:

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 31 guests