Предложете лаптоп за дизайнер (Corel Draw/Photoshop)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Предложете лаптоп за дизайнер (Corel Draw/Photoshop)

Post by termit » Thu May 02, 2013 5:37 pm

Я, не съм пускал тема от години ;)

Поради щото трябва да мисля една конфигурация за роднини, на които им трябва компютър/лаптоп за дизайн (последните версии на Corel Draw и Photoshop), рекох да питам за препоръки, понеже знам, че има народ, който се е занимавал с дизайн наоколо ;)
Проблемът ми е, че бюджетът е доста поограничен, макс 1к лева. Доколкото се рових за изискванията, новите дизайнерски suite-ове си искат читаво 3д ускорение, но нямам идея на какъв здравословен минимум биха работили. Успях да спретна сравнително прилична РС конфигурация за тези пари, но ме питаха да предложа и лаптоп, и тук вече увисвам, защото лаптоп със сходни характеристики излиза доста над бюджета. Та ако някой има идея дали може да се намери лаптоп, който да става за тия пари, ще съм благодарен за предложения.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu May 02, 2013 5:53 pm

Не може. Нали им трябва Opencl/cuda performance?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu May 02, 2013 6:20 pm

До 1000 лв абсурд, дори в чужбина да го купиш, няма такъв лаптоп
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu May 02, 2013 6:23 pm

Ибре манЯци. :)

Абе размера на монитора на лаптопа е малко тегав за предпечат, мене 18ката моя адвам ми стига, най-добре с допълнителен монитор.
И аз не работя с последните версии на програмите. От 2000та насам с кво ли не съм работил и печатниците си цъкат на corel12 и adobe cs5 или с PDF-и. Тва е някъф оувъркил да слагаш последни версии, печатниците си ги плащат и не ги сменят през ден адобе като изкара ново.

Дизайн на какво е въпроса?

Видеообработката и 3D студио или архитектурните искат яки ресурси. 4+ гб памет обаче си важат де, другото не виждам проблем титаничен с рандъм видеокарта с 1гб и нови чаркалаци. Яка машина се иска за игри тва е, другото и да е малко по-бавно не е страшно ако е за предпечатни.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu May 02, 2013 6:57 pm

Въобще не е вярно, че няма добри лаптопи за целта за толкова пари.

Най-добре е да има i5/i7/А8 и 8GB RAM. Последната година нещата много се промениха откъм видео ускорение за Photoshop. Дори с вграден Intel 4000 или прилично APU на AMD може да свърши добра работа, но с по-висока видео карта има осезаем скок в производителността.

За евтин лаптоп препоръчвам нещо с A8 или i3/i5 (задължително 3rd gen) и 6-8GB RAM.

За по скъп - i5, начален до среден клас видео с 1GB и 8GB RAM

Оптималното - i7, среден+ клас видео с 1GB, SSD и 16GB RAM. Това, разбира се, струва и много повече

Ето няколко добри варианта:
http://www.technopolis.bg/b2c/details/5 ... 5DE-TY051D
(това е най-добрата опция заради по-големия екран и отличните компоненти)

http://www.technomarket.bg/products/091 ... a-notebook

http://www.technomarket.bg/products/091 ... -linpusabg

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Mon May 06, 2013 2:33 pm

Уфф 3 дни без интернет. Много е шибано като се прецака баш по празници.

Браги, доколкото разбрах ще се прави дизайн на някакви сложни шаблони, които после се засилват към бродираща машина. Не знам дали ще са само двумерни, или се поддържа и 3д.

Сашо, голямо мерси. Тези лаптопи наистина изглеждат ОК и би трябвало да вършат работа. А аз точно из техномаркет не се сетих да търся, гледах по разни специализирани магазини.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon May 06, 2013 3:52 pm

Еми бродираща машина и от bmp и Jpg може да пердаши изобщо не са необходими последни версии на софтуерите за предпечат да товарите, не знам машината с която се шие какъв собствен софтуер има де, виждал съм такива с дискети още ама са доста апокрифни и скъпи програмите. Да правиш от растер или вектор на пиксели тип гоблен е бая смятане, НО ме съмнява да иска чак полугеймърска машина. В дългосрочен план по-добре по яка машина винаги, ама тва дето е дал Алдим не изглежда никак зле.

изискванията примерно за Designer's Gallery - StudioPlus

System Requirements
IBM Compatible PC, Pentium II
32 MB of RAM (64 MB RAM suggested)
30 MB Hard Drive Space
Microsoft Windows 2000 or Later Version
SVGA Monitor (1024 X 768), 16-bit high color or better
Mouse or compatible pointing device
CD ROM drive
Download the update for Vista 64 bit compatibility
Windows 7 Home 32bit Windows 7 Premium 32bit Windows 7 Home 64bit Windows 7 Premium 64bit

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 16 guests