Man of Steel (Зак Снайдър се захвана със Суперман)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Man of Steel (Зак Снайдър се захвана със Суперман)

Post by passer-by » Mon Apr 22, 2013 10:32 am

Image

Трейлър:
http://www.youtube.com/watch?v=T6DJcgm3wNY


По нашите екрани от 14 юни 2013 г.


И тъй, великият режисьор на 300, Уочмен и Съкър Пънч се захвана със Суперман. Очакванията ми са минимални (най-вероятно формата ще вземе превес над съдържанието), но все пак се надявам сценарият на Дейвид Гойър да е добър, а Кристофър Нолан (който е развил общата идея с Гойър) да следи за доброто му представяне на екран.



Странни решения при избора на актьори според мен:

Лорънс Фишбърн в ролята на издателя на "Дейли планет" Пери Уайт.
Image
Fishburne is the first African American to play Perry White in a live-action film.
Не може да бъде!


Ръсел Кроу в ролята на Джор-Ел, бащата на Суперман.

Image

Image

Но хайде, да речем, че Марлон Брандо вече въведе модата на беловласия татко. Ама той го докарваше на излъчване.

И Кевин Костнър в ролята на земния баща-осиновител на Суперман Джонатан Кент.
Image

Е, можеше и по-зле да е.


А и ми е ясно, че подобен филм се нуждае от известни актьори за привличане на максимум зрители.
Last edited by passer-by on Mon Apr 22, 2013 1:17 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 22, 2013 11:19 am

Според мен кастът си е съвсем окей (на Ръсел Кроу най-много се радвам, а самият Супермен е един доста окей пич от Tudors), така че сори, но хладният ти елитаризъм въобще не ми влиза тоя път сори. Да не говорим, че последният трейлър е ужасно надъхващ.

Чакам с нетърпение.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon Apr 22, 2013 11:21 am

Аз съм доста доволен от изборите за актьори, трейлърите също изглеждат сравнително яки... Интересно ще ми е да го видя.
Струва ми се доста епично и патетично, някак не се цели към модерно звучене и това може да е нож с две остриета. Но в интерес на истината очаквам да ми хареса.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 22, 2013 11:26 am

Трейлърът е добър, да, отбелязах го като го пуснах в специализираната тема. От третия опит най-сетне има какво да се види.
А при актьорите споменах само три имена, не говоря за целия състав. Просто тия тримата не ми се връзват визуално със съответните персонажи, това е.

А "хладният ми елитаризъм" (аз съм особено хладен форумец, всеизвестно е, а колко съм елитарен не си е работа :lol: ) никога не си е поставял за цел да ти влиза, Никола, тия постове не ги пускам лично за теб. :wink:

Което между другото ме подсети за най-култовото име на адвокатска кантора, което срещнах преди няколко дни:
"Harder, Faster and Deeper - Attorneys at Law"
:bow:
Last edited by passer-by on Mon Apr 22, 2013 11:32 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 22, 2013 11:32 am

Филмът ще е 10/10, това е ясно :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 22, 2013 11:32 am

Щом го прави режисьорът на 300, няма начин, викаш. :P
Интересно дали и как ще вкарва слоумоушъни тоя път. :mrgreen:


Майтапът ще е на мен да ми хареса повече отколкото на нахайпените, защото съм подходил с минимум очаквания. Дано ме изненада приятно. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 22, 2013 11:37 am

Че не ги пускаш за мен мисля, че е ясно и на двама ни, и беше относително безмислено споделяне от твоя страна. Под "не ми влиза" имах предвид, че този път мнението ти не е достатъчно аргументирано по какъвто и да е логичен начин, даже накрая си написал "можеше и по-зле да е", тъй като си усетил, че може би удряш на кухо. Защо смятам така:

- Лорънс Фишбърн - ужас, заменили са бял в комикса с черен на екран, е наистина много "жалко", че е един от най-кадърните цветнокожи актьори евър....
- Ръсел Кроу - тук има ли нужда да казвам каквото и да е наистина? Да не споменаваме, че точно с 3 реплики в трейлъра старият бай Ръсел показва, че ще достави доста И този път:)
- Кевин Костнър - на фона на осезаемото подобрение в играта му последните години (Hatfields and Mccoys) и цялостното му излъчване на убер рандъм чичак всъщност е доста приятен избор за ролята

Също така не смятам, че филмът няма да има "модерн облик". Много ме кефи,че са подходили класически към уменията и "origin-a" на Супермен, а в същото време всичко е поднесено с доста стил (поне съдейки по трейлъра) и наистина го има това изумление (поне при мен), че това е най-могъщият от всички супергерои....Особено със сцената с излитането от трейлъра.

Ама ще го видим де, просто може би не съм толкова скептичен този път. Не смятам Снайдър за великото светило, но също така за мен 300 и Уочмен са си съвсем окей филми, които на моменти радват много и можеха да бъдат много, ама много по-зле. Съкър Пънч беше eye candy и горе-долу дотам.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 22, 2013 11:43 am

Каква логика при коментиране на актьори от неизлязъл филм? :)
Просто споделих първи реакции от каста, баси.

Фишбърн като нищо е чернокожата квота, защото как така блокбъстър само с бели? Нищо против него като актьор, казах, че тук не ми се връзва, лично мнение. То ако ще гледаме актьорското ниво, да бяха турили Дензъл или Фрийман направо. :P

При всяко положение и при тримата (Фишбърн, Кроу и Костнър) говорех за визуални представи, не за оценки на конкретни актьори по принцип. Ясно ми е, че се търсят известни имена за киноафиша.

Хатфилдс и Маккойс е страхотна минипоредица по действителни събития, доста й се израдвах.


Иначе да, остро ще си е със съвременен облик филмът, съдейки по видяното досега.

Снайдър ме притеснява леко, но разчитам на добър сценарий и контрол от Кристофър Нолан.

А какво ще рече, че не си толкова скептичен "този път"? :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 22, 2013 1:10 pm

"Този път" ще рече, че не съм толкова скептичен колкото към други летни блокбъстъри със супергеройска и/или фантастична тематика. Бтв нещо, което ме кефна в последния трейлър е, че Човекът от стомана май ще има доста сай-фай елементи.

За Фриймън и Дензъл - да, сигурно щяха да вземат тях, ако струваха колкото Фишбърн. Все пак човекът не случайно се снима в телевизия напоследък :)

Нещо, което много ми допада е пропускането на този етап на думата "Супермен" в трейлърите, май няма дори да я чуем във филма. И нямам предвид само заглавието, в последния трейлър беше много яко как се скапа микрофона, когато Ейми Адамс аха-аха да я каже:)

Бтв шибни в най-горния горния пост датата на излизане, че аз не я бях проверявал досега - 14 Юни 2013г. е за България.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 22, 2013 1:19 pm

Е, за сай-фай елементите си е редно, той Суперман си е НФ както Батман е гангстерско криминале, това са им жанровете на двамата. :)
(Грант Морисън впрочем страхотно го показа в All-Star Superman - класическо НФ отпреди няколко десетилетия беше направо. :) )


Силно се надявам ако не благодарение на Снайдър, то благодарение на Нолън да се радваме на същото подобрение в Суперманските филми, каквото вече видяхме в Батмановите.


А защо пък дори във филма да не чуем думата "Суперман"?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 22, 2013 1:26 pm

Еми защото някак си звучи чийзи и бутафорно, би било доста по-модерен подход никога да не се спомене. Или пък някое хлапенце да го подхвърли на рандъм точно преди да почнат кредитите както мисля, че ще го направят:)

Иначе ясно как стоят нещата в комикса, това не значи, че досега филмите за Супермен са били така - нито филмите с кристофър Рийв, нито помията на Сингър имат кой знае какъв сериозен сай-фай в тях, докато тук имаше битки с кораби, Зод не е с още двама човека, а направо с мини-армия и т.н.

Ще го видим.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 22, 2013 1:27 pm

Е, предишните филми... CGI is expensive, you know! :mrgreen:


И аз се надявам най-сетне да си разгърне потенциала Суперман и да покаже какво може срещу сериозни заплахи зрелищно-размазващо.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 22, 2013 1:35 pm

Именно, и аз това чакам много. Малко реализъм тип "Invincible" на Kirkman. Ясно ми е, че няма да имаме dark и gritty неща, но поне да покажат малко МОЩ. Ако всичко е на нивото на сцената с излитането от най-първия трейлър - би трябвало да сме доволни.

Нещо, което пропускахме в словоблудстването досега е лошият - генерал Зод, който се играе от доста кадърния (и за мен лично доста любимия) Майкъл Шанън (Boardwalk Empire, Revolutionary Road, Bug).

и то сега CGI-ът ако мислиш, че много е поевтинял - едва ли :) А и тоя Ръсел и той хляб трябва да яде все пак :lol:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 22, 2013 1:43 pm

Ами според мой приятел кинаджия CGI и въобще всякакви спецефекти сега излизат по-евтино отпреди. Според него основната част от бюджета на един филм е точно за хонорари на известни актьори (които са водеща притегателна сила за много зрители) и по-малко за техническата част като процент. Без да забравяме маркетинга и рекламната кампания, с международни турнета на основните имена в някои случаи. :wink:
Last edited by passer-by on Mon Apr 22, 2013 1:54 pm, edited 2 times in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 22, 2013 1:49 pm

Е това няма как да е съвсем така, нали помниш драмата със стията за визуални ефекти около Оскарите....

Но както и да е - максимум ще видим рандъм спейс-батъл, както и някой-друг рандъм кораб на земята и горе-долу това ще е според мен....

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests