Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Mar 27, 2013 9:37 pm

Trip wrote:Тролиш. Спри.
Не, аз просто се пошегувах доста приятелски. Ти, поради някаква причина го прие лично. Както и да е. Явно не съм в правилната тема.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Mar 27, 2013 9:40 pm

Тролиш не с грубост, а с неадекватност. Попитах те искрено какво имаш предвид, ти ми отвърна с копи-пейст от речника. Това имах предвид.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Mar 27, 2013 9:49 pm

Trip wrote:Тролиш не с грубост, а с неадекватност. Попитах те искрено какво имаш предвид, ти ми отвърна с копи-пейст от речника. Това имах предвид.
Продължавам да твърдя, че го приемаш лично. Значи не си се досетил, че въпроса ми беше ироничен. Сайтът ви се казва Shadowdance, а някакъв инди автор в стил Станек е написал такава трилогия.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Mar 27, 2013 9:50 pm

Не се досетих защо използваш високопарни превзетости като думата "морал".

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Mar 27, 2013 9:52 pm

Ами аз по принцип съм си такъв. Както и да е. Аре по темата.
Та на дърти години реших да взема да прочета Спасителят в Ръжта. Трудно ми е да разбера защо тази книга "живото променяща". В момента съм по средата и ми е леко скучновата. Предполагам, че е доста по-силна на английски де.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Томек
Scholar
Posts: 104
Joined: Tue Feb 15, 2011 6:07 pm
Location: Sofia

Post by Томек » Thu Mar 28, 2013 9:36 am

Ето това вече е тролене :) Щом не ти харесва, остави я. Не знам какво очакваш, да те убедим в обратното ли? Ако искаш да я обсъдиш, сподели какво не ти е харесало, защо и тн. Иначе си е баш тролене: Ето нещо, което много от вас харесват (по всяка вероятност), аз пък казвам, че ми се струва скучно. W.T.F.?
Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем, ни в ясно време, ни в буря. Идем да убиваме под слънце и луна. Какво зората?

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Mar 28, 2013 11:22 am

Нищо толкова не е казал - половината постове в тая тема са с подобно съдържание.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20291
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Mar 28, 2013 11:38 am

Дам, често казано мене ми хареса ама не до степен да я препрочета кетчъра :)

Боря с 300 свински зора 1Q84, на около 40% съм според киндъла и съм с много смесени впечатления и разкъсване между това да я заеба, да прескачам описания или да видя кво да му... %№(*№§ ще става най-сетне. Ма май ще си я прочета дума по дума... за неопределен период. Тия дни.

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Thu Mar 28, 2013 12:10 pm

Хммм, при мен 1Q84 чака ред - дано си струва.
Сега съм на около две трети от "Джонатан Стрейндж и мистър Норел". Харесват ми стила, "историческия" сетинг, бележките. Имам малки проблеми с "кохерентността" на присъствието важните герои във времето, но може би това е нормално за роман, обхващащ голям период от време.
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Thu Mar 28, 2013 1:56 pm

Томек wrote:Ето това вече е тролене :) Щом не ти харесва, остави я. Не знам какво очакваш, да те убедим в обратното ли? Ако искаш да я обсъдиш, сподели какво не ти е харесало, защо и тн. Иначе си е баш тролене: Ето нещо, което много от вас харесват (по всяка вероятност), аз пък казвам, че ми се струва скучно. W.T.F.?
Не троля, просто споделям, че на този етап книгата е мудна и безсъбитиина. Не разбирам мотива за цялото мрънкане и бунт на Холдън. Още не съм стигнал до важната част, която явно е докоснала толкова много хора, като например майка ми, която още като бях тийн ме тормозеше с думите "Една от книгите, които всеки човек трябва да прочете." Подобни неща описват и повечето от ревютата в goodreads. Разбирам, че явно персонажа е в бунт против всичко. Но това "всичко" ми е много общо.
Хвърлих обаче един поглед на оригинала на английски. Сигурно доста цветущият език на който е писана е привлякло доста от читателите на времето.

cheers.

Иначе конкретно благодарение на тази тема си набавих и Червеният Змей. Нещо ми се чете исторически роман.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Mar 28, 2013 6:41 pm

Захванах "Жега" на Ричард Касъл. Честно казано, до момента впечатленията ми са доста смесени. От една страна, чете се леко и приятно и още при първото отваряне на книгата прочетох къде сто и петдесет страници, преди да ми е хрумнало да я оставя.
От друга... Поне до момента историята следва почти съвсем плътно шаблона, установен в сериала за Касъл, усеща се прекалено ярко кой на кого е базиран - дотолкова, че дори да е имало някакви физически описания на героите, вече не ги помня изобщо. Някакво странно е. Все едно чета книга не за Ники Хийт и Джеймисън Руук, а за Кейт Бекет и Ричард Касъл, само че със сменени имена. Роули и Очоа са точно Раян и Еспозито, а капитанът, чието име вече не помня, вероятно ще се окаже Монтгомъри.
И все пак е наистина приятно четиво.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Mar 28, 2013 7:00 pm

Е, ако се чете лесно, съм си свършил горе-долу работата. Аз и докато я превеждах, я приемах като някакъв фенфик по-скоро, странно, че си очаквал повече - то е мърчандайз към сериала цялата поредица, така или иначе :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 28, 2013 7:20 pm

Еми то така си е по замисъл... само сюжетът е различен, и нашите се натискат :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Mar 28, 2013 7:22 pm

Не бих казал, че съм очаквал повече - по-скоро не очаквах връзката със сериала да е чак толкова буквална.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Mar 28, 2013 7:24 pm

Еми то иначе би било рандъм кримка, само дето ще е писана от художествен герой.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests