Служебен премиер

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Кому юздите черни на Дондуков 1?

Poll ended at Thu Mar 14, 2013 5:14 pm

Ради Найденов
1
11%
Марин Райков
0
No votes
Александър Филипов
0
No votes
Проф. Димитър Иванов
1
11%
Костов
4
44%
Дянков
3
33%
Екатерина Захариева
0
No votes
 
Total votes: 9

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Mar 12, 2013 8:51 pm

Амин дай Боже.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Tue Mar 12, 2013 11:17 pm

И кво? Викате, има опасност да сме се обзавели с истинско правителство за малко?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 13, 2013 12:10 am

Според мен номинациите са добри в по-голямата си част, аз познавам икономическият министър и съм с изцяло добри впечатления.

Само премиерската кандидатура ми е свръх странна. Човекът може да е гениален дипломат, но очевидно има обременено минало, което ще е ПР проблем. Това го казвам при все че за разлика от Самаил не смятам афилиацията с ДС за смъртен грях, еле пък когато става дума за дипломати. Освен това е тотално неизвестен в България.

Като цяло правителството е формирано като знак за стабилност навън. Навътре явно не се гледа много.
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 13, 2013 12:34 am

Най-сетне и министър за електронното правителство. Не може да бъде, почти почнах да става оптимист.
This is it. Ground zero.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Wed Mar 13, 2013 12:58 am

Иначе освен че братът на Юлиан Попов, Стефан Попов е дългогодишен председател на “Отворено общество”, аз друго не виждам, ясно е че е технократско правителство по плана на това на Монти. Ама за 2 месеца, и без парламент, е дефакто без голямо значение.

Колкото до ДС, не е въпросът дали е смъртен грях, ами че просто все с такова минало се изнареждат политиците, и като станат много, някак си човек почва да се пита въпроси. Но все пак и Росен има доста приближени до него, които също имат ДС досиета, тъй че...
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 13, 2013 1:03 am

Каква изненада, че дипломат от кариерата, започнал преди 89-та е свързан със службите.

Юлиян Попов е по-скоро надежден.
This is it. Ground zero.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed Mar 13, 2013 12:55 pm

Тъкмо разгледах новото служебно правителство - много шарено, никое име не ми говори нищо...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Mar 13, 2013 2:01 pm

С транспортния Ади е имала пряк досег. Варнаджия и неграмотник. Недобри индикации... Тази на социалната политика е тежка гербаджийка, тя е лична позната на Ади.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Mar 13, 2013 2:14 pm

Аз имам също изключително положителни впечатления от Калин Христов. Жалко, че ще е за малко.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 13, 2013 4:43 pm

То по правило баш кадърните хора ги канят само в служебни правителства, а и те самите избягват да влизат в четиригодишни - едно, че политиците не щат да им се бъркат в схемите и друго, че самите експерти не са луди да си зарежат доставяща им удовлетворение кариера, за да се омърсят.

Служебните правителства на Ренета Инджова и Стефан Софиянски май остават най-популярните в новата ни история.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Wed Mar 20, 2013 3:26 pm

Понеже Емо ме е споменал малко по-горе, та да си кажа лично.

Деяна Костадинова, новият социален министър и вице, наистина е един от най-доверените съветници на ББ, но доколкото ми е известно не е партиен члан. Това, което зная за нея като юрист, е че е силен професионалист и познава добре социалната сфера и по-конкретно проблемите на децата. Доколкото ми е известно тя стои зад въвеждането на приемните семейства като практика тук. Та не зная накъде клоня - дали ми е проблем тясната й професионална връзка с Борисов в последните години, или по-скоро се кефя, че ескперт заема поста. То ще си покаже.

Що се отнася до Кръстев, това, което се пропуска напоследък в биографията му, е шефското място в Пристанище Варна, а всички знаем коя абревеатура стои зад пристанището. Там впечатленията ми от нивото на говорене (и писане), както и на навързаността му със знайни и незнайни субекти, са плачевни. Моето лично убеждение е, че в транспортното ведомство имат да се изпълнят определени поръчки и са си назначили човека за целта. Пък и защо му е на човек като Кристиян, свикнал на доходи с космически размери, скъпи спортни коли и прочие, да се хваща за министерска заплата?

Иначе като цяло е повече от очевидно, че нивото на този кабинет е на парсеци пред предния. Ако се окажат и що-годе читави като намерения, можем само да стискаме палци след изборите старите муцуни да не се разберат бързо за кабинет и служебният да поработи повечко :)

Добавено: Кръстев не е от Варна, а май от Ямбол. Не, че има значение де
Last edited by ifadriana on Wed Mar 20, 2013 4:51 pm, edited 1 time in total.
VMITW!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 20, 2013 3:49 pm

И Ян имаше същото впечатление от социалната министърка май.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests