Adventure Games needed!

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Mar 07, 2013 9:27 am

Ще трябва да повторя доста от нещата, казани от останалите, ама няма как - и на мен са ми любими:

1. Monkey Island Series - 1, 2, 3, 4 + Tales of Monkey Island (първите две имат нови специални издания с по-готина графика и звук, задължително тях си намери)
2. Discworld Series - 1, 2, Noir - Noir е най-добрата игра в жанра лично за мен
3. Grim Fandango
4. Syberia
5. Day of the Tentacle - стара, но златна класика на ЛукасАртс, развитието на действието в три епохи е просто един път
6. Full Throttle
7. The Dig - тези двете са по-старички, но доста добри, особено Throttle, ако не ги намериш мога да ти ги метна оригинални
8. Broken Sword 2, 3, 4 - двойката има също подобрено издание като първите два Monkey Islanda, него си намери
9. Gabriel Knight 3: Blood of the Sacred, blood of the Damned
10. Малко неща от най-ново време, че всичко по-горе си е на години - Sam and Max Season 1, Deponia, Machinarium, The Walking Dead Season 1 (не очаквай много мислене обаче в последната, по-скоро е интерактивен филм)

За тези се сещам на прима виста.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu Mar 07, 2013 1:00 pm

Интересна тема сте си подхванали тук, да.
Но странно защо от наистина старите класики са споменати само Broken Sword, Day of the Tentacle и Monkey Island. В общи линии списъкът на Muad Dib дава добра начална отпратка, но според мен определено може да се допълни много. Та значи моите 20 стишки:

1. Broken Sword 1 director's cut, понеже Muad_Dib поради някаква странна причина го пропуска, а си е много добро приключение. МД всички части на Broken Sword ги има в GOG.
2. Space Quest 4-6. Срама и анатема, че никой не ги спомена до сега!
3. Legend of Kyrandia 1-3
4. Lure of the Temptress
5. Leisure Suite Larry 1-x (X, понеже има различни мнения за последващите части...)
6. The Last Express
7. Indiana Jones and the Fate of Atlantis
8. Beneath a Steel Sky (Безплатна в ГОГ!)

@Claymore47_Fen - Broken Sword 3 си е Broken Sword като сюжет и история (т.е. екзотични места, сръхестествен елемент и т.н.), но за съжаление по случай преминаването към 3д енджин залагат дразнещо много на пъзели от тип сокобан. Доста добра е като цяло, но 1 и 2 ми харесват повече.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Mar 07, 2013 1:28 pm

Е не, то тези много старите са ясни, просто въпросът е, че едва ли на Емо ще му влязат добре чак толкова древни заглавия.

Иначе нещо, което не е споменато дотук, а е силно гениално са Simon the Sorcerer 1 + 2, особено 2.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Mar 07, 2013 1:35 pm

А, Ники, аз основно неща от около 2000-ната съм играл, докъм 2005-а най-късно, просто щото жанровете, дето ме вълнуват, са били най-жизнени (или въобще актуални) тогава. Тъй че са ми право в центъра тия - сега изпонаизсвалих сичките Сиберии, Джърнита, Шчупени мечове и Гейбриъл Найтове, Фандангото, първия и втория Мист, както и Машинариума (колко яко изглежда!), та така. Ше диря още, но мисля да почна с Мечовете, че най-базови изглеждат.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Thu Mar 07, 2013 1:47 pm

Като гледам списъците, явно само аз съм фен на първо лице - язък. :wink:

Нищо де, всичко изброено по-горе е достатъчно добро и си заслужава.

Специално Amanita Design имат уникален стил и идеи - Machinarium, Botanicula, та дори и първите им демота Samorost 1 и 2 са чудесен пример как с достатъчно креативност може да пуснеш страшни игри на обикновен Flash.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 07, 2013 2:16 pm

Между другото Саморостите са тоталния уин
This is it. Ground zero.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Mar 07, 2013 3:28 pm

Аз Фанданго след толкова похвали отвсякъде го чакам в ГОГ да излезе с екстрите. Има 27 000 гласа някъде, а и след Систем Шок нищо не е невъзможно. И Lure of the Temptress е безплатна с акаунта в ГОГ.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu Mar 07, 2013 4:29 pm

Всъщност един от големите плюсове на старите приключенски игри е, че ръчно рисуваните фонове и герои изглеждат сравнително добре и на големи екрани (със съответните ръчкания по досбокса разбира се). Така че си е все същия кеф да се играят и доста стари игрици на модерните системи.
Аз лично чакам да понамаля беклога, за да мина наново Space Quest 5...
Elves dig rocket launchers.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Mar 07, 2013 7:15 pm

Monkey Island - всичко
Grim Fandango
Full Throttle
Broken Sword 1, 2
Sanitarium
The Neverhood
The Longest Journey, Dreamfall
Sam & Max + новите епизоди
Wallace & Gromit's Grand Adventures
Machinarium

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Mar 07, 2013 7:43 pm

Нещо което лично не съм играл, но ми се струва яко - Sentinel: Descendants of Time.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Thu Mar 07, 2013 8:05 pm

Sentinel (известна също като Realms of Illusion) поне на мен ми хареса на макс, въпреки че по ревюта не го хвалеха много.

Използва същия енджин като Schizm 2, но за моя радост беше малко по-лесна от останалите игри на поляците (Reah, Schizm, Schizm 2).

Приницпа си е същия - 1st person шматкане из някакви фантастични, изоставени светове и цъкане на пъзели.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Thu Mar 07, 2013 9:02 pm

не знам какви версии на игрите си записвате, но аз лично имах проблем с преиграването на win XP на двете ми любими куеста.

Discworld Noir имаше проблем при лоадването на играта и към средата някакъв странен бъг, който бе непреодолим. Но бъга явно е на някакъв случаен фактор понеже съм я превъртал на ХР и преди. Проблема с лоадването си остана, но е заобиколим, въпреки и малко дразнещ...

Grim Fandango ми се сбъгяса на вторият акт с асансьора, нямам идея дали е рандом гейм бъг или нещо заради ХР-то. За съжаление пустият му асансьор се оказа непреодолим и до там зациклих. Жалко че съм свикнал да държа само по един сейф....

Та по въпроса за най-добрият начин за изиграване на кеустове, особено на стари.. сейфай, по-много и по-често
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Thu Mar 07, 2013 9:17 pm

Асансьорът в Grim Fandango е бъгав на съвременни машини - върви прекалено бързо, плюс още някакъв бъг имаше.
Има си официален patch, играе се без проблеми с него.

В Noir не помня да съм срещал проблеми, но май не я доиграх цялата.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Mar 07, 2013 9:35 pm

Бъга с асансьора се оправя с фантазия , но в трети акт при едни вериги играта крашва на нови компютри и сигурна оправия не намерих.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Thu Mar 07, 2013 9:39 pm

http://www.lucasarts.com/support wrote:YEAR 3
* A crash to the desktop on very fast machines (Pentium II-400s and higher) when the player approaches the giant crushers near the crane.
От официалния пач, с него пробвал ли си?
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 17 guests