Adventure Games needed!

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Adventure Games needed!

Post by Trip » Wed Mar 06, 2013 7:42 pm

Може ли да ми изпонапрепоръчате велики и могъществени класики, както и готини нови неща? Мерси предварително :)

Бтв, съвети как въобще се играят адвенчъри (без спойлърски уолктрута) също биха ми помогнали!

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Wed Mar 06, 2013 7:53 pm

Grim Fandango
Discworld Noir


най-добрите в личната ми класация, 2 от малкото игри които съм преигравал, че дори повече от един път

Escpae from monekey island (третата на лукас за маимуните) и The Longest journey (първата за Април) са също доста добри. Sanitatium бе доста странна за мен в годините на които бях като я играх, малко хорър ми идваше, което само ще рече че е имала атмосфера.
От по новите Runaway e последното, което изиграх. Не е нищо особено, но става, има чара на куестовете от 90те и слава богу не е 3Д изгъзица.

Като цяло аз не бях/съм фен на first person куестовете и затова там съм пас


"Бтв, съвети как въобще се играят адвенчъри (без спойлърски уолктрута) също биха ми помогнали!" - играят се с кеф...
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Adventure Games needed!

Post by The Dragon » Wed Mar 06, 2013 8:11 pm

Trip wrote:Може ли да ми изпонапрепоръчате велики и могъществени класики, както и готини нови неща? Мерси предварително :)

Бтв, съвети как въобще се играят адвенчъри (без спойлърски уолктрута) също биха ми помогнали!
Комбинаторика му е майката. Кликаш от всичко на всичко.

Бтв - първите 2 discworld и новите версии на мамунските острови 1 и 2 не са лоши.

От модерните - walking dead и sam & max не са лоши, а може да отстреляш и Leisure suit larry 7 Love for sail ако не си от срамежливите.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Mar 06, 2013 8:20 pm

Аз пък съм от другия лагер - предпочитам exploration/puzzle от първо лице. Серията Myst (Riven) се води основната класика и еталон, откъдето идват неофициалните жанрови наименования като myst-like и myst-clone.

Преди три дни преиграх една много любима, разкошна игра - Morpheus. Препоръчвам горещо.

Трите части на Gabriel Knight също си заслужават. От по-новите ми допадна Aura: Fate of the Ages, както и инди заглавията Machinarium и Botanicula. Последните две са страхотни.


Колкото до това как се играят - много зависи от типа на играта. 3rd person са предимно ориентирани към диалози и комбиниране/използване на предмети. От първо лице са предимно логически пъзели от най-различен характер и спокойно може да блокираш завинаги без walkthrough.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Adventure Games needed!

Post by Claymore » Wed Mar 06, 2013 8:25 pm

Trip wrote:Може ли да ми изпонапрепоръчате велики и могъществени класики, както и готини нови неща? Мерси предварително :)

Бтв, съвети как въобще се играят адвенчъри (без спойлърски уолктрута) също биха ми помогнали!
За съвети - ползвах Universal Hint System, което е сайт само с хинтове, без уоктру.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 06, 2013 8:41 pm

Ако зацикля си праскам гайдове като пич и изобщо не ми дреме, никога не съм имал желание да вися 5 часа в две стаи докато разбера, че трябва да комбинирам тостера с кучето и балона.(примерно).

Адвенчъри се играят като обикаляш навсякъде, приказваш за всичко със всеки и там вече както дойде - ако има предмети за използване, цъкаш всичко с всичко и ловиш пискелите по целия екран, ако има пъзел решаваш го и това е.

Учудвам се че никой не е споменал феноменалните Syberia 1 и 2. (даже и ревю има в списанието)
http://www.shadowdance.info/design/index800.htm

Day of the tentacle е МЕГА класика - бащицата.


Broken Sword 1 и 2 са много красиви 2d, и са доста лесни за разлика от някои други класики.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Mar 06, 2013 8:59 pm

RRSunknown wrote:Ако зацикля си праскам гайдове като пич и изобщо не ми дреме, никога не съм имал желание да вися 5 часа в две стаи докато разбера, че трябва да комбинирам тостера с кучето и балона.(примерно).
Аз на TLJ на некви мизерии като онова с патето, клещите и въжето си ползвах уоктру като пич. Не знам как на някой му е хрумнало такова нещо.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 06, 2013 9:09 pm

хаха, всеки електричар знае този номер, нищо сложно няма .

Edit: Aura the fate of Ages му е майката за пъзели - нечовешки са и без никакви подсказки .
Last edited by RRSunknown on Wed Mar 06, 2013 9:26 pm, edited 1 time in total.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Mar 06, 2013 9:24 pm

Между другото, тази тема се появява точно като почнах да наваксвам или преигравам разни стари адвенчъри.

След Morpheus през уикенда изиграх и Blackstone Chronicles, а вчера инсталирах The Longest Journey. Обаче TLJ нещо не ми се играе - трето лице, много диалог...
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Mar 06, 2013 10:05 pm

Недей се напъва ако не искаш, на мен ми се играеше много точно заради всичко което чувах за история, диалог и свят, трябва да си изслушваш всичко. Някой има ли мнение за Broken Sword 3?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 06, 2013 11:40 pm

Discworld 1-3 всички са гениални. Escape from monkey island 3 и Larry 7. Syberia. Sanitarium е гениална игра откъм сюжет и атюосфера. От мист-клонингите Атлантис 2
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 06, 2013 11:41 pm

Claymore47_Fen wrote:
RRSunknown wrote:Ако зацикля си праскам гайдове като пич и изобщо не ми дреме, никога не съм имал желание да вися 5 часа в две стаи докато разбера, че трябва да комбинирам тостера с кучето и балона.(примерно).
Аз на TLJ на некви мизерии като онова с патето, клещите и въжето си ползвах уоктру като пич. Не знам как на някой му е хрумнало такова нещо.
Личи си че не си играл първия дискуърлд :) логиката там е точно 0 а пъзелът с импа е еталонен за нерешимост
This is it. Ground zero.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Mar 06, 2013 11:47 pm

Да, първият Discworld е некъв абсурд. :mrgreen:
Аз май го играх още преди да съм чел каквото и да е от Пратчет, после почнах да навързвам сцени от книгите с играта.

И понеже спомена Atlantis 2 (първата е по-добра!) - всичките адвенчъри, публикувани от Cryo Interactive са яки. Персонален фаворит - Faust: The Seven Games of the Soul, прекрасна игра.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 07, 2013 12:25 am

И аз да препоръчам първата Syberia. Великолепна история и атмосфера, пъзелите са трудни, но логични, супер елегантна и меланхолична игра.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu Mar 07, 2013 12:49 am

Като върл хейтър на жанра съм играл твърде малко игри, но от тези които съм цъкал, тези са задължителни или поне препоръчителни:

The Longest Journey!!!! - думите са недостатъчни. Най-добрата история в игра.
To The Moon!! - не толкова адвенчър, колкото интерактивна история, но майсторски написана.
Syberia - леко overhype-ната, но само леко. Страхотна е.

Deponia(чувал съм добри неща и за останалите игри на Daedalic, но за тази гарантирам, че е прилично monkey island wannabe със страхотно изрисувани пейзажи)
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests