Six Feet Under

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat May 19, 2012 10:47 pm

Финалът на трети сезон е може би най-здравият финал на сезон, който човек може да очаква - горчив и истински. Завиждам ти, че ти предстои.

Началото на сезона също е пълен култ - с интерпретациите на квантовата теория, сложени в устите на някакви герои от сапунени опери. Идеята е показването на алтернативни реалности или паралелни вселени, което e опит за интуитивно обяснение на математическия апарат на квантовата теория (и контра на копенхагенската вероятностна интерпретация). Eigenvalues се отнася за "собствени стойности" на оператори (математически конструкции, с които се работи в тази област). Без навлизане в конкретика и формули - тези собствени стойности отговарят на наблюдаеми физични величини (примерно енергия, импулс, момент на импулса и т.н.) Въпросното "Ah yes, the Eigenvalues in bloom" ще да рече (съвсем лаишки, както си е употребено), че възможните значения на собствените стойности на квантовомеханичните оператори почват да се размножават, образувайки примерно една вселена, в която Нейт е мъртъв, една вселена, в която чука Бренда, една, в която гледа детето си и т.н. и т.н. Всичко в крайна сметка се случва "някъде" - сериалът си избира да проследи една от линиите. Абсолютно жестоко е, когато човек знае за какво става дума, да не говорим, че е на фона на A Rush of Blood to the Head. :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 21, 2012 3:34 am

Silver wrote:Финалът на трети сезон е може би най-здравият финал на сезон, който човек може да очаква - горчив и истински.
Да. Image
Е, горчиво-сладък по-скоро, имаше и по-приятни моменти. Интензивно истински. А Нейт вече ми е интересен колкото другите персонажи. :)

Страхотен финален кадър с двата профила и размяната на погледи. :thumbsup:

И много добро филмче накрая с коментар на елементите на промото на трети сезон.
Само промото:
http://www.youtube.com/watch?v=G5iFPL1vBvE
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun May 27, 2012 10:55 pm

Spoiler: show
Започналата в трети сезон и приключила в четвърти
линия с Артър ми беше странна. :?

Не толкова "странна" като "шантава/отблъскваща", а по-скоро като "неясна" - защо го въведоха и какво се опитваха да направят с него? Имах чувството, че са почнали нещо, после по някаква причина са го прекъснали и се получи някак недоизказано.
Освен ако идеята е била да покажат
Spoiler: show
колко много се нуждае Рут от любов и мъж до себе си, което я хвърля после в обятията на Джордж.
Но това и без Артър можеше да стане, а за Рут вече показаха, че се лута в това отношение.

Или може би просто Джеймс Кромуел се е освободил чак тогава, а междувременно са искали да занимават Рут с нещо. :mrgreen:


На 4.09 съм, до момента особено се изкефих на 4.06 "Terror Starts At Home" и 4.08 "Coming And Going". Отличавам тези, но целият сезон държи все така чудесно ниво.

Иначе мога да разбера хората, които са изгледали първи сезон и са очаквали черна комедия или нещо като НВО версията на "Семейство Адамс". В такъв случай трети и четвърти сезон биха ги отблъснали. :wink:


Обаче този сериал прекрасно показва различни начини за изпадане "в дупка" и евентуално излизане от нея.
(Евентуално =/= eventually) :P
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 31, 2012 8:26 am

И отново страхотен край на сезон, този път четвърти. Чудесно показва как в един и същ момент едни хора са в добър период, а други - в лош при поредните развития в живота им.

Простичко точен завършващ разговор.
Spoiler: show
You can do anything, you lucky bastard. You're alive. What's a little pain compared to that?
Така де. :)



Приятно интервю (без да е особено важно) на Боб Костас с Питър Краузе, Лорън Амброуз, Майкъл С. Хол и Франсес Конрой - последната се оказа "любимата съвременна актриса на Артър Милър". Иначе всички основни актьори имат театрален опит.





Добавка: Изгледах първите два епизода на пети сезон, добре почва.
Spoiler: show
Вземи тая сватба! :lol:
Клеър май я чакат някои разочарования. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Jun 03, 2012 2:05 am

Айде бре, не го ли свърши? Време е за точенето на лигите по финала. :)

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Sat Jun 09, 2012 6:19 pm

Какво стана наистина? Айде, че и на мен ми е интересно :lol:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Mar 02, 2013 8:16 am

Абе страхотно свърши. Определено едно от трите големи заглавия на ХБО заедно с Жицата и Сопранягите за мен.

(С уговорката, че още не съм изгледал Карнавала - пилотният епизод ме размаза на място обаче - и Дедуда. Само дето както са грозно прекъснати, не очаквам да изместят някое от Трите Големи Заглавия в класацията ми, ама кой знае).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests