Хрониките на Абсурдистан - страната на Булгарбаши

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 24, 2013 7:41 pm

агент Симеонов скоро ще продължи злоупотребите с църковни имоти , пък вие си вярвайте наивно, че с едно покаяние всичко изчезва и няма кой да го изнудва с компромати.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Feb 24, 2013 7:52 pm

Или можеше просто да използваш довода си с църковните имоти, вместо да оставиш поредното "Ма той е агент!" да виси в нищото, сякаш е бахму грехът само по себе си. Това с изнудването... на кого за Бога му пука вече кой е бил агент и кой - не?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Feb 24, 2013 8:02 pm

Няма как да знаеш дали ще продължи злоупотребите с църковните имоти, освен ако нямаш данни, че докато е бил владика, е извършвал такива. Напротив, русенската епархия е пример за подражание откъм духовно пастирство. Колкото до досието, първо на първо, вербуван е, но не е доносничил, поради което и по-късно е бил отстранен заради неефективност. Плюс това единствен имаше очи да излезе и публично да се покае. И да, голяма работа е това. Който някога се е извинявал за допусната грешка знае, че това е едно от най-трудните действия, които човек може да извърши. Това, само по себе си, значи много. Категорично отказвам да оплювам човек, без да съм видяла действията му.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 24, 2013 8:06 pm

агента комунист си остава агент комунист и неосъден престъпник.

Имаха шанс да покажат че са скъсали с миналото избирайки ловчанския митрополит но явно партията продължава да избира патриарси.

Гордея се, че се отказах от българската православна църква.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Feb 24, 2013 8:09 pm

Га че ли помниш нещо от оная епоха пък ти.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Feb 24, 2013 9:03 pm

Trip wrote:Или можеше просто да използваш довода си с църковните имоти, вместо да оставиш поредното "Ма той е агент!" да виси в нищото, сякаш е бахму грехът само по себе си. Това с изнудването... на кого за Бога му пука вече кой е бил агент и кой - не?
И аз това повтарям от години, ама на... комунисти, чадъри, алабала... Все едно последните двайсет години ги няма ей така...
This is it. Ground zero.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Feb 24, 2013 9:18 pm

Razaelski wrote:Аз предлагам Андрейката Слабаков да го направим премиер на България. И той като подалия фоставка е известен с това, че е просто известен без да е направил нищо, освен да се показва по телевизията :twisted:

П.П.
Коя е Деси Петрова - Солджъра. Нещо на транс ми мяза ама... :lol:

П.П. 2
Нещо такова ще да е. Сега прочетох, че била няква' в Хелзинският Комитет.

П.П. 3
Джемини... damn. i should have know better
На тази компания им липсва само Митьо-пищова - и вече оформят основните министерства. :mrgreen:
Hemos pasado!

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Feb 24, 2013 9:21 pm

Zeiss_optik wrote:
Razaelski wrote:Аз предлагам Андрейката Слабаков да го направим премиер на България. И той като подалия фоставка е известен с това, че е просто известен без да е направил нищо, освен да се показва по телевизията :twisted:

П.П.
Коя е Деси Петрова - Солджъра. Нещо на транс ми мяза ама... :lol:

П.П. 2
Нещо такова ще да е. Сега прочетох, че била няква' в Хелзинският Комитет.

П.П. 3
Джемини... damn. i should have know better
На тази компания им липсва само Митьо-пищова - и вече оформят основните министерства. :mrgreen:
:rofl: :rofl: хахахахуехей... гледам и Боян Расате и Йоло Денев се мяркат по протестите. Това ли са лицата на гражданските комитети? Направо почва да ми става жал за Плевнелиев, че трябва да сътрудничи с такива олиго... пардон "елити".

Не знам дали е пускано тука, но и Жан Виденов се показа от бунището на политическата история: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1787313
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Feb 24, 2013 11:32 pm

Ами, че то кабинетът е готов:
Солджъра - Министър на отбраната (има много подходящ прякор);
Митьо-пищова - Министър на вътрешните работи (също);
Митьо-крика - Министър на културата и спорта (щото - културист...);
Евгени Минчев - Министър на транспорта (той пък - ватман);
Азис - Министър на образованието (щото физиономията му е по тетрадките);
Милена Славова - Министър на енергетиката (опитала се да светне като крушка);
БХК направо се преобразува в Министерство на външните работи.
Останалите ги посочва Министър-председателят (с много подходяща фамилия - Слабаков) и вдигаме наздравица за новото правителство. :mrgreen:
Hemos pasado!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Feb 25, 2013 2:17 am

Защо бойко целува ръката на руския патриарх кирил а бойкотира Българския Неофит?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Feb 25, 2013 7:31 am

Вече не е премиер. Какво да я целува?
This is it. Ground zero.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Mon Feb 25, 2013 9:01 am

Очертават се вече естествените лидери на процеса.
Ето един от тях:
Тази Страница и хората зад Нея, могат да припознаят единственно и само човека Янко Петров, като лице на Протестите! През времето в което ние водим своята Борба за Една Различна България, той е показвал много пъти, че не мисли за себе си, а за България.
http://www.facebook.com/pages/%D0%9D%D0 ... 1954354955

Янко Петров: Анархизмът в чист вид е хубаво нещо:


http://pressadaily.bg/publication/10357 ... %89%D0%BE/

8-)
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Feb 25, 2013 9:27 am

Ми макар да е премиер в оставка, все още представлява този пост и беше длъжен по протокол да присъства на инаугурацията. Проблемът е, че последната се проведе в неделя, когато той по план рита мачле, та се наложи Николай Младенов да чете поздравление от името на министерския съвет. Но така е то, като от Синода не се съобразяват с графика на и аз не знам как да го нарека тоя.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Feb 25, 2013 9:47 am

Мисля, че Неофит е най-малкото зло, ако въобще е каквото и да е зло, нали. Като се има предвид какви бяха алтернативите изборът е перфектен. А неагенти май бяха само смахнатия пловдивски митрополит и още един, така че...

Жоро, законите, разбира се, се правят с нечии цели. Обикновено за целите на възможно най-голяма част от обществото. Това че някакви части на нормативните актове обслужват интереси на по-малка част е бъг в системата (да, ок, често появяващ се бъг), а не начинът, по който действат. И когато вкараш във властта хора, ръсещи неща като "солидарна индивидуална отговорност" и "гражданска квота в парламента", ще е много по-лесно да им пробуташ текстове, обслужващи нечии интереси. Или да ги накараш да не одобрят текстове, така че да обслужват нечии цели.
Не хиперболизирам, когато казвам, че добрите цели могат да се формулират от всеки. Великата цел "прозрачност" общо-взето няма управление досега, което да я е нямало и колкото и да е изненадващо повечето дори са правели реални неща относно нея - архив на административните актове, достъп до обществена информация, база данни за обществените поръчки... Ти също подхождаш деструктивно, колкото и да не го усещаш - приемаш като презумпция, че никой не е правил нищо положително досега и че тези мъгляво формулирани цели със стигащи до абсурд конкретни предложения са нещо качествено ново.

Бтв, само като погледна какви организации са се нароили сред протестиращите...
Сдружение на българските футболни привърженици (фашисти и националисти по техни думи, не знаят какво искат освен евентуално да влязат в кадри на CNN)
Граждански инициативен комитет за гражданско управление в условията на демокрация в България (скромно искат три ключови министерства и квоти от всички партии (!!!) за техните (!!!) граждански организации, само защото като сложат два пъти "граждански" в името на организация си, явно са най-представителните)
Асоциация на пострадалите от кризата
ГОРД (Слави Бинев, няма какво повече да се добавя)
И за десерт асоциация за приятелство „България – Венецуела“ - венецуелските другари подкрепят всяка революция.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Feb 25, 2013 10:39 am

Неагент беше и Гавриил, другият смислен кандидат, но явно изборът падна на Неофит. Пак ще кажа, човекът е имал досие, но не е доносничил, поради което в крайна сметка е бил отстранен от службите. Нещо като Сашо Авджиев, дано почива в мир. Спретнали му досие, но го отстранили, защото не доносничил срещу колегите си. Така че по-спокойно с тези агенти, досиета и не знам още какви. Има несравнима разлика между Неофит и примерно агент Димитър, който и до ден днешен се държи така, сякаш още подпира на Тато да не казвам което.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests