The Soundtrack Topic

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 04, 2011 4:06 am

Местя темата тук, че като че ли е по-логично да е свързана с филмите.

Аз тия дни си цъкам песнички от Glee за по-хетеро, ама то е щото напоследък не ми е попадал читав саундтрак, дето да ми хване интереса...
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Mar 04, 2011 1:14 pm

Ранго. Цимер. Ужас.

Съвсем сериозно, за съжаление. Този тип този път си прекопирва от "гениалното" творение Discombobulate от Шерлок (което, в интерес на истината, беше добро). От една страна е интересно да се чуе до какво води микс на типичните цимерски пулсиращи бас прогресии с разбирането на дружинката от Remote Control за усетърн-скор (всичко това е събрано в горе-долу единственото слушаемо нещо в саундтрака - Rango Suite). От друга обаче, мисля че финалните няколко парчета показват new low или в използването на миди-библиотечки (срам и позор, ако е така) или в миксинга след това. Болезнено за ушите е просто, звучи като саундтрак към игра отпреди 10 години.

Тва не пречи да нямам търпение да я гледам тая анимация, де.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Mar 12, 2011 12:54 pm

Mars Needs Moms на Джон Пауъл.
Като подход много силно прилича на HTTYD и всичко останало, демек - дразнещни генерични екшън лайна са смесени с кротки моменти, където се чува и готина тема и едно много хубаво пианце (Gribble's Loss).

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Mar 16, 2011 11:35 am

След като попреслушах музиката на Hanna, почвам да съм все по-любопитен към тоя филм. Chemical Brothers са писали саундтрака изцяло и подходът определено е неконвенционален. Имам резерви към откровените техно бийтове, защото не знам дали заради тях самият филм няма да поевтинее драматично, но от друга страна, говори се, че въпреки сериозната тема, Джо Райт не взима нещата прекалено насериозно (и няма опасност от нов Atonement или Soloist), така че всичко зависи от напасването с останалото. Иначе, голяма част от саундтрака е по-скоро разхвърляни звуци, така че наистина това трябва да се чуе в контекст, за да се оцени подобаващо - ясно е, че такъв булшит трудно се слуша отделно, но си научих урока покрай Мрежата. :)

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Mar 26, 2011 12:15 am

Продължавам да си говоря сам, този път малко встрани - за саундтрака на доста тъпата генерична пуцалка Криза 2.
Така... на обложката е Ханс Цимер:
Image
Вътре са Борислав Славов (Глориан) и Тилман Силеску, които колкото и загубени да са, са с класи, с класи над недоносените бълвочи на Цимер (ако въобще тоя ги е писал де - сигурен съм, че вече са му направили софтуер, който ги плюе случайни на конвейр). Едно време Глориан обясняваше на форума на ГВ къв огромен фен е на Цимер, интересно ми е как се чувства сега - след като той е свършил черната работа (доста добре като за тъпа игра, при това), а кифлата и кредитът отиват при онзи некадърен есхол.

От тази снимка не личи:
http://www.mycrysis.com/sites/default/f ... f6235f.jpg

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Apr 17, 2011 1:47 am

Малко не е точно за тази тема, но душата ме боли и не мога да намеря една мелодийка.

http://www.youtube.com/watch?v=va8RFux4kGY

От 0:43 до 1:06 е мелодията. Сигурен съм, че ми е минавала през ръцете и нищо чудно да я имам на компа, но просто не мога да я изровя. Помагайте! :)

Иначе аз съм прилично доволен от саундтрака на Кризичката. От играта не толкова. :lol:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Jul 08, 2011 11:38 pm

Деспла е написал невъзможно добър саундтрак за финала на Хари Потър. Просто тоя пич... :shock:

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Sat Jul 09, 2011 12:00 am

Bear McCreary's BSG саундтрак определено е прекрасен! Интересно, как никой не го е споменал досега.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Sun Sep 11, 2011 5:16 am

Малко музика от новия The Girl with the Dragon Tattoo.
Така и не успях да харесам NIN особено, но ми се струва, че Резнър прави сто пъти по-добри неща, когато някой друг го наеме.
http://www.youtube.com/watch?v=O5uDh_xoXsg

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Feb 12, 2012 5:38 pm

Омг, някой гений е сложил в ost-to na Котаракът в чизми на денс офф-а Rodrigo y Gabriela - Hanuman :mrgreen: :metal: :panda:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Feb 12, 2012 6:53 pm

"Diablo Rojo" е, всъщност.
Тяхната музика е из целия филм, бтв.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Feb 22, 2013 7:42 am

http://www.youtube.com/watch?v=Ik-RsDGPI5Y

Спомних си за това, та поздрав към феновете.

Джон Траволта трябва всеки ден да принася жертви на Куентин Тарантино, че го върна в голямото кино.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Feb 22, 2013 10:14 am

То беше едно връщане....Лудо просто. Велик филм (в никакъв случай велик заради Траволта), после една купчина (често екшън-) бози и толкоз уви....

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Feb 22, 2013 9:06 pm

Абе като сравниш филмографията му преди и след Криминалето, определено му обърнаха повече внимание след тоя филм, това имах предвид. :wink:

А и в Криминалето Траволтовият си беше добър според мен. Това, че не беше отвяващ като например Самюъла не значи, че е бил излишен.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests