Хрониките на Абсурдистан - страната на Булгарбаши

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Feb 22, 2013 3:18 am

И отделно, че да не стане твърде голям чаршаф. (Примерен портрет, да не изпадаме в буквализъм.)



Магьосникът от Оз по жълтите павета:

БСП: Вдигаме данъците, назначаваме 250 000 държавни чиновници, държавата взима няколко милиарда евро заеми, за да вдигне два пъти пенсиите, фалираме, почваме да печатим пари, всички ставаме милионери и пенсионерите почват да умират от глад по улиците. Тоя филм сме го гледали. Социализъм без хиперинфлация не е истински социализъм.

ГЕРБ: Досъсипваме още 100-200 000 работни места в дребния и средния бизнес и закриваме панаира.

АТАКА: Излизаме от ЕС, Русия почва да ни продава двойно по-скъп газ, помпаме 200-300 000 безработни за шест месеца. Одържавяваме всичко, Волен вместо златни залежи за 100 трилиона долара намира дебела премиерска заплата, бутаме валутния борд, почваме да печатим пари, всички ставаме милионери и да живее комунизЪма.

ДПС: г-н Местан ще скрие топката на половината европейски лидери по реторика, ама дотам.

Сините: Като „истински“ десни политици вдигат данъците, назначават още 10 комисии с тлъсти заплати да контролират монополите и доразсипват едно 100 000 работни места.

България на Гражданите: Свикват ВНС, намаляват депутатите със сто, три дни празнуваме с кебапчета и бира.

РЗС: Свикват ВНС, променят три думи в конституцията, позволяват отзоваването на депутати, което дава власт на партиите разполагащи с организиран етнически вот да изнудват всеки депутат в половин България, тъй като две махали стигат да го отзоват. После връщат кабинета на ГЕРБ.

ВМРО: Връщаме комунизЪма, излизаме от ЕС, продължаваме с хиперинфлация, но ще набият ромите, докато полицаите им се работи за 3 долара на месец. Влизаме по всички световни медии като държава с расов геноцид.

Някой нов популист: Смяна на системата, свикваме ВНС, превръщаме се в междузвездна империя.




Това е мат'ряла и откъм политици, и откъм избиратели, които ги издигат на власт, deal with it. Другото е анкетата "Кого ще изберете на следващите избори?"

А. Луфтханза.
Б. Бритиш еъруейз.
В. Ер Франс.
Г. Друга авиокомпания.




П.П. И след подкрепата от камиона прасета, коментар от Raybeez (manliftingbanner) във форплей:
ББ - първият български футболист обединил говеда и прасета да викат за него.
:lol: :lol: :lol:

Ако някой още не е видял:


Image

Image

Image

И тем подобни:
Spoiler: show
Image


Като тия ли?

Image

Това е мат'ряла, Жоре, и откъм властимащи, и откъм властдаващи.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 22, 2013 8:18 am

Ице, бъркаш още веднъж разбиранията ми с някакъв твоеизграден образ :Р но честно нямам сили повече да повтарям едно и също. Иначе евала за усилията.
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Feb 22, 2013 8:24 am

Е, ако само аз тук ти чета неправилно постовете, здраве да е. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 22, 2013 8:27 am

Така е, ПР-уменията ми са плачевни :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Feb 22, 2013 8:28 am

Пробвай на живо, тамън да се поразвихрим. :mrgreen:

Имаш поздрав в "Мисли за живота".
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Feb 22, 2013 8:38 am

Току що прочетох следното:
Граждани пишат конституция за "ръчно управление", пише по темата "Сега".

Група във "Фейсбук" набира скорост в изработването на онлайн проект на нов основен закон на държавата, който да бъде приет от Велико народно събрание, свикано веднага.

Въпреки юридическите си лутания членовете й предлагат радикални, често взаимно изключващи се идеи, както и връщане към ненаучени исторически уроци като "народен съд за участващите в управлението след 2001 г.".

Член първи от новата конституция може да гласи "Да съградим чиста и свята република". По въпроса за парламентарното управление групата е разделена.

Според едните е необходимо закриване на Народното събрание, разпускане на партиите и въвеждане на пряко народно управление през интернет платформа - евентуално "Фейсбук" - с електронен подпис или анонимно.
Аз лично много се колебая за платформата на управлението. Фейсбук или Туитър? :?
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Feb 22, 2013 8:40 am

Ако всичко става по интернет, това ще филтрира бая гласоподаватели като за начало. :lol:
Само дето не всички от тях биха заслужили подобно шкартиране.

Определено имам проблем със съждение тип "ползващ интернет = осъзнат и адекватен гражданин, неползващ интернет = непотребен".

Абе ще падне "художествена самодейност", като гледам. 1990 година, здравей. :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Feb 22, 2013 8:48 am

passer-by wrote:Определено имам проблем със съждение тип "ползващ интернет = осъзнат и адекватен гражданин".

На това навремето му викаха "художествена самодейност". :lol:
Това е най-малката грижа. Според мен кардиналният конституционен проблем е по колко ника и аватара се полагат на юзър.

Вирусите във Сибир, за да има мир! :metal:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Feb 22, 2013 8:49 am

Interpreter wrote:Вирусите във Сибир, за да има мир! :metal:
Подкрепям! Там студът ще ги унищожи, мамицата им вирусна! :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Feb 22, 2013 1:17 pm

This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Feb 22, 2013 1:23 pm

@Рол - Не, просто заех твоите думи, но мнението на всички тук е точно такова (вж поста на Морви за ГМО).
В момента ти инсинуираш (много ми хареса тази дума, която си наслагал навсякъде), казах, че има и такива хора и зависи кои групи сравняваш. А че има и такива би трябвало да знаеш по някои наши общи познати, които не са бг мами.
@Ице, вероятно не видя поста ми по-горе където оборих Морвето горе-долу на всичко.
Хайде да не бързаме с изводите.
Инсинуираш или си недочела, никой не го отъждествява с правото да се сезира КС (законодателната инициатива)
Ми не знам, линка за право на пряка законодателна инициатива води към статията за пряко сезиране на конституционния съд.
Иначе има достатъчно механизми за това да не се затормозява работата на КС (който и без това работи само on demand и не ужасно често). Например квота от добре нагласен процент от гражданите за сезиране.
Предложен е под 1 % от избирателите. Толкова събират само във Фейсбук групи в подкрепа на Опиц, против селските пръчки и леопардовите щампи и прочие.
Което става и сега. Пирин е национален парк и не може да мине по тая клауза (т.е. пак инсинуираш). А и едно от предложенията е именно горите и водите да влязат в категорията национално богатство (не местно).
Не става толкова лесно и окончателното решение не е на банскалии. Да, ок, може би в конкретния случай ще се опази националния парк, но всичко извън него ще бетонирано на по 20 етажа. Интереснно как в тоя блог отказваш да се хванеш и непрекъснато търсиш общата философия и големия смисъл за една конкретика, а в моите думи не пропускаш. А всъщност за конкретните предложения е много по-важно да са изчистени, отколкото за моите примери.
Що се отнася до това с горите и водите - сега има сложна процедура, ако искаш да ги пипаш. Именно по тази причина са важни детайлите - общото законодателство и сега не е някаква анархия.
Всъщност зад тези приказки стои нещо доста смислено - ПРОЗРАЧНОСТ. И което най-много липсва. Плашенето с парализа на работата е любимо за привържениците на статуквото, но истината е, че не можеш да се съобразяваш с нещо зле работещо, защото има шанс за злоупотреба с добре работещото. Можеше бтв просто да кликнеш на линка за конкретните предложения, които очевидно изключват случката с кламера.
Цъкнах и въобще не я изключва. А иначе тази концепция включва и се стреми към прозрачност, да. Но начинът й на изпълнение е пълен фейл (и показва, че човекът писал това не е наясно със съществуващите процедури) и колкото и да е добра като идея като изпълнение ще бъде трагична.
И за да не съм пак прекалено неконкретен - абсолютно наложително е граждански обединения да могат да обжалват строителни разрешения и планове, продажби на общинска собственост и т.н.
Съгласна съм. Обаче според мен и сега могат, трябва да се пита Никола.
Повече после.[/quote]
Last edited by Morwen on Fri Feb 22, 2013 4:58 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri Feb 22, 2013 1:29 pm

http://glasnaroden.com/%D1%87%D0%BB%D0% ... 0%B0%D0%B2
Мнение?

едит. Не само към устава, ами като идеята да съществува такава партия.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 22, 2013 1:33 pm

Morwen wrote:..
Защото цялостна постановка е абсурдна. Аз обяснявам, че са нахвърляни цели, които обявявам за разумни в по-голямата си част, ти ми казваш, че няма 20% от тях, които са формулирани юридически коректно. Само аз ли виждам абсурда тук? Иначе за да не превръщаме това в абсолютно безцелен куотфест, дропвам отговарянето по точки, така или иначе е все тая за държавата аз в какво ще убедя теб и ти в какво ще убедиш мен.
Morwen wrote: Съгласна съм. Обаче според мен и сега могат, трябва да се пита Никола.
Не могат бтв, освен ако са пряко заинтересовани, т.е. никога. Нали затова е основния шум покрай решението, че не се спазва Орхуската конвенция и т.н.
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 22, 2013 1:36 pm

Иначе по повод Марфа и Проксито - не знам, аз само за два дни намерих поне петнадесет такива нови партии и страници с предложения. Чакам кои ще останат по-популярни, да аутсорснем задачата по преглеждане на хора с повече свободно време :)
This is it. Ground zero.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri Feb 22, 2013 1:47 pm

Моридин, да ти кажа, за мен това е първото сериозно предложение за алтернатива, което намирам. Но хубаво е, че има активизиране на нацията поне в това отношение.
Все повече се плаша от надигащите се Бойковски вълни. Тези хора все едно са живяли в друга реалност последните 4 години?!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests