Хрониките на Абсурдистан - страната на Булгарбаши

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Thu Feb 21, 2013 10:15 pm

I'm sorry but.... това ПР ли е, идиотска сантименталност, или просто незнам какво:
Spoiler: show
Чичото на Борисов през сълзи: Той не заслужава това

"Бойко Борисов не го заслужава това, което му се случва, но на изборите ще излязат резултатите", каза пред БТВ чичото на премиерът в оставка.

Методи Андреев е научил от новините, че правителството на ГЕРБ подава оставка. Той твърди, че Борисов е много силен човек.

По думите му, "Банкя ще го подкрепи, защото той е много чист". Методи се разплака пред камерата на телевизията.
Баси, новини като новини, тея от Бтв ако човек им вярва ще кажеш че са го линчували...
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Feb 21, 2013 10:16 pm

Moridin wrote:Единственото, което разбираам аз от тази тема, е че никой от вас си няма грам идея нито кои са хората КОНКРЕТНО зад партия Зелените, нито какви са им разбиранията (въпреки линковете, които постнах).

Слушам само за "зелени хипита" и тем подобни клишета, тотално скарани с действителността.

Хриси, ти ме смайваш с наивитета си. Препоръчвам ти да идеш на сайта на парламента и да видиш от тия 240 хора там кои за какво са учили. После пак ще си говорим.

Иначе аз директно отказвам да правя всякакви политически агитации, а абсурдната пасивност, която повечето хората смятат кой знае защо за "реалполитик" ми идва в повече, та съм дотук :)

ще си говорим пак като народът избере пак ГЕРБ с Цветанов премиер, защото какво да я пипаме системата, нека тия дето могат да си управляват
Един от признаците на фанатизъм е избирателната слепота спрямо чуждите мнения, която фокусира основно върху горещи фрази като "хипита" и игнорира контекста. Казвам го щото лафът беше мой и в твоя пост е използван в контекст, който няма грам общо с поста, от който си го взел. Осъзнай се плс.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Feb 21, 2013 10:18 pm

Devoted of Slaanesh wrote:Амелия, скоро била ли си по БГ ВУЗовете. Освен вувузели, май друго няма там. :neutral:
ВУЗовски вувузели със сигурност ще е по-добра оферта от пожарникари начело на държавата. Като цяло, някви хора с реални познания в сферата, в която ще работят, няма да е зле да имаме. Което бтв не значи, че не трябва да има някъв качествен контрол над тея кадри - са, аз например не бих дала икономиката на страната в ръцете на човек с диплома по философия от ВТУ.

Жоро, кое е по-наивно? Да искаш хора образовани в съответната област да взимат критичните за областта решения или да искаш група разнородни еко-активисти и притежатели на компютър с интернет да се хванат да управляват цялата държава с помощта на спорадични гениални хрумки като обсъдените на предишната страница? :roll:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Thu Feb 21, 2013 10:19 pm

annorion wrote:Аз имам един съвсем сериозен въпрос... В момента някъде по света има ли реално управляваща зелена партия и с какво може да се похвали тя като постигнати промени и резултати? Не се интересувам чак толкова много от политика, така че идея си нямам дали наистина някъде има успяла зелена партия, а в същото време съм любопитен за отговора.
Да - във Франция зелените са в управлението, като имат 1-2 министри май. Иначе са и част от мнозинството на социалистите в парламента, и може да се каже че имаха значителна заслуга за избирането на Оланд имайки в предвид малката разлика в гласовете. Но като цяло те френските зелени са доста по-различни от останалите по света, имат се малко за аристократи май..
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Feb 21, 2013 10:20 pm

annorion wrote:Аз имам един съвсем сериозен въпрос... В момента някъде по света има ли реално управляваща зелена партия и с какво може да се похвали тя като постигнати промени и резултати? Не се интересувам чак толкова много от политика, така че идея си нямам дали наистина някъде има успяла зелена партия, а в същото време съм любопитен за отговора.
В Германия бяха коалиционен партньор по едно време, Йошка Фишер даже беше външен министър.

Но както вече каза Муад_Диб - нека не бъркаме България с Германия.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Feb 21, 2013 10:20 pm

@Рол - Не, просто заех твоите думи, но мнението на всички тук е точно такова (вж поста на Морви за ГМО).

@Ице, вероятно не видя поста ми по-горе където оборих Морвето горе-долу на всичко. Както и онзи, в който коментирах, че онези са предложения събирани на блог-страница от доста хора и така и неразвити (дадох и линк за актуалната версия, и пак коментирах, че става дума за цели, а не за конкретни предложения в юридически смисъл - цели които са стабилно адекватни). Нито вероятно този, в който коментирам, че не смятам Зелените за партия, която е способна да управлява (и поста на анорион гледам по тоя случай) --

-- а вероятно няма да прочетеш и този, в който ти обяснявам, че зелените на каракачанов и кафявите са абсолютни измамници подобни на "природата за хората" на плазмодия Филип Цанов.

НО млъкни сърце..
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Feb 21, 2013 10:23 pm

Amelia wrote:
Devoted of Slaanesh wrote:Амелия, скоро била ли си по БГ ВУЗовете. Освен вувузели, май друго няма там. :neutral:

Жоро, кое е по-наивно? Да искаш хора образовани в съответната област да взимат критичните за областта решения или да искаш група разнородни еко-активисти и притежатели на компютър с интернет да се хванат да управляват цялата държава с помощта на спорадични гениални хрумки като обсъдените на предишната страница? :roll:
Наивно е да смяташ, че сегашните народни представители са образовани в която и да е съответна област - мнозинството от тях. Може би трябва да ти напомня, че Слави Бинев е народен представител, примерно.

И си спести моля те снизхождението, ако не можеш да кажеш нещо конкретно :) Не е зле и да четеш какво съм писал, също
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Feb 21, 2013 10:23 pm

Видях, че ти стига да имат шепа депутати в парламента, защото това според теб щяло било да повлияе на законодателната дейност относно околната среда.

Сега май ти си скаран с математиката. Големите партии въобще няма да им обърнат внимание, и то ако приемем че въобще вкарат депутати, Колето правилно ти обърна внимание, че почти никой не ги е чувал, а изборите чукат на вратата.

Май не помниш по-ранни президентски и парламентарни избори, в които участваха десетки кандидати/партии на нивото на Кире Либерало и беше егати трагикомедията. Още се обривам като си спомня предизборните им обръщения, които тогава БНТ беше задължена да излъчва. Но поне би трябвало да помниш колко от тях бяха избрани.

Ти може и да правиш разлика между различни формации с етикет "Зелени". Повечето хора не правят.

Уличните протести и социалните мрежи действат по-ефикасно. И преди да кажеш "ама то не е достатъчно" - и в парламента няма да е по-добре. Ефектът от изказванията им ще е маргинален, като на сегашните парламентарни маргинали (не правя пряка съпоставка между политически формации, а говоря за степента им на въздействие от парламентарната трибуна).
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Feb 21, 2013 10:31 pm

Болшинството ни политици в момента са зле образовани, факт. Аз казвам, че ни трябват по-добре образовани. Със сигурност имаме по-добре подготвени кадри в България, които да не са се изнесли от страната все още. Само че не им се занимава с това. Което е и проблемът на България от 20 години вече. Този проблем няма да се реши от Зелените, които са още от същото. Като цяло Зелените може да си гледат зеленината, но не ги виждам как ще се оправят с полицията, съдебната власт, икономиката и външната политика на страната. Щото България не включва само Банско и Иракли, нали.
Last edited by Amelia on Thu Feb 21, 2013 10:34 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Thu Feb 21, 2013 10:33 pm

JohanVladimir wrote:
Scourge wrote:Не, представям си мажоритарно избрани предимно партийно предложени кандидати на първо време. След това си представям увеличение на непартийните такива, евентуално.
А това по какъв начин ме спасява от моя кошмар?
Хора, избираеми по общини, означава парламент, съставен от селски кметове. Ако познаваш няколко селски кметове, сам ще си дадеш сметка за какво равнище на образование, грандоманщина и мироглед става дума.
Познавам селски кметове (и кметица), да. И моите впечатления са наобратно на твоите. Разликата между нас е, че аз страх от "простото село" нямам – моят мироглед е в някаква степен формиран на село. Образованието не е всичко. Здравият разум е също толкова важен, ако не и повече.

В неголемите села изборите за кметове са в голяма степен непартийни и в момента, щото никой не се избира според това кой го е предложил, а според това какво мислят другите му за него.

Не съм сигурен какъв точно ти е аргументът? УК, УСА и Канада са все с мажоритарен избор. Не казвам, че са връх на сладоледа, но не виждам и да имат проблем с наплив от селски кметове.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Feb 21, 2013 10:35 pm

Muad_Dib wrote:Аз съм реалист. През май ще имаме едно нестабилно и изтъкано от компромиси дву- или по-скоро три-партийно коалиционно правителство, което пак ще доведе до 4 не особено успешни години за младата ни демокрация. Дано поне този път се следят едни други какво крадат.
И аз така го виждам. И дано освен да се следят едни други да вземат и да крадат с мярка.


Дето имаше един виц (виц, виц, колко да е виц...):

Разговор между български и гръцки общинари. Двете страни са получили европейски фондове за строеж на четирилентова автомагистрала. Гърците казват на българите:
"Абе, колеги, ние поне две ленти построихме, ама вие пък отмъкнахте и осевата линия!"



И в други страни се краде, няма какво да се лъжем. Но не чак толкова лакомо и отчаяно като за последно.
Last edited by passer-by on Thu Feb 21, 2013 10:36 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Feb 21, 2013 10:36 pm

Скордж, тва е щото поне в УСА и Канада, селяндурщината е извисена почти до нивото на аристокрация. В смисъл потомствена е и се гордее със себе си. И в някои щати и провинции си е кат в българската провинция... :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Feb 21, 2013 11:30 pm

Amelia wrote:Болшинството ни политици в момента са зле образовани, факт. Аз казвам, че ни трябват по-добре образовани. Със сигурност имаме по-добре подготвени кадри в България, които да не са се изнесли от страната все още. Само че не им се занимава с това. Което е и проблемът на България от 20 години вече. Този проблем няма да се реши от Зелените, които са още от същото. Като цяло Зелените може да си гледат зеленината, но не ги виждам как ще се оправят с полицията, съдебната власт, икономиката и външната политика на страната. Щото България не включва само Банско и Иракли, нали.
Първо, не са още от същото, тъй като ги познавам лично. Второ, на едно мнение сме за всичко, което казваш, освен за това.

Трето, Ицо - не съм скаран с математиката - два месеца са немалко време, за да се образова народът - именно чрез социалните мрежи - че тия и ония зелени не са едни и същи, а покрай "тия" се движат доста силно интелигентни хора с доста адекватни (и не екоталибански) разбирания за справедливост, модерност и дори - видиш ли - икономика. Иначе не забравяй колко шум вдигаше Волен в парламента с глупостите си. Да имаш представителство в парламента не е никак малко. Съвсем друго е от това да си винаги отвън и да не те взимат медиите насериозно.

Както и да е. Аз няма да споря за това, че една зелена партия никога не може да управлява държавата. За мен е очевидно, че ако утре трябваше да гласувам, не просто няма по-добър избор, ами изобщо няма друг - всички други са престъпници, това е факт. Бай Ганьовщина, или не, може да е това мое мнение - но това е ФАКТ.

Аз съм се уморил да давам власт (активно или пасивно) на хора, които работят срещу мен противно на всякаква логика за обществен договор. Говорете колкото искате за реализъм - реализмът говори само едно - обречени сме, ако младите, родолюбиви и способни хора в страната не се организират в партия. Обречени сме на мизерно съществуване или на емиграция.

В този ред на мисли аз наистина ще се радвам ако ГЕРБ спечелят изборите и натворят още зулуми, за да не се потуши тая социална енергия в даване на шанс на Кунева, примерно, а да свърши нещо градивно.
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Thu Feb 21, 2013 11:39 pm

Доста яко написана статия:

http://www.dnevnik.bg/analizi/2013/02/2 ... orisovo_e/

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Feb 22, 2013 2:52 am

Moridin wrote:Трето, Ицо - не съм скаран с математиката - два месеца са немалко време, за да се образова народът - именно чрез социалните мрежи - че тия и ония зелени не са едни и същи, а покрай "тия" се движат доста силно интелигентни хора с доста адекватни (и не екоталибански) разбирания за справедливост, модерност и дори - видиш ли - икономика. Иначе не забравяй колко шум вдигаше Волен в парламента с глупостите си. Да имаш представителство в парламента не е никак малко. Съвсем друго е от това да си винаги отвън и да не те взимат медиите насериозно.
Тогава си скаран с народопсихологията. Българската. Но ще говорим пак след изборите ако искаш.
Само ще ти напомня, че 2001 г. ВМРО-Гергьовден бяха близо до 4-процентната бариера, но не я преминаха. А те бяха доста по-известни от сегашните зелени, включителни тези, които познаваш лично.

Да, Волен вдигаше шум в парламента. И какво от това? Не го взимаха насериозно и тогава, и преди да стане депутат. Всъщност преди да получи власт май му се обръщаше повече внимание - имаше едно предаване по СКАТ, което беше доста следено, ама като се облажи се видя колко струва.
Със зелените ще е същото, ако случайно влязат в парламента - което е слабо вероятно.



Ще спомена нещо, което беше писал Тони Филипов в една от по-старите си хроники.

В малко населено място местен човек, почтен и заможен, със свои пари оправя улиците, ремонтира мостовете, слага улично осветление, въобще селото светва, цъфва и вързва. Съселяните му се скъсват да му благодарят.
На следващите местни избори се кандидатира като независим. Получава само шепа гласове. Мнозинството хора, които с очите си са видели колко добрини им е сторил тоя човек безкористно, пак си гласуват за големите формации.


Прави си изводите. Разбирам ти мечтите как трябвало да бъде, тук нямаме разногласия. Действителността обаче е друга. По-горе цитирах нещо от Колето и допълних с нещо от себе си за следващия парламент.

В България (пък и не само, но сега за тук говорим) в политиката влизат най-различни хора. Свестните бързо се отвращават и се отдръпват. Другите правят компромиси и се задържат. Справка - последните 23 години. Не казвам, че ми харесва, но така стоят нещата.

Понеже като разправяш как всички други били престъпници, май пропусна да прочетеш нещо от мой предишен пост - че в момента си се хванал за зелените защото още не са се докоснали до власт. Ще се учудиш колко бързо ще се променят някои от тях ако придобият някаква. Може би дори и някои от тези, които познаваш лично.

(Гледай The Wire впрочем, там чудесно е показано как един кмет идеалист е принуден да стане прагматик.)
Last edited by passer-by on Fri Feb 22, 2013 3:25 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests