Толерантен ли е българинът и толерантността въобще

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Fri Jan 25, 2013 4:40 pm

Ето го и във вид на сентенция:
"Който не вижда далечната опасност, го заплашва близка беда."
Кунфуций
Hemos pasado!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jan 25, 2013 8:19 pm

коментарите коментарите...

http://dnes.dir.bg/news/zheni-bulgaria- ... 15004?nt=4
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 25, 2013 8:24 pm

:lol: :lol: :lol:

Тъжноватичко е, ама точно заради ей такива шимпанзета от мъжки пол ни налагат свише регулация на нещата с маймунски методи като квотите...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 25, 2013 9:17 pm

А ТИ ЖЕНА ШЕФ ИМАЛА ЛИ СИ, А?!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 25, 2013 9:53 pm

Да, беше прекрасна! :cry: :cry: :cry:
Дай боже всекиму такава! Никога няма да спра да страдам, че не ми е шеф вече и че сега трябва да се разправям с някъв труден за понасяне мъж. Ма той може да е труден за понасяне, щото аз съм жена нали и съм твърде недостойна за него, знае ли човек...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Fri Jan 25, 2013 10:17 pm

Един-единствен път съм имал жена пряк началник. Пълна липса на ръководни качества+пълна липса на практически умения в работата+сериозна липса на юридически знания. А бе на този пост, защото беше любовница на г-н Големия шев. Не, че нямаше подходящи за длъжността й - имаше. И някои от тях - жени. Които обаче не бяха ничии любовници.
Та ако ръководител наистина се става заради качества и умения - против квотите, разбира се. Трябва да имаш подходящи знания, умения и качества - а не подходящия пол.
Hemos pasado!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jan 25, 2013 10:28 pm

Zeiss_optik wrote:Един-единствен път съм имал жена пряк началник. Пълна липса на ръководни качества+пълна липса на практически умения в работата
А колко мъже началници са същите?

Честно казано, и аз съм против квотата, но една огромна част от коментарите под статията са пълни глупости. Дразнещи глупости.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Fri Jan 25, 2013 11:35 pm

Със сигурност не са малко и мъжете-началници, които не стават за такива. Само че у нас системата на административната власт е не просто връзкарска, а корупционна. И такива назначения са не само защото някой си бил близък доверен човек на Големия шеф - а и защото този някой умее да прибира доста пари, голяма част от които са именно за Големия шеф. А и ако се разходиш специално из правните отдели - честа е гледката как току-що завършили младежи или мадами командват много по-опитни от самите тях юристи. Просто защото целта на правния отдел обикновено не е да работи съвестно за интереса на държавата, а от една страна да облича в юридическа форма беззаконията на началниците и от друга - ръководителят му да прибира подкупите, за което се отчита по-нагоре. За ръководител на такъв отдел идеалният кандидат е възможно най-безскрупулният некадърник. А в тая професия трудно ще остарееш без да натрупаш опит - затова обикновено са млади. Има и изключения, но те пък обикновено са свързани със специалността. Примерно някой, дето 20 години е бил следовател - да стане началник на правен отдел в община, агенция, министерство... Но опитът му в гражданското и административно право и процес клони към 0.
Затова пък изключения във верността към висшестоящите няма и не може да има.
В тая светлина - какво значение има дали началникът на отдела е мъж или жена, не е ли все едно?

Нямам трайни наблюдения как е в други страни - но съм убеден, че ако подборът е съобразно знанията, уменията и качествата - също няма значение дали началникът е мъж или жена. И квотите за пол са напълно безсмислени.
Hemos pasado!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 26, 2013 1:34 am

Zeiss_optik wrote:Един-единствен път съм имал жена пряк началник. Пълна липса на ръководни качества+пълна липса на практически умения в работата+сериозна липса на юридически знания. А бе на този пост, защото беше любовница на г-н Големия шев. Не, че нямаше подходящи за длъжността й - имаше. И някои от тях - жени. Които обаче не бяха ничии любовници.
Та ако ръководител наистина се става заради качества и умения - против квотите, разбира се. Трябва да имаш подходящи знания, умения и качества - а не подходящия пол.
"Не ми стига да кажа в прав текст, че жените не струват за ръководни длъжности, така че нека дам анекдотен пример от собствения си опит, който силно намеква това."
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Jan 26, 2013 9:50 am

Все пак, в името на правдата, човекът казва това:
Не, че нямаше подходящи за длъжността й - имаше. И някои от тях - жени. Които обаче не бяха ничии любовници.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sat Jan 26, 2013 10:50 am

Roland wrote: "Не ми стига да кажа в прав текст, че жените не струват за ръководни длъжности, така че нека дам анекдотен пример от собствения си опит, който силно намеква това."
Маргарет Тачър?
Ангела Меркел?
Йохана Сиюрдардоухтир?
Марин Льо Пен?
Hemos pasado!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jan 26, 2013 7:37 pm

От тези коя е българка и как точно се връзват с темата?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sat Jan 26, 2013 9:42 pm

Мнението е изказано от българин. И касае жените по принцип. Или българките са някакви по-различни жени от останалите?
Hemos pasado!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jan 26, 2013 10:49 pm

Ти четеш ли изобщо дискусията и взимаш ли някакъв контекст или просто постваш, за да си постнал?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Jan 26, 2013 10:50 pm

Е, хубава тема беше.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 23 guests