Европроекти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jan 14, 2013 8:05 pm

Проект за Повишаване на конкурентоспособността на "Пайнер Медиа"ООД на вътрешния пазар чрез модернизация на оборудването по Оперативна програма "Развитие на конкурентоспособността на българската икономика".

http://umispublic.minfin.bg/srchProject ... t&id=68435
Last edited by Marfa on Wed Jan 16, 2013 1:45 pm, edited 1 time in total.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jan 14, 2013 10:22 pm

Е ТВА ВЕЧЕ @_@
This is it. Ground zero.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Tue Jan 15, 2013 11:22 am

Което само доказва, че Европа иска да затънем в невежество и простотия :? Защото интелигентният българин не им изнася, по-добре чалга-слушащи, ракио-консумиращи, кючеко-въртящи, салфетко-хвърлящи имитации на хомо сапиенс, които нямат собствено мнение по никой важен въпрос. А тъкмо имаше светлина в тунела, че ще се отърсим от тази промиваща сивите клетки като котлен камък съвкупност от звуци, наречена 'чалга'...
Някой няма ли да тегли един куршум и на Митко Пайнера, ще му построим паметник после, редом до този на Незнайния войн :roll:
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jan 15, 2013 11:37 am

Което доказва, че просто никой не гледа за какво е проектът и кой стои зад него, а дали документите са попълнени с достатъчно сложни думички. А и на бас, че пайнерите са наводнили документацията си с неща като preservation and dissemination of Bulgarian cultural heritage and promotion of Bulgarian folk-music и разни такива... и що да не мине?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Tue Jan 15, 2013 1:25 pm

Аз ако ще давам около 1 милион евро за нещо, първо бих се поинтересувал какво е то и ако е свързано с музика може би ще пожелая да чуя поне една песен (със субтитри в случая) или да видя поне 1 клип. Мисля, че 15 секунди от Азис биха накарали всеки нормален човек да се откаже от подобна "инвестиция". Което ме навява на мисълта, че това е другата крайност и от ЕС перфектно знаят какво правят и за какво си дават парите.
Това разбира се не оправдава останалите, твърдящи, че се занимават с култура в България, които дори не са направили опит да кандидатстват за същата сума пари.
'Poetry first, sausage - later!'

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Jan 15, 2013 1:33 pm

Реакцията е доста първосигнална.
Ако искането е обосновано и икономически оправдано, и няма други желаещи по същите програми, или има, но са по-зле обосновани, няма причина да бъде отказано. Не е работа на икономически и финансови органи да правят морални оценки на разни бизнеси.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jan 15, 2013 1:48 pm

Е айде пък да не е икономически оправдано развиването на конкурентоспособността на българската икономика чрез инвестиции в Пайнер. Въобще, цялата тая простотия с европроектите трябва най-накрая да бъде разръчкана. ВВС ако рекат, цял сериал могат да направят. В повечето случаи изискванията са безумни и здравият разум няма никакво място там. Броят на символите е по-важен от съдържанието, което пък, за да има някакъв шанс въобще да мине, трябва да е напълно неразбираемо и нафрашкано с дисеминации, рефлексии, перплексии, релевантни парадигми и прочее шитни.

Майната му на Пайнер, но аз още не мога да преглътна как се усвоиха бързите два милиона, та посредством флаери, химикалки, крадени от ютюб клипове и двеста чадъра (без майтап), населението беше облъчвано с вредата от солта, вредата от неправилното шофиране и нуждата да ходи с наколенки и каска, за да не се подхлъзне на разлято олио и да не погине младо-зелено.

Дейност беше отчетена, парите най-вероятно излизат (това чадърите и химикалките не се правят самички, все пак), мониторите са доволни, че нещата са давани тук-таме по телевизора и имало кликове на банерите в нета, всичко е както си трябва, законно и с документи.

Въобще, като чуя европроект и ми става нещо, пък може и да е първосигнално, все ми е тая.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jan 15, 2013 1:54 pm

Така си е (Скърдж). Проблемът не е в държавата и в европейските проекти, а в потребителя - няма никакво подобие на Пайнер в други жанрове, тъй като няма търсене. Печалната констатация е за българския гражданин, не за българската държава.

От друга страна най-малкото трябва да има по-сериозни проверки за компанията поради публичната тайна за връзките й с организираната престъпност. Дори да отиват за чалга тия пари, е по-добре отколкото за реинвестиции в трафик на жени, нали...

п.п. Мисля, че всички идеално знаем, че при европейските проекти изискванията се пишат почти изцяло от изпълнителите, за да няма гафове при конкурсите, които са по закон. Проблемът не е толкова в европроектите сами по себе си - като фреймуърк те са ок. Проблемът е, че откровения непотизъм на бенефициентите И на управляващите процеса органи на държавата, комбиниран с прекалената толерантност И work overload на институциите от страна на Брюксел, води до лоши неща.

п.п.п. Айде стига с тая теория на конспирацията срещу българите, плз
This is it. Ground zero.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Tue Jan 15, 2013 3:19 pm

Не ми се вярваше, че някога ще го кажа, но... настигаме македонците, честно! И то в най-отрицателния смисъл на думата... :?

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Tue Jan 15, 2013 6:35 pm

Единственото подобие на нещото, на което преди му се викаше "културна индустрия" по нашите географски ширини е организирано около чалгата. Не мисля, че нито книгоиздаването, нито филмопроизводството може да ги конкурира в наподобяването на нещото, което в Брюксел разпознават като креативен бизнес. Да не говорим пък въобще за неща като театри, опери и балет.
Причините са толкова дълбоко социални и етнопсихологически, че просто не би могло да е другояче. А нещото, което лично мен най-много ме потресе, та чак ме зашемети, е ей тоя низ от реакции:
http://www.pik.bg/kulturata-v-potres-ot ... -zatriyat/

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jan 15, 2013 6:40 pm

Аз пък смятам, че се вдига ненужен шум около нещо съвсем обикновено... Една фирма е кандидатствала за финансиране и взела, че го получила - ужас! А това всъщност е нещо положително. Ако разните там културтрегери, които реват, че след тази случка иде краят на света, имаха способността да кандидатстват с добър проект и се бяха сетили да го направят, дали щяха да реват всъщност?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jan 15, 2013 7:43 pm

Пък аз не смятам, че шумът е излишен. Да оставим настрана чалгата - ако искаш, слушаш, ако не щеш - не. Но абсурдното в случая е, че по програмата за конкурентоспособност с държавно съфинансиране се подкрепя компания, която практически е монополист в областта си.

Всъщност, за мен големият скандал е как се отпуска финансиране по тази, а и не само програми, липсата на последващ мониторинг, липсата и на адекватна оценка на програмите. Но здрави да са там. Няма да споря, може и да не съм права, сериозно го казвам.

А междувременно стана ясно, че в Несебър и Иракли всичко е законно и строежите ще продължат...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Jan 15, 2013 8:17 pm

И все пак пайнер е единствената компания в БГ която просперира 15 години във музикалния бизнес. Във времена на масово пиратство, несъществуващи авторски права и т.н. те са печеливши.

А и 2 милиона не е много. И са им за техника. А контрола като цяло е доста неприятен по тези проекти.

А и чалга yuck - това е отпреди 10-на години. Модерните са блудкави и безлични балади - не е като да са по зле от Always или рандъм Майкъл Болтън.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Tue Jan 15, 2013 8:29 pm

Аз пък мисля, че пиарите на Пайнер даже не са си мечтали за такава концентрирана и всеобхватна рекламна кампания, каквато се вихри в абсолютно всички медии от вчера насам. Ако те имат пръст в тая истерия, мога само да им сваля шапка, но по-скоро се опасявам, че съвсем спонтанно сме се захванали целокупното население да им свършим работата. Очаквам всеки момент и Бойко Борисов да направи изявление, ако вече не я е свършил тая отговорна задача да е на всяка манжа мерудия. А пък ако и крайно неадекватните ни и жалки културни дейци успеят и протест, или "бунт", както върви из Фейсбука, да спретнат, ще вкарат Пайнер и в праймтайма на Евронюз или там другите нещастни редакции, задължени да държат под око региона. Честно, Митко Пайнера, или който там е, извинявам се, ако бъркам, но не ми е важно, навярно се къпе с шампанско някъде в тоя момент.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jan 15, 2013 8:38 pm

Ми виж сега. Всичко живо налетя на Пайнера, а както споделих по-горе, строежите на Иракли и Несебър ще си продължат, ама май никой не забелязва покрай едно друго.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests