Номинации за наградите "Оскар"

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Номинации за наградите "Оскар"

Post by tigermaster » Thu Jan 10, 2013 5:50 pm

За който се интересува - тазгодишните номинации:
http://www.imdb.com/oscars/nominations/

Лично аз стискам палци на "ПараНорман" за награда за най-добър анимационен филм...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jan 10, 2013 7:37 pm

Хм, тази година са доста правилно подбрани номинациите, но то не е и особено трудно предвид малкия брой наистина добри филми. Аз лично съм за Lincoln - почти всичко, малко Django и Argo, Skyfall - задължително за кинематография и звук, пък разните ефекти и подобни - все тая, да си ги взима кухият Хобит. Единственото, което може да ми промени мнението за това кои филми заслужават наградите, е Life of Pi; трябва да го гледам тия дни.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jan 10, 2013 10:04 pm

Argo не виждам за кво може да вземе Оскар точно - филмът е готин, но не е нищо особено всъщност.

Клауд Атлас няма нито една номинация...

И аз мисля, че Линкълна ще се класира за поне един Оскар. От типа филми, дето Академията онанира на тях е. На Валц му дадоха миналата година - тая година е подобен и доста по-малко зашеметяващ, та няма да му дадат втори. Джанго ме съмнява дълбоко да вземе в някоя от гъзарските категории - по-скоро нещо дребно от техническите ще забърше.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jan 10, 2013 10:06 pm

Лео ди Каприо заслужава за поддръжка :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 11, 2013 2:28 am

Life of Pi е разкошен, но няма никакъв шанс пред Линкълн, особено предвид, че Анг Лий вече взе за Brokeback Mountain. Ако Les Mis е як, ще ми се иска да е той, ама Академиците ще дадат награда на мюзикъл точно никога, дори на този.

За актьорите нямам мнение, всички номинации са ми скучни, пък и не съм гледал половината филми.

Кинематография не знам дали искам Пи или Скайфол да я вземе, супер различни са ми. Може би все пак Скайфол.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Fri Jan 11, 2013 10:54 am

Мен ми е странно, че "Seven Psychopaths" не е номиниран за оригинален сценарий. Макдона беше номиниран за "В Брюж" преди няколко години, а сценарият на психопатите е с една идея по-добър. От друга страна може би просто съм Макдона фанатик, знам ли :)

В анимациите съм изненадана, че "Rise of the Guardians" не е номиниран. Единственото яко нещо в "Brave" беше косата на Мерида и това е. Пазителите е най-красивата анимация тая година.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jan 11, 2013 11:09 am

Относно Brave - шибаната мечка, деба!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Fri Jan 11, 2013 1:10 pm

Moonrise Kingdom-a само с една едничка номинация, ама тя академията има толкова посредствено отношение към Уес Андерсън, така че не е неочаквано. А иначе много ме е яд, че все още не мога да гледам Мастъра на ПиТито (другия зарибен) Андерсън, ама български кинораспространители, защо пък да пускат новия (най-накрая) филм на Финикс, който е уникален изрод, и на създателя на Магнолия. Ми да, няма смисъл.
Last edited by penzata on Fri Jan 11, 2013 1:20 pm, edited 1 time in total.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jan 11, 2013 1:17 pm

Между другото разпространението тази година в това отношение е под всякаква критика и абсолютно официално обявявам българките киноразпространители за най-големите НЕЩАСТНИЦИ в МУЛТИВСЕЛЕНА ЕВЪР (ТМ) - само четете датите на излизане и плачете:

1. Джанго - 18ти януари
2. Silver Linings Playbook - 8ми февруари
3. Клетниците - 1ви февруари
4. Полет - 22ри февруари
5. Линкълн - 22ри МАРТ (!!!!!!)
6. The Master и Zero Dark thirty - засега въобще не е ясно дали ще ги видим в БГ....

Но иначе нали, всяко едно комерсиално блокбъстърно говно си го гледаме едновременно с американците, а понякога даже и няколко часа преди тях.....

Като всеки оскаров сезон ще гледам всичко на комп и флашка от телевизор и това е, тъпотия.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri Jan 11, 2013 2:34 pm

Те винаги така се точат до април тук наградните филми, пак е добре, че Джанго няма да е след половин година. Аз по тоя повод съм гледала точно три броя от номинираните. Но пак мога да направя обосновано предположение, че Линкълн ще обере много награди, заради Спилбърг, заради Къшнър, заради Дей Луис, вероятно заради Камински.
При операторите изгледжа интересно де, Дийкинс има добър шанс за Скайфол, вече, най-накрая... Съвсем скоро обаче гледах друг филм, сниман от Шеймъс Макгарви, това е операторът на Анна Каренина (както и на Изкупление и Часовете), и тоя човек е толкова отличителен и, не знам, изобретателен, ама без да е шумно изобретателен, че, сигурна съм, ще са натворили впечатляващи неща с Джо Райт. Пи пък е наистина страхотно визуално изживяване. Само Джанго е вън от състезанието, защото наградиха Ричардсън миналата година.

Атласът ясно, че нямаше как да влезе, спорен им е по прекалено много начини. Аз се изненадвам, че The Master има само в актьорските категории номинации, защото журитата си го обичат обикновено ПТА.
Litz wrote:Мен ми е странно, че "Seven Psychopaths" не е номиниран за оригинален сценарий. Макдона беше номиниран за "В Брюж" преди няколко години, а сценарият на психопатите е с една идея по-добър.
По-смешен е със сигурност, ама и доста по-изпуснат от контрол и разфокусиран от "В Брюж" ми се видя. Но пак, имаше такива гениални изстъпления, че щеше да е хубаво и приятно изненадващо да е номиниран.

Като цяло, очертава се да се вълнувам основно дали Хоакин ще спечели.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Fri Jan 11, 2013 3:00 pm

Не знам за психопатите. Имаше си пропуски определено. Пак казвам може би е защото обожавам Макдона и искам да е номиниран. И все пак най-гениалното му нещо си остава "Пухеният", макар да е пиеса.

Иначе за излизането на филмите в България и аз беснея. Дано на софия филм фест да покажат нещо. И е много яко как от кината правят оскаров месец/седмица СЛЕД(!) самите оскари. Не, мерси.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Jan 11, 2013 8:35 pm

Извинявам се за израза, но при операторите положението просто си е таковало майката. При композиторите - също.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jan 11, 2013 11:05 pm

^Това в какъв смисъл?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Jan 12, 2013 1:10 am

Е как в какъв - да се чудиш на кого да го дадеш.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Jan 12, 2013 12:52 pm

Досетих се... Няколко часа по-късно, след като ефектът от обезболяващите, с които се бях нагълтал, попремина.

За операторската работа стискам палци за "Скайфол". Дори само заради сцените в Шанхай, а и на Дийкинс май му е време да я получи наградата. Конкурентите му не съм ги гледал още, де, а поне от трейлърите изглеждаха впечатляващо.

За песен също стискам палци за "Скайфол", макар че не си падам нито по Адел, нито по поп-музика, нито по бондовски песни. Просто от "I Stand Alone" на Godsmack насам това е единствената филмова песен, която ми е останала в главата, след като съм гледал филма.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests