Windows - 8th time is the charm or new ME

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Jan 05, 2013 6:50 pm

Не става таз мизерия вече, до колкото разбрах.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jan 05, 2013 8:28 pm

Lord wrote:Едно забавно видео

http://www.youtube.com/watch?v=WTYet-qf1jo :D
Много булшит, който прекрасно обобщава чувствата на хората, които нямат представа как да боравят със системата и не се и опитват достатъчно. Клиентите ми имат същите чувства относно Mac OS като го хващат за първи път, просто защото е различен от това, с което са свикнали, въпреки че Lion-а е много добър всъщност.
Last edited by AlDim on Sat Jan 05, 2013 8:57 pm, edited 1 time in total.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Sat Jan 05, 2013 8:48 pm

Марфи, до 31 Януари имаш и легален начин да сложиш 8-ца на цена за ъпгрейд. Инсталираш си Windows 8 consumer preview-то, от него също може да се upgrade-не - аз така направих за новата машина, дето си я подарих за Коледа.
Иначе на старата сложих пиратска 7-ца, активирах я с Windows 7 loader-а, и после директно си пуснах upgrade-а през страницата на Microsoft.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Sat Jan 05, 2013 8:51 pm

Според мен видеото наистина е правено с целта да бъде забавно. В смисъл - посочва проблеми, с които всеки се е сблъксвал, но ги хиперболизира нарочно. Може и да бъдеркам де.

Но оня проблем с обикновените движения по тъчпада, които се разчитат като суайпове, мен също ме тормози доста. Освен това на рандъм принцип ми се минимизира браузъра, примерно и ме праща директно на декстоп, но без характерната анимация на прозореца (т.е. "свиването" му), която съответства на командата minimize. Разни такива работи. Свиква се, из старите уйндоуси е имало къде-къде по wtf моменти, особено пък на ниво логика и последователност в интерфейса.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jan 05, 2013 9:00 pm

Lord wrote:Но оня проблем с обикновените движения по тъчпада, които се разчитат като суайпове, мен също ме тормози доста. Освен това на рандъм принцип ми се минимизира браузъра, примерно и ме праща директно на декстоп, но без характерната анимация на прозореца (т.е. "свиването" му), която съответства на командата minimize. Разни такива работи. Свиква се, из старите уйндоуси е имало къде-къде по wtf моменти, особено пък на ниво логика и последователност в интерфейса.
Всъщност това с тъчпадовете не е точно част от Windows 8. Ъпгрейдната ми Toshiba не прави тия неща, но на новите лаптопи са им сложили допълнителен софтуер за целта.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Jan 05, 2013 9:04 pm

Термо, ма не ти ли иска продуктов ключ нещо ала-бала? И няма ли начин да си го сваля само, без да пускам ъпгрейда? :oops:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jan 05, 2013 9:07 pm

Точно този ключ купуваш - той ти легализира пиратската версия която си инсталирала и ти слага ъпдейта.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Jan 05, 2013 10:52 pm

Бла... Щот днеска разцъках да видя кво що и стигнах до "въведете продуктовия ключ за уиндоус 7". (Не че имам нещо смислено в картата си покрай фалита по празниците, но просто реших да проверя как стават работите)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Sun Jan 06, 2013 10:44 am

За това си свали Windows 8 consumer preview-то от Замунда, и си го инсталирай (в торента има и ключове) - то е безплатно по принцип, така че не го пиратстваш и няма проблем да го инсталираш. След това от него продължи с upgrade-а до нормална 8-ца.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Jan 06, 2013 6:36 pm

Ахаааа!!!! Мерси! Е има още време до 31 януари, ще мисля! :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Apr 23, 2013 12:37 am

Windows 8 по ноутбуците започва истински да ми лази по нервите. Изглежда вече MS са турили някаква забрана и лаптопите идват само с преинсталирани 8-ци. До тук добре, doesn't sound too bad. Проблемът идва от това, че на хората Windows 8 предимно не ги кефи, и идват при мен с молби да се затрие, а и не само. Днес имах клиент, който си направил парола на Windowsa и не я знае. И се оказва, че за да му махна паролата, нещо, което на Windows 7 отнема около 3 минути с едно туулче, тук трябва да мина през 300 перипетии и над 1 час работа за нещо толкова елементарно.

Биоса просто ти ебава майката. Не ти позволява да буутнеш нито от флашка, нито от cd, тоест дава ти избора, но може да се буутне само това, което MS ти разрешава, примерно recovery диск. За Хиренс можем само да си мечтаем. И даже с това Леново беше ок, преди няколко дни имаше едно Сони, което буквално по никакъв начин не можеше да му се интеръптне стандартния буут. Машината просто си беше направена да работи с Windows 8 и нищо друго не искаше. До сега само с биосите на Асус имаме някакъв успех и то минимален с много заобикаляне.

MS малко по малко ни връзват ръцете и от това страдат потребителите. Хората идват с проблеми, а аз се оказвам в позиция, в която единствено мога да ги насоча към съпорта на Microsoft. Просто всичко е толкова затворено и ограничено, никъде не може да се пипне, настройки няма, ако нещо се развали, дори да е елементарно буквално трябва да го връщаш, за частен ремонт и дума не може да става. Още по-кофти от цялата история е, че лаптопите със 7-ци започват да изчезват и просто дилемата за клиентите ни е, купуват си лаптоп с Windows 8, за чиято поддръжка трябва директно да се обръщат към MS или си купуват чист лаптоп и отделно Win 7, където вече можем да ги поддържаме.

С това искам да кажа, че макар и да не успях да харесам новата им операционна система, и макар и да очаквах, че малко по малко всичко тяхно ще става все по-затворено, никога не съм подозирал, че могат да са такива anti-consumer уроди. :neutral:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Apr 23, 2013 12:44 am

Искаш да кажеш че в никой от биосите няма опцията disable secure boot която от майкрософт я изискват да може да се забрани по сертификационната им програма за windows 8?

Малко ме съмнява.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Apr 23, 2013 12:49 am

The Dragon wrote:Искаш да кажеш че в никой от биосите няма опцията disable secure boot която от майкрософт я изискват да може да се забрани по сертификационната им програма за windows 8?

Малко ме съмнява.
Точно това искам да ти кажа. Даже по-лошо, има я но не прави нищо, понякога изобщо не можеш дори да я пипнеш. И не само това. Тук си говорим за Леново, които реално винаги са били и все още са с най-либералните и лесни за ползване биоси. Марки, като Сони и Тошиба дори умишлено сякаш са го направили почти веднага да забива в операционната система. Дори влизането в самия биос е забавление. А Сонитата, които са били при нас изобщо дори нямат буут меню. Разчиташ на буут ордера от биоса, но то пак буутва първо OS-то, а при проблем с OS/хард, не бутва нищо. Успех да диагностицираш какво се е осрало.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Apr 23, 2013 12:03 pm

Хм, това продължава да звучи като нещо, свързано със secure boot. ОК, ти гледаш лаптопите, не аз, но все пак и на мен ми е малко трудно да повярвам, че не може да бъде изключена тази опция и всичко да си върви по старому - най-малкото има купчина разработчици на ядрото на Linux, които работят върху UEFI boot loader-а и на които някак си им се налага да boot-ват от време на време и неподписани images, най-малкото за да разберат кое как работи. Странно звучи.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Apr 23, 2013 6:29 pm

Ако има начин, то аз не знам как става. На хартия звучи елементарно, има secure boot, но ако искаш можеш да го спреш и да си ползваш нормално лаптопа. На практика на мен нито един такъв лаптоп не ми е попадал.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests