Отново за оръжията

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 20, 2012 9:48 am

Мисля, че за пореден път виждам една и съща грешка на защитниците на оръжията - да, ок, оръжието може би е само плюс в моите, твоите и на още пет наши познати ръце. Само че заедно с на нас ще дадат на кой ли не, който пие и после не помни, кара се със съседите, бие жена си и т.н. Нещо повече, точно тези хора първи ще си вземат няколко броя, с удоволствие, ще го разнасят гордо и т.н. И ако преди оръжието е щяло да те предпази при минимален шанс да попаднеш в ситуация да трябва да го използваш, сега ще попадаш в такива ситуации доста по-често. Въпросните пияници вместо да се събуждат само с махмурлук, ще се събужда и с обвинение в нечие прострелване, съседите, които преди са си крещяли и са се заплашвали, ще се стрелят, мъжът който иначе би насинил жена си от бой, сега ще я е застрелял, без дори да му е минало от това. И да, разбира се, това е девиантно поведение, но точно ти като адвокат трябва да знаеш, че не е толкова рядко срещано.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Dec 20, 2012 10:36 am

Много ми е интересен феноменът как Цайса винаги е готов с поредната републиканска talking point, когато има някакъв такъв разговор, и все се чудя дали просто всички бесни фашисти мислят еднакво, или просто и по руските сайтове ги пишат същите глупости.

Колата е нещо, което ако се използва неправилно, може да убие човек, а ако се използва правилно, те пренася от едно място на друго.

Огнестрелното оръжие е нещо, което ако се използва неправилно, може да убие човек, а ако се използва правилно, може да убие човек.


Кое е следващото? Че не оръжията убиват хора, а хората убиват хора, или че трябва да се фокусираме върху грижата за хора с психични отклонения? Щото аз съм напред с материала и ги минах и двете вече.
And you can't dance with a devil on your back...

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Thu Dec 20, 2012 2:26 pm

Deja vu?
Mързи ме да търся по старите теми (или в прането), ама повечето от това не го ли дъвкахме, при това със същите участници, миналата или по-миналата година?

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Thu Dec 20, 2012 2:57 pm

Roland wrote:Огнестрелното оръжие е нещо, което ако се използва неправилно, може да убие човек, а ако се използва правилно, може да убие човек.
Toва не е така. Огнестрелното оръжие е нещо, което ако се използва правилно и в правилна ситуация, може да обезвреди, нарани или убие правилния човек. Затова НК е предвидил, че неизбежната отбрана не е противоправно действие - дори и да коства живота на нападателя.
Изобщо - проблемите, които могат да бъдат решени с оръжие не са хич много, но пък се решават успешно.
Виж - ако се използва неправилно, оръжието не решава проблеми, а ги създава.
Hemos pasado!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Dec 20, 2012 3:10 pm

При въоръжено до зъби население просто няма как да не се стигне до създаване на проблеми.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Dec 20, 2012 4:34 pm

@RRSunknown, притежаването на автоматично оръжие от граждани е забранено почти навсякъде по света. Доколкото знам - и в САЩ.
Не е вярно, точно затова постоянно добълпав дребнаво и предантично някакви постове с неввярна информация, именно защото повечето заблуждения идват от незнание.

Точно с автоматична пушка стана масовото убийство.
В щатите Автоматичните карабини се продават с някаква "регулация" от NRA - не са забранени.
Edit: Сега прегледах - имаш право и лека картечница да закупиш.

27 години Щата Мейн - гледай, чудила се какво да прави и си купила автомат:
http://www.youtube.com/watch?v=ydRulzB3xhU
Last edited by RRSunknown on Thu Dec 20, 2012 4:39 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Dec 20, 2012 4:39 pm

Няма такова нещо като убиване на "правилен" човек омг О.о
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Dec 20, 2012 5:52 pm

http://www.imdb.com/title/tt1345836/boa ... 235073?p=7
Интересна тема, с интересни писания от страна на разни хора, включително американци...
As I type this I have sitting next to me, leaned against my computer desk, a semi-automatic AK-74 SBR(short barreled rifle) loaded with a 30-round magazine.

It's never done anything but look nice, keep me and my family safe, and give me enjoyment when I take it shooting. I have over 3000 rounds for this rifle, because you save money on ammo by buying in bigger quantities.

At different times I have either a .45 caliber semi-automatic pistol, or a .357 Magnum revolver sitting next to my bed for personal defense when my wife and I are sleeping.

When I'm leaving our home, one of these pistols is always with me and loaded, no matter what.

I have a carry permit issued in my state, have been carrying firearms for almost thirty years, and probably shoot more than most Police officers.

I even have a bolted-down lockbox in my vehicle so I can secure my weapon when I go into places where guns aren't allowed.

Yet anti-gun people want to restrict a sane, responsible person like myself from owning firearms by enacting laws that criminals will only laugh at.

Does that make any sense whatsoever? It certainly doesn't to me.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Thu Dec 20, 2012 6:12 pm

RRSunknown wrote:В щатите Автоматичните карабини се продават с някаква "регулация" от NRA - не са забранени.
Значи грешката ми е от превода. Не са забранени - но все пак не се продават свободно.
RRSunknown wrote: 27 години Щата Мейн - гледай, чудила се какво да прави и си купила автомат:
http://www.youtube.com/watch?v=ydRulzB3xhU
У-ха! Супер мадама! Хич не ми изглежда като масова убийца. Просто едно симпатично момиче, което е в състояние да защити своя дом, собственост и хубавото си дупе. :wink:
Честно казано - бих й препоръчал само "Узи"-то, макар и да не вдянах за какво й е заглушителя. Но тя е пълнолетна и сама си решава - а и определено не държи оръжието като аджамия.
Във всеки случай - пак не ми е ясно защо е виновно оръжието, то не стреля само. Научи се да боравиш с него, съхранявай го правилно, не използвай алкохол и наркотици - и всичко си е в ред. :)
Hemos pasado!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Dec 20, 2012 6:21 pm

Дадох мадамата само за да покажа, че не са забранени, а не , че нещо и хлопа.

Никой не е казал, че оръжията са виновни - явно не си разбрал за какво са протестите. Протестите са за строга регулация . (Каквато в щатите има за какво ли не, само за оръжията няма).

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Dec 20, 2012 6:43 pm

Marfa wrote:При въоръжено до зъби население просто няма как да не се стигне до създаване на проблеми.
Има, в Швейцария е така, ама швейцарците са неква съвсем различна порода и са несравними като манталитет с американците.

Американците са от породата на австралийците примерно. Ето как стоят нещата там:
SYDNEY: When Martin Bryant massacred 35 people with semi-automatic weapons at Port Arthur in 1996, then-Australian prime minister John Howard reacted swiftly by pushing for tough new national gun laws.

Such was the shock nationwide that just 12 days later a bipartisan deal was reached for tighter controls — the National Firearms Agreement which banned rapid-fire rifles and shotguns.

Within a year gun licenses had been tightened, a weapons buy-back was enacted and an amnesty launched for anyone holding illegal arms, moves that took more than 600,000 guns out of action.

There have been no mass killings since.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Dec 20, 2012 8:04 pm

Амели, швейцарците се "радват" на по-либерален режим за притежаване на оръжия, но - както вече споменах - там няма как да си ги купиш от хипермаркета наред с олиото и праха за пране, трябва да имаш разрешително, трябва да минеш няква подготовка за това оръжие, трябва да си минал и някакъв психотест. Което автоматично води до липсата на съждението "чакай да се въоръжа до зъби, щото вкъщи може да влезе някой, дето е въоръжен до зъби". Розови пушки за момиченца няма, секви там дивотии също няма. Просто отвъд океана има някакви хора, които живеят в паралелна реалност, в която Дивият Запад се е пренесъл насред Близкия Изток и съответно Всеки Има Право Да Пази Дома И Семейството Си От Каквото Там Скокне Да Ги Заплашва. Което пък вероятно кара танк и е въоръжено с гранатомет. Луда раота.

Впрочем, в България също е доста либерален режимът за притежаване на оръжия, но май явно населението още не се е осеферчило, което предвид психическото здраве на нацията и леснотата, с която психиатрите те обявяват за психически здрав, много ме радва. Щото толкоз луд народ на квадратен метър, какъвто сме си завъдили в момента, досега не сме имали. Ама не, навън виелица, бели мечки вият, освирепели ескимоси търчат подир моржове, но лудите дошли да ми кесят осем часа във фейса, щото ако пропуснат днес, то не се знае просто.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Dec 20, 2012 8:46 pm

Мда, доста по-смислен им е контролът на швейцарците. Някои от нещата, които го правят толкова добър са напълно неприложими в Америка - като задължителните полу-армейски тренировки, примерно. Иди и кажи на американец, че е задължен да се образова (или да направи квото и да е със себе си) по някакъв начин и гледай сеир.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Dec 20, 2012 8:50 pm

Слагате каруцата пред коня, в Швейцария на първо място е военната служба , а чак от това следва оръжието което добиваш право да ползваш в последствие и то не са самозащита а за да си изпълняваш военната служба по конституция.
Ако междувременно се наложи случайно да се защитаваш - ОК , но на никой не му и хрумва да тръгне да се саморазправя.

Между другото направих една проверка - оказа се че Сирия също е имала свободен режим тип СаЩ - резултата се вижда в момента.

A знаете ли кои са на второ след САЩ по брой оръжия на 100 човека
Spoiler: show
Сърбия
В Десятката са също Финландия. Норвегия и Швеция където с изключение на Андреш Брайвик други случаи няма.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Dec 20, 2012 11:22 pm

Zeiss_optik wrote:У-ха! Супер мадама! Хич не ми изглежда като масова убийца. Просто едно симпатично момиче, което е в състояние да защити своя дом, собственост и хубавото си дупе. :wink:
Разбира се ... понеже никой с IQ над 120 не може да измисли как да я обезвреди - мяташ една ампула фосген и са готови нещата.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests