Хрониките на Абсурдистан - страната на Булгарбаши

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Sun Oct 21, 2012 11:05 pm

"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 22, 2012 12:12 am

Това го обсъждахме в темата за робството.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Oct 24, 2012 11:58 am

Morwen wrote:Ам, кой? Да не го бъркаш с Мирчев, примерно?
Да, бе. Де тоз късмет да ми сипят няколко десетки хилки от бюджета за култура, че да снимам Веждито как си готви в кухнята и говори за живота си :lol: :lol: :lol:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Oct 31, 2012 5:11 pm

http://dnes.dir.bg/news/narkotitzi-drog ... 14557?nt=4

Това е една от тия новини които не знаеш какво да кажеш просто. Че в малайзия се оливат в наказанията е ясно, че шибаните им закони са общоизвестни също е вярно и е глупост да правиш такива услуги. Пиши ги бегали хлапетата.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Oct 31, 2012 5:15 pm

Нда... :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Nov 01, 2012 12:11 pm

Е не... :shock:
"Безпрецедентно - полицията иска от лекари списъци с лекуващи се наркомани"

Разследват грабеж - и искат данните за всички, записани за лечение... Нямам думи просто. Това не е реално. :shock:
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Nov 01, 2012 3:16 pm

Ало, Бургас 2 нещо?

http://www.bivol.bg/dgse-bulgarie.html

Много са ни некадърни ушавите, политиците са ясни ...

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Thu Nov 01, 2012 3:34 pm

Devoted of Slaanesh wrote:Ало, Бургас 2 нещо?

http://www.bivol.bg/dgse-bulgarie.html

Много са ни некадърни ушавите, политиците са ясни ...
Да бе, и аз го четох, но реших че е виц някакъв... :roll:

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Nov 01, 2012 4:23 pm

После ще кажат, ми ние нямахме информация, нямаше сигнали и не знаем кой го е направил ...
А тия петимата шпиони/командоси, три здрави плевенски мутри яко са ги наритали. Ебем ти и командосите ... :wink:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Nov 01, 2012 4:25 pm

А ти защо си мислиш че мутрите са просто рандъм мутри които случайно са се озовали там и са почналия да бият случайни хора :roll:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Nov 01, 2012 5:02 pm

Доколкото разбрах, не става дума за мутри, а за собственици, които пазели люцерната от роми. Освен това статията е написана малко тенденциозно - петимата имали три лаптопа и фотоапарат - ами ние като тръгнем с приятели се оказва, че имаме четири лаптопа, таблет и професионален фотоапарат. Освен това се говори, че в колата е открит неопренов водолазен костюм, а после изведнъж се оказва, че бил върху парашутистите и какво ли не още... Всичко това ми прилича на развален телефон и ми се вижда крайно невероятно Франция да си е пратила разузнавачите с парашути, след като съвсем спокойно могат да влязат с кола, самолет или както си искат.
За мен статията за МВР, което изисква списъци на лекуващите се по метадоновата програма е много по-обезпокоителна.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Fri Nov 02, 2012 6:00 pm

Morwen wrote:Всичко това ми прилича на развален телефон и ми се вижда крайно невероятно Франция да си е пратила разузнавачите с парашути, след като съвсем спокойно могат да влязат с кола, самолет или както си искат.
никакъв развален телефон не е, просто хората са тренирали я за Сирия, я за Иран, ма не случили на спаринг партньори :)
Истината за френските шпиони в люцерната
Именно за тях. Официалното становище на българското вътрешно министерство е, че те са били любители на екстремните спортове.

Това не е вярно. Ние си имаме източници - не става въпрос за някой интернет блог, нито за слухове, а за потвърдени сведения. Имаме три източници по този случай, все от сферата на отбраната. Не са политически, само военни. Така че, на 100% можем да потвърдим тази информация.

Има ли вероятност тези разкрития да доведат до международен скандал?

Не, в никакъв случай! Важно е да се знае, че вашите агенти правят абсолютно същото в чужбина. Като цяло, преди да предприемат каквито и да било истински военни мисии тайните агенти на френските служби DGSE, които са като американското ЦРУ, правят тренировки на реален операционен терен в приятелски държави. Така те са по-подготвени за истинските си мисии, във вражеските държави - тренировките им позволяват да изпробват в реалния свят техните способности и методи, а не само да репетират във военни лагери. Такива тренировки, разбира се, винаги крият рискове.

Но пак, това се практикува във всички световни тайни служби. Например - вашите вероятно тренират в Румъния, шведските - в Норвегия и така нататък. Това се прави, за да се избегнат тренировките на "игрален терен", т.е. фалшив - а да се извършват реални тренировъчни ситуации. Следователно според мен българските и румънските служби не са били информирани, тъй като именно това е целта на тренировката.

Агентите тренират на терен, където съществува реален риск те да бъдат заловени. И ако бъдат, то това се отчита като тяхна грешка, но поне не рискуват да бъдат убити. В случая, разбира се, този риск се е оказал реален и местните са ги посрещнали с пушки, и ситуацията се е превърнала във фарс.
Друг е въпросът, че ни се нарушава суверенитета от въоръжени сили на друга страна, пък била тя и приятелска. Защото доколкото знам сам НС може да позволи международни военни учения на наша територия. Отделно не е ясно дали по стар български обичай не са спали МВР, ДАНС и контраразузнаването , че ако френската тренировката беше успешна можеше и нищо да не разберат.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Nov 02, 2012 6:09 pm

А в Лондон има църква - Newington Green Unitarian Church - която от години се опитва да се бори за узаконяване на еднополовите бракове. Е, вчера са получили поредната изненада в борбата - общината отново им е отказала правото да извършват церемонии за еднополови бракове, този път под предлог, че... им куца противопожарната безопасност! :shock: :)

Забавното е, че в решението - отказа - не се казва нищо за правото да извършват церемонии за разнополови бракове... :)

http://hackneypost.co.uk/2012/11/01/fir ... p-licence/

Какво, еднополовите двойки по време на церемонията генерират повече топлина ли, що ли? :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Nov 02, 2012 6:15 pm

Аз по въпроса за мистериозните парашутисти в шубраците си имам своя теория - извънземни. И правителството знае, но си трае, което още веднъж доказва пък теорията, че правителството отдавна е във връзка с извънземните и си трае.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri Nov 02, 2012 7:29 pm

Както е почнало, законите ще са само формалност и забавно четиво. Как така ти ще искаш списък на лекуващи се с метадон? Колко ли е трудно да се въздейства на тези хора и те отново да започнат да спонсорират наркоиндустрията? Като се замисля, че в България държава и мафията се сливат в едни много грозни схеми, не бих се учудил и това да е вариант.

Като цяло съм потресен и ужасен какво може да се случва пред очите на всички и никой да няма възможност да им каже нещо. МВР си прави каквото си поиска... Ебаси майката...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests