Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Oct 21, 2012 6:54 pm

Claymore47_Fen wrote:А втората и третата от тези, в които Ендър е главен герой струват ли поне?
Иначе, прочетох Do Androids Dream of Electric Sheep и съм леко раздвоен. Беше много яка до последната четвърт, където всички тези глупости за емпатия, мерсеризъм и прочие почнаха да се омешват и да стават досадни. Ако смисъла на романа беше да покаже, че андроидите са хора, не се получи, не видях грам реална човечност в тях. Не че Декард блести и той в това отношение... Като цяло ме остави озадачен. Трябва в бъдеще да я препрочета и да видя дали ще я усетя по друг начин. Като атмосфера и идеи (които не бяха много в огромни количества де...) беше ок.
Най - накрая прочетох и втора книга от трилогията The Strain - The Fall. Имаше мъничко пълнеж, но има повече информация за вампирите,
малко lore и сравнително изненадващ за такъв тип книга финал. Почвам The Night Eternal след като свърша с разказите на Бачигалупи, които са уникални.
тц, романа не е нищо от това, което изброи. Но пък гледането на филма помага за разбирането му.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sun Oct 21, 2012 10:02 pm

Hannu Rajaniemi's The Fractal Prince

Много, много яка. Може би още ме държи еуфорията, но като че ли ми хареса повече от Квантовия крадец. Има героиня, която се казва Stanka the ursomorph!!!!1
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Oct 21, 2012 10:20 pm

Awesomenss :))
This is it. Ground zero.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sun Oct 21, 2012 10:37 pm

Бтв, подозирам, че е гледал Станка Златева на олимпиадата и се е обадил на редактора си да сменят името съответния герой :mrgreen:
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 22, 2012 5:45 am

Нямам търпение да стигна до нея. Тъкмо почнах да препрочитам Крадеца :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Mon Oct 22, 2012 10:50 am

Страхотно, ще се чете.

Междувременно се чудя какво ли име ще измисли Раджаниеми за третата част. В ума ми се мяркат заглавия от рода на "The String Monk", "The Vector Knight", "The Boson King"... :)
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Oct 22, 2012 2:17 pm

The Quantum Foam Janitor? :lol:
Приключих с Pump Six and Other Stories на Паоло Бачигалупи. Невероятно мрачна, реалистична и интересна визия за бъдещето във всеки разказ. Количеството идеи би захранило романите на други фантасти за една-две години напред. И всичко се върти около дефицита и човешката алчност - дефицит на вода, бензин, пречиствателни станции,
деца. Като цяло, за мен има точно три слаби разказа, и то слаби защото не са гениални като другите. Най - ми се открояват The Fluted Girl, The People of Sand and Slag, The Calorie Man, Pop Squad и Pump Six, Small Offerings и The Pasho. Препоръчвам я на всички.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Mitko
Commoner
Posts: 46
Joined: Wed Dec 21, 2011 1:41 am

Post by Mitko » Wed Oct 24, 2012 1:36 pm

Red Country вече излязла в специализираните магазини :D Още съм на първите глави, но кефи засега.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Oct 24, 2012 5:21 pm

Защо магазини? да не би да я има в България бе? :shock: Ако има начин да платя по - малко от 34 лева за хардкавър...
Свърших The Night Eternal от трилогията Strain. Екшъна почва леко да дотяга, героите не показват някакви особени дълбочини, но достигат края на логичното си развитие, с изключение на Зак, чиято промяна беше тотално в джаза. Нямаше кой знае какви изненади, освен произхода на вампирите, който прояви странно метафизичен уклон. Въпросният завой хем ме издразни, хем ми хареса, колкото и да сбърка цялостната картина на света. Като цяло се забавлявах с трилогията, ако и да не ми предложи неочаквано странни идеи за произхода на вампирите. Куинлан кефи много като единствения rogue вампир, обаче. 7,5/10
Почнах Pirate Cinema на Кори Доктороу. Кефи, ако и да няма някакъв особен сюжет досега (20%), Доктороу показва завидни познания по разговорен британски английски и акцентите му за американец, с ефекта че като чета, чета със съответния акцент и си се кефя. :mrgreen: Очевидно е попрочел и за определени закони, както и за компютри.
Moridin wrote:Това е евфемизъм за едни сайтове :)
Аз се зарадвах, пинтия съм си все пак. :(
Last edited by Claymore on Wed Oct 24, 2012 5:42 pm, edited 3 times in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Oct 24, 2012 5:25 pm

Това е евфемизъм за едни сайтове :)
This is it. Ground zero.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Oct 24, 2012 6:10 pm

Claymore47_Fen wrote:Ако има начин да платя по - малко от 34 лева за хардкавър...
За съжаление няма такъв вариант.

Съответно страдам, тъй като финансовото ми състояние налага да чакам осезаемо по-ниски цени, а това може да значи месеци. :cry:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Селест
Smallfolk
Posts: 12
Joined: Wed Aug 15, 2012 11:39 am
Contact:

Post by Селест » Wed Oct 24, 2012 8:36 pm

"Елантрис" на Брандън Сандърсън. За първи път чета нещо негово, за сега ми харесва, макар че смесените елементи от научната фантастика с фентъзито не ми се нравят много-много, но пък поне е написано увлекателно и героите не са спънка.
Nulla è reale, tutto è lecito.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Thu Oct 25, 2012 1:15 am

Научна фантастика в Елантрис? :shock: Кое точно имаш предвид?
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Селест
Smallfolk
Posts: 12
Joined: Wed Aug 15, 2012 11:39 am
Contact:

Post by Селест » Thu Oct 25, 2012 8:39 am

Още съм в началото и няма кой знае какво, но примерно сеоните и някакви други джаджи, които се появиха за малко. Най-малкото отзаде на самата книга го пише.
Nulla è reale, tutto è lecito.

Mitko
Commoner
Posts: 46
Joined: Wed Dec 21, 2011 1:41 am

Post by Mitko » Thu Oct 25, 2012 10:09 am

Малко от изцепките на Коска и компания... не можах да се сдържа просто :lol:
Spoiler: show
Sergeant Friendly?’
The neckless sergeant looked up, face a blank slab.
‘What have you made of your time with me?’
‘I preferred prison.’ And he returned to rolling his dice, an activity which could fully occupy him for hours at a time.

‘The second thing a mercenary needs is a good weapon.’ Cosca clapped a fatherly hand on Temple’s shoulder. ‘The first is good legal advice.’
‘And where does an utter lack of moral scruple feature?’
‘Number five,’ said Temple. ‘Just behind a short memory and a ready wit.’

‘You’re a brown bastard son of a whore.’
Temple only smiled. ‘My mother was never ashamed of her profession – why should I be?’

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests