Bones (here be spoilers!)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Apr 15, 2010 7:33 pm

s5e16 ;) Малко флашбакове, тамън си исках Зак ;)
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 05, 2011 9:02 pm

Някои теми са позаебани, гледам. :mrgreen:

Bones 6.17, 6.18
Разследванията все още са приятни, но горката Боунс вече я превърнаха в асоциален полуидиот, който е расъл само в джунгли и лаборатории едва ли не. От напъните й за шеги и игри на думи ми идва да заровя лице в шепи. А пък Суийтс в последно време взе да го раздава главен разпитващ на мястото на Буут и Боунс. Абе става за гледане все още.

От сега вървящите многосезонни сериали класацията ми е South Park > American Dad >>>>>>>>>>>>>>>> NCIS >>> Bones > Castle. За Свръхнатуралното е рано да коментирам цялостно, тъй като съм едва в началото на втория сезон (но засега върви повече от добре), а Хауса го отписах.

Bones 6.19
Скритият пилотен епизод на евентуалния спиноф на "Боунс".

http://en.wikipedia.org/wiki/Bones_(TV_ ... off_series

http://www.deadline.com/2010/10/foxs-dr ... ff-series/

Обещаващо, много обещаващо.

Главният герой е с интересно умение - открива всякакви хора и неща, а като балансиращ минус страда от патологична параноя. Сафрън Бъроуз и Майкъл Кларк Дънкан като сайдкиковете му стоят съвсем добре също. Само Сафрънката прекалява с акцента, но ако стане сериал се надявам да го посмекчи.

А конкретно в този епизод имаме и ДАНИ ТРЕХО КАТО БЛАГОЧЕСТИВ КАТОЛИЧЕСКИ ЕПИСКОП. :metal:


Стискам палци Фокс да дадат зелена светлина на спинофа. Най-малкото внася свежест спрямо "Боунс", който крета към пенсионирането (като "Хаус" и NCIS).

Bones 6.20 - като за шести сезон бива. Финалният тост беше готин.
Ако епизодите обаче продължат да са просто "ами бива", тоя сезон ще ми е последен.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 06, 2011 8:02 am

Bones 6.21
Много силен епизод. :cry: :thumbsup:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri May 06, 2011 10:39 am

Спрях да гледам сериала след епизода с трупа в шоколада. Имам намерението да го завърша, когато сезонът приключи. Първо, многоседмичните паузи между епизодите ме издразниха адски много - мисля, че бяха повече и по-дълги, отколкото при "Доктор Хаус", а това е неприятно. Второ, и по-важно, до там, до където го гледах, сериалът приличаше твърде много на романтична комедия. Беше си забавен, де, обаче го раздаваше твърде несериозно. В това няма нищо лошо, обаче като си припомня на какво станах свидетел в предишните сезони и какво, всъщност, ме накара да харесам сериала, някакси...

А и човек би решил, че за шест години работа с Буут и останалите в екипа Боунс би трябвало да се понаучи на нормални взаимоотношения, а не да става все по-асоциална и по-асоциална до степен да изглежда странно, вместо да забавлява.

По-натам става ли поне малко по-сериозно?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 06, 2011 9:23 pm

Не знам какво разбираш под "по-сериозно". Сериалът поначало си има "несериозни" елементи.

Качеството от първите да кажем два-три сезона го няма вече, сега си личи, че карат по инерция - като много други сериали с повечко сезони. От време на време вадят по някой добър епизод (като последния, според мен), но свежестта си е отишла и в това няма нищо изненадващо.

За многоседмичните паузи може би само така ти се струва. Броят на епизодите на "Боунс" и "Хаус" е съпоставим - между 22 и 24 на сезон обикновено. Това е стандартната бройка за доста сериали. Вече как разпределят датите на излъчванията е друг въпрос.

За поведението на Боунс съм съгласен, малко по-горе казах същото. Макар че в някои епизоди (отново, като 6.21) се стараят да компенсират оливането и да я покажат като чувствителен човек, който е имал тежко детство по сиропиталища и е потърсил убежище в науката, защото го е страх да се отвори към други хора.


Засега тоя сериал ми е на кантар, но ако завърши стабилно, ще погледна и следващия сезон.

Може и да греша, но "Хаус" и "Боунс" май са най-гледаните художествени сериали на Фокс, или поне едни от най-гледаните, та е нормално телевизията да ги държи колкото може. Обаче ето - при "Хаус" намаляват бюджета и вероятно осми сезон ще е хем последен, хем с по-малко епизоди, а "Боунс" също едва ли ще продължи още дълго.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 13, 2011 6:14 am

6.22

(минутката на простака)
Spoiler: show
РАЗГЕЛЕ, НАЕБАХА СЕ!

АМА НИЩО НЕ СЕ ПОКАЗА, ДА ГО ЕБА! САМО СЕ НАМЕКНА НА ДРУГИЯ ДЕН, ЧЕ Е СТАНАЛО!

Всъщност нищо чудно Емилито да е отказала да снима самата сцена.
Плюс това се стигна до въпросното по доста разочароващ за мен начин.
Spoiler: show
Grieving sex? Seriously? След всичкото им сближаване, което грижливо се изграждаше в продължение на няколко години, сефтето им е за прогонване на посттравматичния стрес тип "дай да се утешим взаимно"?!
Слаба работа. По-добре така, отколкото никак, де, ама слаба работа.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jan 31, 2012 3:24 pm

Мдаааам, доста се изчерпаха Костите отдавна, и гледам са пуснали спинофче "The Finder" за Търсача от една от сериите в сезон 6 със същото име. За сега 3 серии се гледат, но подозирам, че ще фейлне бързо.
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Apr 12, 2012 2:32 pm

8 епизода от The Finder и става все по приятно за гледане. Друго си е като актьорите са симпатяги. :thumbsup: 7ми епизод трейсваха някакъв хакер в - sofia bulgaria :mrgreen:


:D
Image
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Sep 05, 2012 8:48 pm

:ninja:

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Sep 28, 2012 10:26 am

Първите 2 епизода на новия сезон са добри и ми харесва как
Spoiler: show
за момента разкараха проблема с хакера, оставяйки си вратички да го върнатр в играта, когато си поискат.
Семейната драма на Буут и Боунс обаче ми е скучна, най-вече защото семиейните идеали и религиозността на Буут са ми мега досадни. Все тая, кефя се на това сериалче.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests