Great Teacher Onizuka

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Great Teacher Onizuka

Post by Claymore » Mon Aug 01, 2011 12:59 pm

Остават ми два епизода до края и се чудя, КОГА МИНА ТОВА ВРЕМЕ БЕ? :shock: Не искам да свършва! Тоя сериал е почти съвършен. Към края почна леко да се изтърква формулата "аз съм гадняр, ама мен учителят, който в Япония явно е роб и substitute parent ме предаде, така че имам Фройдистко извинение". Но като цяло развитието на героите беше прекрасно, самият Онизука не се развива, защото той вече си е развит, пък и е сенсей. Очаквах малко повече бой, но и така си е добър сериалът. Досега не съм се смял толкова на аниме. Не е като другите анимета да не са забавни, но оувърдътопнеса тук е някакси по на място и не бие на очи. Много ме издразни и Мияби, в смисъл, КАКВО ТОЛКОВА е станало че цял сериал се цупи??!!!

Любими моменти:
- всичко с Канзаки
- Двата епизода със Йошикава и Анко, които точно защото са олекотени клонинги на Шинджи и Асука бяха толкова сладки
- Началото, когато един след друг печелеше ученици
- Епизодите със изпита и отвличането на онова путе със доминейт наклонности
- Епизодите със екскурзията
Ииии, мисля че е това, но няма да се учудя ако съм забравил нещо.
Искам и да питам, струва ли си да чета мангата от началото? Принципно ми е тъпо, нещо което съм видял в една форма да му гледам адаптацията (освен ако не е на филм). Това и причината поради която още не съм гледал Хелсинг. Ако някой каже нещо и за прикуъл аниметата и мангите ще съм доволен.

П.П. Тук сме малко хора, но ако трябва да сложа синопсис на сериала, някой да каже.
Last edited by Claymore on Mon Aug 01, 2011 6:59 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Mon Aug 01, 2011 1:20 pm

Задължително прочети мангата - анимето е супер, но и много неща са смекчени, пропуснати и т.н. Мангата е разкошна, толкова много съм се смяла, не е истина :) Прикуъл мангата май прочетох 1-2 чаптъра и реших да изчакам да излезе цялата, че не ми се чакаше :wink: Иначе също беше яка, много ясно :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 01, 2011 6:37 pm

Сред любимите моменти, които си споменал, ще добавя и тези с Тороко - толкова е сладка тая!

Да, чети мангата от началото. Заслужава си. Тя е тотално умопомрачително гениална нейде докъде 20-ти том, след което почва зъл цикъл, ма и така става.

Великата Драма На Мияби е безумно тъпа във всички форми на това заглавие. Обаче след разкриването на проблема й има една адски яка драма с нея и Уруми - беше в 17ти том мисля... Това е може би най-яката драма от всичките.

Баси, пак ми се дочете. Трябва да хвана да довърша Шонен Джунай Гуми-то най-накрая. Въпросната прикуъл манга не ме кефи колкото ГТО, ама аз и не съм стигнала далече с нея - все нещо изниква.

ПП. Физически е невъзможно Ейкичи да е девствен на 22. Такъв тип няма как да остане девствен. Японските жени очевидно са злета, да се оставят неопрашени от тоя екземпляр, ма поне една щеше да се намери, да обере черешите. Трябва цялата нация да си отвори краката за него. Велик е, велик.... :cry:

ППП. Клейморе, мислиш ли, че Онизука заслужава да е поп в тестето от карти на Аниманията значи? :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Aug 01, 2011 6:55 pm

Те тея карти така си ми седят бтв. Първо, че не мога да играя, второ че ме е страх да не ги изцапам. :mrgreen: Трябва да е асо направо или цар, иначе. Така че заслужава, и отгоре даже. И не знам дали драмата на Мияби е друга в мангата ама на мен това ми се струва некво добро обяснение, не знам дали ми има нещо. >.>
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 01, 2011 7:06 pm

Е аз след всичките глупости на Мияби очаквах предишния им даскал да е ял дечица, таковата...

Има дребни вариации в драмата й между анимето, мангата и лайв-екшън филмите, да.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Aug 01, 2011 7:13 pm

Изгледах го. :shock: Финала ми беше перфектен, просто супер ми беше. Към горните велики моменти освен Тороко се добавя и речта на Учиямада накрая. Баси, яко е че е шонен, та съм сигурен че накрая СПРАВЕДЛИВОСТТА ВЪЗТЪРЖЕСТВУВА :free: Финала е толкова як, че се изкефих дори на гадният първи опънинг. :shock: Иначе ме кефят и втория ОП, както и първите два ендинга. Дори ситуацията с мангата да е както казваш, ЗАЩО след 1999 никой не се е хванал да анимира другите томове баси! :cry: Бах, мислех в МАЛ да му дам 9 заради повтаряемостта, ама не мога бе! 10/10 не, OVER 9000/10!!!!!! :monkey:
П.П. Тия в Калифорния не знаят к'во ги чака. :twisted:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 01, 2011 7:17 pm

Така си е. Това е едно от безценните анимета - там оценки не могат да се пишат. Онизука не подлежи на оценяване просто - нема скала, която да го обхване.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Aug 02, 2011 12:05 am

А сега се хвани и прочети самата манга и то отначало. Има много разлики и е значително по-забавна. Реално до 19-ти том (анимето стига до 12-ти) няма нищо слабо. Чак в последните 6-7 тома има спад на качеството, ама какво да се прави...

Игралният сериал също си струва по свой собствен начин.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Aug 03, 2011 8:54 pm

Задълбочих се в Шонай Джунай Гуми мангата. Не е яка колкото ГТО, но пак е доста, доста добра. Историята следва много, ама много девствените 16-годишни Ейкичи и Рюджи, които много, ама много искат да спрат да са девствени. Онизука е различен - все пак го няма възпитателния даскалски елемент в характера му. Ама за сметка на това си гради легендата човекът и пак радва много. Рюджи също е много готин. Около тях се вихрят цяла камара други изроди, които нашичките превъзпитаха с помощта на дръвцето. Има огромно количество dick jokes, а в един чаптър буквално си сравняваха пишките целия мъжки каст.

Обичам всеки Онизука продукт и Онизука във всичките му проявления. :cry:
Сега предстои някъв небрежен маризец с някъв психопатец, таман излязъл от ТВУ заради убийство. Ейкичи е със счупен крак след предишната драма, която също беше много епична. Нямам търпение да видя как нашичкият ще намаже оня хуй сплескан по всяка плоскост, която му се изпречи.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Aug 05, 2011 8:46 pm

ДРАМЪ!!!
Мангата отдавна е излязла, но не е събната цялата. Преебах се лошо, щото не обърнах внимание на това, че между 115 и къде 140тои чаптър няма преводи. АРГХ!!! Таман почна да се завърта мощна история с мощен генг и мощна мацка!!!

Ще умра. :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sat Aug 06, 2011 2:59 pm

Зверски сериал, и мангата е много добра (освен няколкото тъпи глави в които го нямаше Онизука).

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Mar 09, 2012 3:50 pm

Току що го излгедах за 2ри път сериала, продължава да бъде епохален.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sat Sep 08, 2012 9:23 pm


User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Sep 08, 2012 9:30 pm

ЪЪъъърх, от една страна добре, от друга нещо актьорите не ме радват от трейлъра за са...

Но пък се подсетих да го зяпам пак гто-то, тая година не съм го прецапвал ритуално него.

примъквам от исохънта некво Great Teacher Onizuka Tome 1-25.cbr-и да видим кво ше има вътре. ;)

и поздрав с GTO - Original Soundtrack No.1 - 02 - Driver's High.mp3 :mrgreen:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests