The Newsroom (HBO)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

The Newsroom (HBO)

Post by Roland » Sat Jul 28, 2012 11:27 pm

Image


Някой друг следи ли го тоя сериал? Аз му видях първите два епизода и съм доста възторгнат към момента. Особено ей тая реч в началото на пилота беше просто изкъртваща.


http://www.youtube.com/watch?v=16K6m3Ua2nw
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Jul 28, 2012 11:34 pm

Аз видях първия. Хареса ми, но не твърде. Малко в повече приповдигнат донкихотовизъм, дори за сериал на Соркин. Ще го зазяпам сигурно пак някога -- Студио 60 ми хареса страшно много, а и Западното крило също ме радваше прилично дотам докъдето гледах.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Jul 29, 2012 3:23 pm

Аз гледах първите 3 епиода и ме разочароваха. Очаквах доста повече от Соркин, засега героите са досадни, има твърде много скучна relationship drama, а и сюжетно не е кой знае какво. Може да му дам пак шанс тия дни да видя има ли напредък.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Jul 29, 2012 5:59 pm

Ми на базата на първите 4 епизода не е нещо особено сериала. Първия епизод беше сравнително добър, но след това нещо нещата не тръгнаха в добра посока. Като наизлезе целия сигурно ще го догледам да видим какво се случва понатам.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Jul 30, 2012 5:22 pm

Началото беше ударно, точно Соркин-стайл. Нататък обаче за съжаление затъва и има повече помия отколкото бисери, да не говорим че женската част от каста издиша много сериозно.

Въобще, тоя сериал мисля много ясно показва какво би се случило от Социалната мрежа без свръхконтрола на Финчър.

Но ще се гледа, де - и аз чакам да се понасъберат повече епизоди.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Aug 01, 2012 12:36 am

Сериалът има известен зарибяващ фактор, въпреки че всъщност клони към посредствен. Дон Дрейпър и компания се справят много добре с този тип офис тематика. The Newsroom ме кефи като идея - колко би било яко, ако НЯКОЙ все пак отразяваше новините от последните две години както трябва, но няма кой знае какво да предложи откъм персонажи. Май ми е най-тъпа историята с русата шматка и нейните любовни мижаводрами.

Но като цялo гледам The Newsroom с кеф, не е нужно всеки сериал да е шедьовър. Първи епизод определено си е много як де.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Aug 01, 2012 10:04 am

Аз видях, че упорито го определят като мизогинистичен и се изненадах, защото Соркин пише добри женски персонажи и изобщо всякакви персонажи. То в наши дни това обвинение може да се пръкне отвсякъде де, та не знам доколко има реално основание.
Ще се пробвам да го загледам и аз.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Aug 01, 2012 2:48 pm

Jen wrote:Аз видях, че упорито го определят като мизогинистичен и се изненадах, защото Соркин пише добри женски персонажи и изобщо всякакви персонажи. То в наши дни това обвинение може да се пръкне отвсякъде де, та не знам доколко има реално основание.
Определено има основание, и това го казвам като отявлен Соркин фен.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Aug 01, 2012 7:23 pm

Прочее, подозирам, че на мен ми е една идея по-интересен щото живея тук и тия новини ме вълнуват от политическа гледна точка. Така де, аз още не съм карал нататък, чух, че от пети вдигал нивото пак.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Aug 02, 2012 2:18 am

Няма мисогинизъм. Има само bitches-who-read-or-write-stupid-celeb-gossip-gynism. :mrgreen:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Aug 13, 2012 4:02 am

След трети епизод - горе-долу започва да ме интригува, но романтичният булшит спъва много нещата. Такива амплитуди в качеството на материала направо ме влудяват.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Aug 16, 2012 9:13 am

Седми епизод е тоталният шит. Долнопробните романтични глупости са извън всякакви приемливи граници и самата новина на деня (убийството на Осама) е представена по най-дебилния начин. Този сериал постепенно върви към абсолютното дъно за HBO. И бтв искам русата пача да пукне.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Aug 22, 2012 12:35 pm

Девети епизод - the art of trolling :lol:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Sep 01, 2012 12:31 pm

Дейтинг симът продължава с пълна мощ... Защо продължавам да го гледам това и аз не знам...

Edit: Малко да си довърша мисълта от вчера - The Newsroom е най-големият боклук на HBO, който съм гледал. Представлява долнопробен романс под нивото на евтин чик флик с любовните обрати на латино сапунка, комбиниран с острата политическата критика на Daily Show, само че без хумор или покритие на глемите претенции за Истинска Журналистика.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 08, 2012 7:21 pm

Аз пък съм на абсолютно противоположно мнение. Тъкмо свърших сезона и за мен това е сред най-добрите неща на HBO, които съм гледал. Не знам дали е най-слабото на Соркин и не ме интересува. С огромен кеф ще загледам The West Wing, довечера, но междувременно си спомних коментара, който чух по повод него: "Искам Джед Бартлет за президент". Е, аз пък искам Уил МакАвой да коментира новините в Америка. Знам, че позицията на живеещ в Америка и част от дискриминирано малцинство, което е във фокуса на прожекторите, ми дава доста различна гледна точка от повечето хора в този форум, които гледат сериала, но за мен това да видя политическите си позиции драматизирани в контекста на неумолимо търсене на истината и образоването на зрителите вместо партизанска пропаганда, е страхотно изживяване.

А, и мен пък ме радват романсите. Глуповати са, но са симпатични и са приятна почивка между новините. Не мисля, че сериалът ги взима особено насериозно.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests