Атентатът на летище Сарафово

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jul 18, 2012 11:07 pm

Trip wrote:Еми нека да пробвам да ги поставя в правилния мащаб - това е първият международен терористичен акт в страната от ... колко десетилетия? Какво ще кажеш за този мащаб?
Значи като мутрите се застрелват, правят си атентати с гранатомети и бомби, обличат се като попове и стрелят в ресторанти (6 трупа тогава ако си спомням правилно) е meh защото е от българи за българи. Когато обаче поставилия бомбата е обрязан и с чуждо гражданство изведнъж е big deal. Логика.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 18, 2012 11:08 pm

Слави използва момента да пропагандира за Кунева - фейспалм. :evil:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jul 18, 2012 11:09 pm

RRSunknown wrote:Не ме разбра (редактирах) -
Взрива е бил с дистанционно - никакви фанатици самоубийци, а съвсем пресметлив зловещ взрив точно в двигателя на автобуса за да избухне и резервоара с горивото.
това пък кой го каза. Резервоар не може да избухне. Трявба ти много точно отношение пари кислород. Може да го подпалиш само. Не е че да си залят с бензин е шега работа, но бъди прецизен. И не е бил зловещ - до половин кило тротилов еквивалент.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 18, 2012 11:10 pm

Това го каза експерта по взривни устройства.
Другите два автобуса са запалени.

И със сигурност е било няколко килограма тротилов еквивалент.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jul 18, 2012 11:12 pm

RRSunknown wrote:Това го каза експерта по взривни устройства.
Другите два автобуса са запалени.

И със сигурност е било няколко килограма тротилов еквивалент.
Значи е еквивалента на Явор Колев ... специално този мит от митбъстърс няколко пъти са се опитвали да го постигнат. Безуспешно.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 18, 2012 11:14 pm

Добре, може и за запалване да е говорил - същия ефект е върху хората и явно това няма никакво значение като подробност - резултата е ясен.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jul 18, 2012 11:14 pm

Бе когато мутри се стрелят с мутри и гинат българи, е вътрешна работа, ама когато (араби?) взривяват израелци на българска територия, нещата са доста по-международни. Са, друг е въпросът какво точно е станало - току-виж автобусът се повредил и гръмнал, няма как да знаем на тоя етап, обаче Нетаняху веднага разкри заверата и сега просто ме е страх какво може да стане.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 18, 2012 11:16 pm

The Dragon wrote:
Trip wrote:Еми нека да пробвам да ги поставя в правилния мащаб - това е първият международен терористичен акт в страната от ... колко десетилетия? Какво ще кажеш за този мащаб?
Значи като мутрите се застрелват, правят си атентати с гранатомети и бомби, обличат се като попове и стрелят в ресторанти (6 трупа тогава ако си спомням правилно) е meh защото е от българи за българи. Когато обаче поставилия бомбата е обрязан и с чуждо гражданство изведнъж е big deal. Логика.
Логика: често срещано вътрешнополитическо събитие =/= уникално външнополитическо събитие по толкова много начини, че ме е срам, че трябва да ти го изписвам черно на бяло. Айде недей баш с най-предвидимите аргументи, баси, това с мутрите го очаквах от някого, още като прочетох новината.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jul 18, 2012 11:18 pm

Какво да стане - рейтинга на Натаняху ще се вдигне и ще спечели тазгодишните избори, Ахмадинеджад ще го хване логореята и той ще обедини Иран зад себе си и Израел ще почне да подтиска още повече палестинците за спорта.

Това е нон ивент. Виж пълната гражданска война която се очертава в сирия ме притеснява повече.

Едит: Ми Трип - валиден аргумент е, ако утре докато карам колело ме блъсне пиян шофьор ще съм точно толкова мъртъв колкото и ако бях отишъл онзи път в upstairs когато гръмнаха някой от прякорите два часа по рано и бях collateral damage.

Честотата на ивента няма нищо общо с това какъв трябва да е логичния му импакт. Но точно в момента няма логика и здрав разум а само емоции.
Last edited by The Dragon on Wed Jul 18, 2012 11:21 pm, edited 1 time in total.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 18, 2012 11:20 pm

Е, фанал си политическата реалност за брадата, явно. Посипвам си главата с пепел, задето реших да те оспоря. Барем като те притеснява гражданската война в Сирия, да й беше сложил главната буква, че с малка не е достатъчно притеснително някак.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jul 18, 2012 11:23 pm

Trip wrote:Е, фанал си политическата реалност за брадата, явно. Посипвам си главата с пепел, задето реших да те оспоря. Барем като те притеснява гражданската война в Сирия, да й беше сложил главната буква, че с малка не е достатъчно притеснително някак.
Едита е за теб, това е за Марфа. Защо да слагам главната буква? Дължината или ширината на държавата ще се промени?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Jul 18, 2012 11:24 pm

The Dragon wrote:Боди каунта е като на една средна автомобилна катастрофа ...
Имаше някакви споменавания за над 20 неизвозени трупа на летището, изчакващи специализираните израелски екипи.

Не съм фен на конспиративните теории, но все още информацията в медиите е оскъдна и предимно от сензационен тип.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 18, 2012 11:25 pm

The Dragon wrote:
Trip wrote:Е, фанал си политическата реалност за брадата, явно. Посипвам си главата с пепел, задето реших да те оспоря. Барем като те притеснява гражданската война в Сирия, да й беше сложил главната буква, че с малка не е достатъчно притеснително някак.
Едита е за теб, това е за Марфа. Защо да слагам главната буква? Дължината или ширината на държавата ще се промени?
Начинът, по който ми звучиш в главата, ще се промени.
Относно логичния импакт: ти нещо по социология и политическа теория чел ли си, знаеш ли, и какво? Или караш на математическото образование?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 18, 2012 11:32 pm

Потвърдиха официално че е било бомба.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jul 18, 2012 11:44 pm

Trip wrote:
The Dragon wrote:
Trip wrote:Е, фанал си политическата реалност за брадата, явно. Посипвам си главата с пепел, задето реших да те оспоря. Барем като те притеснява гражданската война в Сирия, да й беше сложил главната буква, че с малка не е достатъчно притеснително някак.
Едита е за теб, това е за Марфа. Защо да слагам главната буква? Дължината или ширината на държавата ще се промени?
Начинът, по който ми звучиш в главата, ще се промени.
Относно логичния импакт: ти нещо по социология и политическа теория чел ли си, знаеш ли, и какво? Или караш на математическото образование?
Не съм чел нещо специфично. Но няма и смисъл. Достаъчно е да подходиш научно към наблюдаваните явления за да обобщиш няколко основни закони.

Като цяло:

Колкото по рядко е явление толкова по силна е реакцията - най вероятно линейна връзката.

При линейно нарастване на жертвите шока нараства експоненциално.

Тълпата винаги е по ектремна от средното за индивидите които я съставят.

Аз мога да си обясня защо самолетната катастрофа или атенатата е high impact явление. Въпреки че значително повече хора умират от автомобилни катастрофи. Дори ако се разровя в учебниците по биология ще знам кои точно части от мозъка дават накъсо в такива в моменти.

Което не прави този тип overreaction или алергиите нещо желано.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests