Revolutionary Girl Utena

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
inurl
Smallfolk
Posts: 13
Joined: Wed Sep 20, 2006 5:34 pm
Location: Sofia

Post by inurl » Sat Sep 23, 2006 5:16 pm

herairness wrote:о,супер,мерси,Ян,откога му се каня на това аниме:)
A на Ин едно мерси няма ли да кажеш - качени са всичките ей тука.

http://store3.data.bg/inurl/anime/

Enjoy!

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sat Sep 23, 2006 5:46 pm

мерси,Ин :P
Image

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Fri Feb 16, 2007 11:25 am

боже,като гледам постовете,направо ме е срам от мене си :? чак сега успях да го изгледам,а то откога стояло на харда ми.Обаче пък като го почнах и докато свърши не го оставих-толкова ме изкефиха всичките герои и странните отношения помежду им :mrgreen:
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jul 09, 2012 7:19 pm

Премествам постовете за Утена от Гледано напоследък тук, че може евентуално да стане дискусия.
Amelia wrote:Вдъхновена от Пенгуиндръма, загледах Revolutionary Girl Utena (на същия режисьор), че не съм го гледала още, а го рекламират като Евангелион за жени. Не знам колко по-женски може да стане Евангелион, но явно според някои хора - можело. Как да е, на 12ти епизод съм и го гледам от научен интерес въпреки болката от ужасяващия, повтарям, УЖАСЯВАЩИЯ арт и също толкова ужасяващите песнички, защото искам да видя дали най-сетне ще се развие няква смислена драма ала Евангелион. Междувременно разработих нова drinking game - на всеки драматичен шамар в това аниме, надигам бутилката с безалкохолно. Обмислям дали да не сменя безалкохолното с алкохол - със сигурност ще направи целия тоя експириънс много по-поносим.

3-4 епизода по-късно:
Анимето позадобря, щото взе да се насища със сексуалност. Всички в тоя сериал са или хомосексуални или искат да духат на брат си. Засега хумористичните епизоди с оная крава Нанами са ми най-забавни.
alshu wrote:Amelia
Всички в тоя сериал са или хомосексуални или искат да духат на брат си.
Предполагам критерия за "дълбоко, смислено и символично" на DiaDora :lol: .

Ех, и аз да намажа от твое разкритикуване на анимета.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jul 09, 2012 7:50 pm

Абе в Утената има нещо...

Човек трябва да преживее някак първия арк. Там основно бива залят от принцове, принцеси, рози и прочее шоджо помия докато ни сетъпнат сетинга и повечето персонажи. После, цялата тая боза изведнъж сдобива интензивна сексуалност и то доста тъмна интензивна сексуалност. Там на сичкото принц отгоре, изведнъж се почва с гейските изпълнения и инцеста. Даже имаше и някви шота забежки. То и в началото някви лица се натискат и мляскат страстно по ъглите, ама нещата стават осезаемо натопорчени и различни от евтиния фенсървис от втория арк нататък, като се появиха тея с черните рози. Понастоящем гледам как всичките персонажи, включително и ужасната биороботка (роуз брайдката Анши) се оказват едни доста девиантни човечета. Утена в момента е най-скучната и тривиалната от всичките - тя само иска да избяга от джендър ролите и е неосъзната лесбийка...

Има много символизъм и алегории в анимето - още на това ниво се вижда. Принцовете и принцесите са като няква детска идеализация на любовта, а цялото сексуално напрежение е като алегория на порастването - любовта става по-реалистична и зряла и осезаемо по-мръсна. Земи тея принцеси, братче! В последните серии дори спряха да завоалират тея неща, ще ни извадят очите с тях. :lol:

В тоя ред на мисли, Хикару Мидорикава (Зелгадис) има (засега) малка, но съдържателна роля тук. Той е от черните рози и иска да опраши едно тайнствено момченце там и да го направи на роуз брайд. Не груум, забележете. Та, върти някви козни и участва в психическите сривове на разни нестабилни персонажи, чиято роля е като изтрещят да бъдат пратени да бият Утената и да пречукат биороботката. Та като ги води към дълбините на малките им черни душици, Хикару Мидорикава им казва "Fukaku. Motto fukaku." (Deeper. Go deeper.) с един толкова еротичен и страстен полушепот, че го усещам в яйчниците си чак... :cry: :cry: :cry:

Да видим где ще му излезе края на цялото това нещо и дали Икухара има да ни казва нещо или просто се прави на интересен.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Jul 09, 2012 8:14 pm

Благодаря за мнението. А аз това мислех да го гледам. Пфууу...
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Jul 10, 2012 10:21 am

Amelia
Има много символизъм и алегории в анимето - още на това ниво се вижда. Принцовете и принцесите са като няква детска идеализация на любовта, а цялото сексуално напрежение е като алегория на порастването
Wow, what a profound idea!

Та от всичко, което ни digest-на тук Amelia лично аз не откривам дълбоката философия и психология, с която се слави това заглавие.

Освен ако "Мачкай психиката на една личност по най-различни начини! Гаври се със сексуалността и! В резултат ще изкука напълно.", не минава за тънък психологически анализ и революционно откритие.

Освен joshi guilty pleasure има ли нещо друго? :lol: :lol: :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Tue Jul 10, 2012 1:15 pm

Amelia wrote:Абе в Утената има нещо...

Човек трябва да преживее някак първия арк. Там основно бива залят от принцове, принцеси, рози и прочее шоджо помия докато ни сетъпнат сетинга и повечето персонажи. После, цялата тая боза изведнъж сдобива интензивна сексуалност и то доста тъмна интензивна сексуалност. Там на сичкото принц отгоре, изведнъж се почва с гейските изпълнения и инцеста. Даже имаше и някви шота забежки. То и в началото някви лица се натискат и мляскат страстно по ъглите, ама нещата стават осезаемо натопорчени и различни от евтиния фенсървис от втория арк нататък, като се появиха тея с черните рози. Понастоящем гледам как всичките персонажи, включително и ужасната биороботка (роуз брайдката Анши) се оказват едни доста девиантни човечета. Утена в момента е най-скучната и тривиалната от всичките - тя само иска да избяга от джендър ролите и е неосъзната лесбийка...

Има много символизъм и алегории в анимето - още на това ниво се вижда. Принцовете и принцесите са като няква детска идеализация на любовта, а цялото сексуално напрежение е като алегория на порастването - любовта става по-реалистична и зряла и осезаемо по-мръсна. Земи тея принцеси, братче! В последните серии дори спряха да завоалират тея неща, ще ни извадят очите с тях. :lol:

В тоя ред на мисли, Хикару Мидорикава (Зелгадис) има (засега) малка, но съдържателна роля тук. Той е от черните рози и иска да опраши едно тайнствено момченце там и да го направи на роуз брайд. Не груум, забележете. Та, върти някви козни и участва в психическите сривове на разни нестабилни персонажи, чиято роля е като изтрещят да бъдат пратени да бият Утената и да пречукат биороботката. Та като ги води към дълбините на малките им черни душици, Хикару Мидорикава им казва "Fukaku. Motto fukaku." (Deeper. Go deeper.) с един толкова еротичен и страстен полушепот, че го усещам в яйчниците си чак... :cry: :cry: :cry:

Да видим где ще му излезе края на цялото това нещо и дали Икухара има да ни казва нещо или просто се прави на интересен.
Хехехе много точно казано за принцовете и принцесите, да не забравяме и вещиците :). От друга страна впечатленията ми за Утена са малко по-различни - да, тъпа патка е, но като цяло е ми хареса как сладурски и невинно е представена на фона на цялата простотия и хомоеротика. Пък и при всичкото платоническо влечение към Химемия това не попречи
Spoiler: show
най-накрая Акио да я изпраска.
Като цяло
Spoiler: show
развитието накрая е толкова смотано и въобще идеята, че всички събития са просто интерпретация на нечий болен и манипулиран мозък(на Химемия) ми беше толкоз глупава.
Другото което не ми хареса с тея повтарящи се сцени преди битки и т.н., от 20 мин. серия 5-6 мин. са пълнеж, да не говорим за рикап епизодите. Въобще страшно раздуто, претенциозно с доста празни клишета, че не виждам защо има хора дето го смята за голямто откровение.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jul 10, 2012 7:56 pm

Поствам си мнението от аниме-лудост.
алшу, мисля, че то би отговорило на въпроса ти. Това аниме е отвъд елементарните фуджоши бейтс и фенсървис, но мисля, че няма да можеш да го понесеш изобщо. То и на мен ми беше трудно за понасяне.
Spoiler: show
Имаше бая проблясъци, ма тоя Икухара така се е насрал с опитите си да се направи на интересен, че го е направил почти негледаемо. Към края изпърдява особено много - персонажите почват масово да говорят мистицизми и недомлъвки докато чупят някви сластни пози. Това ако беше оставено със същата символика, ама с похватите на Анно Хидеаки, щеше да е сравнимо с Евангелион като качество. Сега е просто някво аниме с много потенциал, за съжаление повечето пропилян.

Ужасно ми хареса темата за порастването и сексуалното съзряване, оформянето като личност и т.н. Баси, колко интенз секс имаше в това аниме без да ни покажат една актова сцена на йебан! Не знам кой му е сложил шоджо лейбъл, ма то изобщо не е за малки деца. И не говоря само за лесбийките, гейовете, инцеста и дълбоко полигамния Акио. Говоря за неща, които 12 годишна девойка няма да схване изобщо. Кулата, където се подвизаваше Акио мязаше на еректирал фалос. С тестиси - там сградата под нея кат ташаци стоеше. А гората, в която им бяха дуелите беше като пубис. Актът на вадене на меч от гръдния кош на другарчето беше някакъв върховен акт на интимност. Тоя меч беше като полов орган някакъв. И не само това - той беше и като символ на това, което сме свикнали да свързваме с "мъжествеността" - сила, войнственост. Накрая като го извадиха от Утена тя изведнъж се оказа облечена с пола и стана принцеса. Като че ли я скопиха в тоя миг.

Аз виждам много феминизъм тук. Принцовете, принцесите, лимбото, в което са Акио и Анши след като Анши (женското начало) се е опитала да изземе някои функции на Диос (мъжкото начало), заради което трябва да страда сега, щото целия свят е против това. И Диос вече е нецял - превърнал се е в няква сянка на самия себе си - Акио. И накрая Утена, която ще донесе социалната революция и ще изравни джендър ролите навсякъде освен в затворения ограничен свят на някой морално изостанал принц като Акио от края на анимето...

Може да си измислям, ама натам ми клонят нещата с тая "вещица" дето беше Анши. Иначе в кво се състои вещичавостта й?

Бтв Нанами ми беше любимият персонаж тука. Гениални два епизода, които незнайно що се водят филъри - този с хлопката и този с яйцето. Тя беше и тая дето питаше останалите "Как е? Болеше ли?" когато им вадеха мечовете от гръдните кошове за пръв път. Толкова сладурско направено - напомни ми ние кви ги вършехме като бяхме на 9-10 години и сред нас се носеха кви ли не легенди и митове за мензиса и секса.

Артът беше УЖАСЕН. Едва го издържах. Песничките с многозначителните нищозначещи текстове бяха доста жалки. Мязат ми на онова стихотворение,което написах в 10ти клас като учехме за символизъм и просто си бях направила един списък със символи, които после нагрухах в текст, за да се упражнявам. Яко звучащи фразички без кой знае къв смисъл в тях и връзка между тях. И всичките звучаха еднакво. Повтарящите се сцени са пошъл начин да си напълниш епизода за без пари и аз ги превъртах всеки път. Отново, личи си болезнения опит на Икухара да се направи на интересен като пляка някви визуални и звукови елементи, които сами по себе си са яки, но които не се сплавят добре в анимето и създават усещане за кръпки краднати оттук и там вместо за собствен стил. Участието на няколко мои любими сеюта е плюс - Такехито Коясу като промискуитетен сноб е много приятно изживяване. А асансьорната "Fukaku. Motto fukaku." (в превод Deeper. Go deeper.) фраза на Хикару Мидорикава (Микаге в Утената) ме докарваше до подмокряне всеки път... Имаше някои ужасно секси сцени с Акио. Не говоря, че той е секси, макар че от ужасните мнъжки закачалки в анимето само той изглеждаше сравнително ебателен. Говоря за сексуалния заряд на сцените в които той оножда мазно произволен женски персонаж. И подозирам някои от мъжките...

Като цяло му давам 8/10 не защото не заслужава повече заради идеи, персонажи и т.н., а заради неконсистентната гениалност на режисьора му, която успява да наебе едно такова нещо, което преспокойно би могло да е шедьовър. За бога, в един епизод дори имахме мигащи ръчички с изправени показалци, които ни сочеха към някви по презумция мега важни детайли! Много бясно се издразних от тая недоклатена оригиналност и претенция. То навсякъде в анимето имаше такива лайна.

Довечера ще изгледам и филма. Той бил рителинг някъв на сериала. Да видим дали е по-кохерентен и смислен, като са намалили на Икухара времето за лиготии и полюции от 39 епа на един филм.
mitkohr, то в два от тези рикап епизода се случват и важни работи. В третия примерно
Spoiler: show
Акио и Утена се изчукаха за пръв път
. Коварна история, аз добре че не ги игнорирах изцяло, ами ги прецъках, за да хвана разни неща от тях.

Дропих филма. Много беше зле.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests