Хрониките на Абсурдистан - страната на Булгарбаши

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Fri Jul 06, 2012 2:26 pm

Чудесно, значи няма да те затрудни да ми посочиш поне две-три. Някой документ, доказващ присвояване на имущество, пък било тиксо и химикалки от офиса? Снимки как пресичат на червено? Нещо, което да ми даде основание да сезирам прокуратурата?
Всъщност най-добре е ти да го направиш, щом разполагаш с факти.
Иначе е смехотворно, да.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Jul 06, 2012 2:46 pm

JohanVladimir wrote:Чудесно, значи няма да те затрудни да ми посочиш поне две-три. Някой документ, доказващ присвояване на имущество, пък било тиксо и химикалки от офиса? Снимки как пресичат на червено? Нещо, което да ми даде основание да сезирам прокуратурата?
Всъщност най-добре е ти да го направиш, щом разполагаш с факти.
Иначе е смехотворно, да.
Един въпрос ако може - ти в България ли живееш? И ако не, от кога не живееш там?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jul 06, 2012 2:47 pm

Да де, хубавото и лошото на гласуването е, че не се нуждаеш от присъда и процес, за да решиш, че на някой явно не му е чиста работата, дори да не е ясно точно колко.

А иначе какво е станало, че не сте могли да гласувате?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jul 06, 2012 3:04 pm

Забавното е че наскоро пуснах снимка :)

Сезирането го оставям на хазартно настроените ентусиасти които са готови да изтърпят погром от закачулени спецчасти в дома си или разпит по анонимен сигнал без повдигане на обвинения но с конфискация и задържане на имущество.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jul 06, 2012 3:41 pm

Ани, айде стига. Намилаш тука като няква журналистка от БТВ, честно.

Ако имаше документи за престъпленията на политиците и ако някой изобщо ги съдеше и осъждаше в България, да вземем да вадим документи и доказателства. Не мога да повярвам, че това се дискутира, честно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Fri Jul 06, 2012 4:24 pm

Не, бе, аз просто ще си продължа да си питам, ей тъй от чисто академичен интерес, за да проверим точно колко човека ще ми кажат „що се правиш на ударена“, „ти от Марс ли падаш“ и „то ако имаше смисъл да се повдигат обвинения, все някой щеше да ги повдигне, ама то няма, затва и не се повдигат, та айде моля ти се, да не си разваляме мохабета“. И дали някой ще каже ето, това и това, си е чисто престъпление, ясно и доказано :)
Амели, аз вярно имам мазно журналистическо петно в сивито си, та като нищо някой някъде да твърди и за мои конкретни престъпления. Обаче точно в тоя случай тука инатенето ми е обратното на обичайното журналистическо поведение, а то е и остро заразно на това отгоре. Та затова всеки обвинява всекиго в престъпления, никой нищо не очаква да се докаже и тва е станало толкова повсеместна и банална публична практика, че даже вече и не прави (лошо) впечатление.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jul 06, 2012 4:43 pm

RRS наистина беше публикувал снимка някъде на по-предните страници, бтв. А преди е споменавал и други неща, достатъчно конкретни, че да мога да му вярвам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jul 07, 2012 4:14 pm

Да Му направят цял един нов предмет викам аз...
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=928894
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jul 07, 2012 4:20 pm

Престъпление е случката с Мишо Бирата.
Ако това не е престъпление и злоупотреба с власт, не знам кое е.
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Jul 07, 2012 5:03 pm

Аз пък ще кажа, че не виждам нищо необичайно Боеций да е в учебниците. Разбира се, зависи от контекста. Но ако урокът от най-новата история съдържа изречение като "През 2009 г. парламентарните избори бяха спечелени от партия ГЕРБ, чийто ръководител в момента е министър-председател на страната", не виждам нищо страшно и анатемоизискващо. Напротив, съвсем нормално е. Виж, ако има цял урок, изпълнен с хвалебствия към Него, тогава вече е друга работа.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jul 07, 2012 5:36 pm

Според мен пък е конюктурно да има толкова нова история в учебници по история. Съвремието трябва да бъде оценявано от дистанция и от гледната точка на това, което е причинило. Иначе няма как да е обективно.

Ако въобще ГЕРБ имат място в учебниците ДОКАТО УПРАВЛЯВАТ (!?!?) то би било в някакъв предмет съвремие и общество или тия алибали дето са в 12ти клас*

(* не ги смятам за алибали, има смисъл от такъв предмет, даже доста, тъй като младежта е болезнено неориентирана какво се случва около нея, просто е очевидно, че МОНТ, или както се казва сега, гледа на този предмет несериозно и сменя съдържанието и философията му нонстоп)
This is it. Ground zero.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sat Jul 07, 2012 6:39 pm

Обективна история?
хахахахахахаха
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

edit: Но иначе си прав, съвремието трябва да бъде оценявано от далеч. Иначе много хора се засягат. :idea:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat Jul 07, 2012 6:53 pm

Силно ме съмнява да има повече от някое изречение за това че са спечелили последните избори, както примерно в учебниците от към 2001ва имаше такова че Симо и НДСВ са спечелили тогавашните.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jul 07, 2012 7:37 pm

Ако е само това - ок. Макар че не виждам защо се слага квото и да е инфо за актуалното правителство. Те смятат да изкарат със същите учебници още 20 години ли?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Jul 07, 2012 8:12 pm

Начи, през 98-ма някъде в учебниците пишеше просто, че настоящото правителство е на СДС и премиерът е Костов. Слави имаше пространни предавания на темата, придружени от скечове. После през 2001-ва съответно пишеше, че настоящото правителство е на НДСВ. Имаше същото и за Сергей, ако не бъркам много. Просто информативно изречение, без да пише "и ежеминутно се разпват на кръста за благото на народа". Та не виждам и причина да не пише, че в момента правителството е на ГЕРБ. Забавянето, че чак сега го пише, се дължи на вроденото им слабоумие. Наистина това в момента е малко буря в чаша вода. :) Боеций, Цецерон и подобните им имат далеч по-големи прегрешения.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests