Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Jun 01, 2012 10:23 am

Ми на мен ми хареса малко повече от теб, но очаквах повече. Иначе верно имаше яки гаври.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Sat Jun 02, 2012 12:19 am

Xellos wrote:Mirror Mirror с Джулия Робъртс се оказа доста приятно филмче. :mrgreen:
Spoiler: show
Шон Бийн във вихъра на боливудския финал - това ще остане завинаги с мен :wabbit:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jun 02, 2012 4:44 pm

Целият филм е гениален, но краят определено е :shock:

честно не мога да повярвам как има хора, които не харесват тоя филм, трябва да падат от Марс или нещо такова... нищо лично :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Jun 02, 2012 8:47 pm

Moridin wrote:Целият филм е гениален, но краят определено е :shock:

честно не мога да повярвам как има хора, които не харесват тоя филм, трябва да падат от Марс или нещо такова... нищо лично :mrgreen:
И аз супер много се изненадах, че е толкова непопулярен.
А е толкова свеж.
Относно Диктатора - да, и аз очаквах да е доста по-смешен. А и някои от най-яките сцени ги имаше в трейлъра всъщност.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Jun 09, 2012 10:50 am

Отидох вчера на Снежанка и ловецът .
Средна работа. Има някои добри моменти и някои доста посредствени... Най-зле е, естествено Кирстен Стюарт. Ужасяваща е, не може да играе, не стои добре на екран, просто сваля филма с поне една-две единици.
Като цяло Mirror, Mirror ми беше по-приятен.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sun Jun 10, 2012 4:24 pm

THX 1138 - прекалено претенциозен, но празен. А диалозите бяха един път :D
4/10

The Science of Sleep - интересен, обаче като за курсова работа, а не завършен филм. Все пак доста интересна тематика и не лошо изпълнение.
7/10

The Rum Diary - много ми хареса, не знам как е в книгата, но единственото, което ме подразни беше финалният екран с текста... Да си бяха оставили финала само с лодката.
7/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Sun Jun 10, 2012 9:19 pm

Bowling for Columbine... :? Майкъл Мур нещо ми стои прехвален. Ясно, че филмите му са опростени като за деца и американци, ама това съвсем не се ядва. Половината филм беше засипан с реклами и репортажи, от които съответно половината поне бяха излишни. Анимацииките също. А и егото му е сравнимо единствено с килограмите му, чак ми вадеше очите.

4/10 (заради тематиката)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Jun 13, 2012 12:49 am

Dark Shadows доста ми хареса, бях приятно изненадан. Красива режисура, приятна игра от повечето, да не кажа всички актьори, може би само Ева Грийн не ми допадна особено, но може и да е защото не я харесвам като цяло. И сравнително смислен сценарий с някои приятни тънки, леко пародийни намигвания към по-актуалните вампирски бози.
9/10

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jun 13, 2012 9:21 am

Покрай работа и гейминг имам все по-малко време за другите хобита и напоследък не гледам толкова много филми като преди (въпреки че съм на кино практически всяка седмица...) и по препоръка на няколко видни съфорумци (в ролите Пенчев, Ицо с леки включванки на Морвето) изгледахме следните неща:

1. Mr Nobody - първият час, час и малко беше наистина много добър и особено идеен, но после филмът започна упорито да тъпче на едно място и стана way too smart for its own good, до финалните "разкрития" много трудно успях да издържа. С едни леки 40 минути можеше да бъде скъсен без проблеми, не ме трогна чак толкова.

2. Sleuth - Майкъл Кейн и Джъд Лоу доставят могъщо, адски качествени и перфектно отиграни диалози, можеше да се скипне гей-нюанса към края, но това са бели кахъри, страхотен трилър от-до.

3. Tucker and Dale VS Evil - много, много ме разсмя и зареди, цялата идея за бедните набедени реднеци ми допадна много, а пичът от Firefly имаше страхотни проблясъци, не е Cabin in the Woods, но много качествена пародия на хорър-жанра и в частност Texas Chainsaw Massacre и темподобните му.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Jun 17, 2012 2:28 pm

Ghost in Shell. не съм го гледал от бая време :mrgreen:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jun 17, 2012 10:26 pm

Salmon Fishing in the Yemen

10/10 чисто. Клиширано послание, но силно позитивен, с диалози от най-висока категория и със страхотна актьорска игра, включително на ВАРИС!!! Последно съм гледал МакГрегър май като ОбиУан Кеноби и смея да твърдя, че трансформацията му тук е тотално ОМГ

Задължителен.
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jun 18, 2012 2:06 pm

Strangely enough, въпреки че ми изглеждаше точно моят тип филм от трейлъра, не ми беше 9/10 (моят аналог на твоето 10/10:)). В смисъл, хубав беше и актьорската игра беше невероятна, но някак не ми беше достатъчно мотивиращ или затрогващ. И шейхът на едно-две места ми беше изкуствен, което много гадно ме вадеше от общата атмосфера на филма... Допускам, че може и просто да съм била разкисната...

Бтв, хайде на Rock of ages...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon Jun 18, 2012 2:30 pm

Morwen wrote:Strangely enough, въпреки че ми изглеждаше точно моят тип филм от трейлъра, не ми беше 9/10 (моят аналог на твоето 10/10:)). В смисъл, хубав беше и актьорската игра беше невероятна, но някак не ми беше достатъчно мотивиращ или затрогващ. И шейхът на едно-две места ми беше изкуствен, което много гадно ме вадеше от общата атмосфера на филма... Допускам, че може и просто да съм била разкисната...

Бтв, хайде на Rock of ages...
На мен филмът много ми хареса, но може би някъде около средата ми имаше няколко по-скучновати момента.
като цяло супер много се изкефих, но май отидох с прекалено високи очаквания.
Аз бих му дала 8,5/10 примерно :) Диалозите повечето бяха убиец.
Е, шейхът беше маса пич през повечето време, но разбирам какво имаш предвид относно малко прекалено "белите" моменти - малко тип Робин Шарма и прочие гуру стил :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 18, 2012 2:38 pm

Ние ще ходим утре най-вероятно на риболова. Айде за Рока съм яко навит, Ива почти със сигурнсот също, петък ли излазя?

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon Jun 18, 2012 2:44 pm

Muad_Dib wrote:Ние ще ходим утре най-вероятно на риболова. Айде за Рока съм яко навит, Ива почти със сигурнсот също, петък ли излазя?
Аз съм силно за рока!
Краят на седмицата съм ок :)
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests