Battlestar Galactica - The Official Topic (SPOILERS)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Feb 15, 2010 8:52 am

Излязъл е пилотният на Каприка - прикуелът на БСГ. Някой зяпал ли го е?
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Feb 15, 2010 9:46 am

Той пилотът излезе преди повече от половин година. Има го и на двд даже. Мен не ме зариби и дори не го изгледах докрай...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 05, 2011 8:53 pm

Един доста добър коментар за лошото планиране на цялостната история в Батълстара.
http://www.trekbbs.com/showpost.php?p=4 ... stcount=16
BSG had a time bomb at its core that didn't start to explode till S2 - the writers didn't lock down their premise tightly enough. Here's the premise: "Cylons attempt to wipe out humans and pursue the survivors because...?" They didn't get to the because part.

That was okay as long as the story was just "Cylons chase humans," but after a year that gets old, so they need to change the story, which means changing what the Cylons are doing, which means understanding why they're trying to kill humans in the first place and oops, we don't have a good answer for that! So they came up with half-assed answers and it was all downhill from there.

I sound like a broken record, but the longevity of a series is in its premise. A restrictive premise gets you less time than an open-ended one. A poorly thought through premise means the show self-destructs prematurely.

Казано в тема "Сериали, които биха били по-добри ако са само един сезон".
http://www.trekbbs.com/showthread.php?t=141405
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Fri Oct 14, 2011 5:15 pm

Някой може ли да ми каже в кой сезон
Spoiler: show
сайлонските двойници започнаха да се разкриват.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Fri Oct 14, 2011 10:28 pm

Какво имаш предвид под сайлонски двойници?? Гледал съм го 3 пъти този сериал и не мога да разбера какво имаш предвид. Те са безброй копия различните модели, какви двойници?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sat Oct 15, 2011 4:34 pm

kalendarut_ska4a wrote:Какво имаш предвид под сайлонски двойници?? Гледал съм го 3 пъти този сериал и не мога да разбера какво имаш предвид. Те са безброй копия различните модели, какви двойници?
Долу-горе когато клонинга на Boomer започна да загрява че е клонинг. няколко серии по-натам.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Sat Oct 15, 2011 7:32 pm

Това е още в 1ви сезон. Още от средата на сезона тя започва да загрява, а е напълно ясно това във финала на същия сезон.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sat Oct 15, 2011 9:26 pm

kalendarut_ska4a wrote:Това е още в 1ви сезон. Още от средата на сезона тя започва да загрява, а е напълно ясно това във финала на същия сезон.
Мерси

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 11, 2012 12:32 am

Killua wrote:Да бе, Хило, кво да праиш като тия двамата толкова си приличат :oops:
Знаех си че е от Батълстара поне :mrgreen: А, и в Долхаус - баси, там съм го забравила.. Но наистина, последният ми спомен от Лий е че е доста дебел, дали си е върнал формата..:?
Трябва да догледам някой хубав ден като стана дума, мисля че съм нейде на 3 и отдавна забравих за какво става дума..
4 само ще те обърка допълнително в това отношение. :mrgreen:

Виж поста ми малко по-горе на тая страница, добре описва ситуацията. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Fri May 11, 2012 12:36 am

Дам, ех, някак като от сто години не си гледал/чел нещо, после трябва да почнеш всичко отначало, а не знам ще имам ли силите.. Батълстарът ми е тотална каша в главата и трите сезона са се поомешали доста (по последни спомени 3 сезон не ми беше прекалено интересен и малко ги мъчех епизодите).
С две думи - мога да остана където съм и да не съжалявам че нещо пропускам?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 11, 2012 12:38 am

С една дума - да. :mrgreen:

Каквото и да си измислиш за завършек, твърде вероятно ще е по-интересно. Четвърти сезон беше такова изсмукване от пръстите, че само последният на "Лост" го задминава в класацията ми за най-мързелив и недоклатен сценарий.

По-назад го обсъждаме пространно, най-вече финала, хвърли едно око, ако искаш.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Fri May 11, 2012 1:02 am

passer-by wrote:С една дума - да. :mrgreen:

Каквото и да си измислиш за завършек, твърде вероятно ще е по-интересно. Четвърти сезон беше такова изсмукване от пръстите, че само последният на "Лост" го задминава в класацията ми за най-мързелив и недоклатен сценарий.

По-назад го обсъждаме пространно, най-вече финала, хвърли едно око, ако искаш.
Изглежда спойлещо обаче, а аз още не съм сигурна дали все пак няма да го догледам някой хубав ден...
А на Лост му се чудя - от една страна много сезони, от друга - много хвален (като изключим края).
Супер голяма част от сериалите ги развалят накрая или ги разтеглят до негледаемост :( Чак да ти се ще да ги спреш по средата, ама пусто зарибяване... а и тайната надеждица, че нещата ще се оправят.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Arlina
E'lir
Posts: 196
Joined: Tue Jan 03, 2012 8:24 pm
Location: Normandy

Post by Arlina » Thu May 31, 2012 10:34 pm

Omg, какво си причиних като изгледах "Caprica"... :roll:
Spoiler: show
Честно казано на моменти забравях, че всъщност сериала иска да покаже как са създадени силоните.. Всичко се върти около една 15-16 годишна пикла, която не знае какво иска и тропа с краче на мама и тати.

Докато си чаках да ги създадат тези силони и после да се обърнат срещу хората, той сериала взе че свърши...
Много слабо, даже оценка 6.9 му е много... :roll:

И през цялото време мислих, че гледам Адмирал Адама като малък... а то нищо общо.

Всъщност имаше едно хубаво нещо и това беше Esai Morales :mrgreen:


Сега пак трябва да си правя спешен BSG маратон за да си върна разбиранията за тази история...
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests