Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun May 13, 2012 1:14 am

Ти кога последно гледа филм на Бъртън, в който плотът да не е майко мила?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 13, 2012 1:42 am

Аз не се оплаквам от сюжета, а от ритъма. Не искам умна история, искам добре разказана история, дори да е дебилна. А не половин час да се въртя в стола и да се чудя кво да си прая времето.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun May 13, 2012 1:51 am

Като изключим гротеската във финалния акт, ритъмът си е много наред даже.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 13, 2012 3:26 am

Еми не съм съгласен. Аз в продължение на дълъг период по средата умирах от скука. Ерго - нещо не му е било наред на ритъма.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun May 13, 2012 11:14 am

Roland wrote:Еми не съм съгласен. Аз в продължение на дълъг период по средата умирах от скука. Ерго - нещо не му е било наред на ритъма.
Бтв и при мен имаше някакво такова усещане...
Spoiler: show
Това с върколака беше абсолютно излишно
И изобщо някак бих скипнала целия екшън накрая - щеше да е яко нещата да се решат по по-плавен начин.
Иначе на мен Хелена ми хареса в тази си роля - просто защото беше по-малко ексцентрична от обичайно и това ме изненада..
Джони беше хипер сладък ез южуъл, начинът му на говорене беше веднъж, а в Ева се влюбих - гениална вещица беше.
Ролята на Вики докрай ми беше никаква - изобщо не я използваха като хората тази мацка, а си имаше потенциал.
Призраците бяха много яко направени, чак ми се пригледаха някакви духовни филми :mrgreen:
Айде днес и дългоочакваните Авенджъри, нямам търпение вече!
shadow dance nikoga ne luje

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun May 13, 2012 3:12 pm

Айде, малко по-надълго за филма, на който му е интересно, че тук учудващо има какво да се каже. :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 13, 2012 6:08 pm

Много хубаво ревю. Общо взето с всичко съм съгласен. Продължавам да твърдя, че средата му е ненужно и неприятно развлачена обаче.

Сцената със синтезатора е веднъж.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun May 13, 2012 6:17 pm

Без да съм чел ревюто на Силвъра, аз съм малко наобратно на Симеон - не ми беше скучно, но като накрая опитах да съмарайзна историята, едва събрах едно изречение.
This is it. Ground zero.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 14, 2012 9:09 am

Сюжетът е болезнено в кофите, да. Най-много ми допаднаха седемтесатарската атмосфера, хуморът (на моменти беше действително много свеж), Ева Грийм откровено беше секси, при условие, че грам не ми хареса в Бонда например, хареса ми началото в стил Слийпи Холоу....и май горе-долу това е. Не съм съгласен, че филмът си има някаква собствена индивидуалност, има толкова много неща от други филми на Бъртън...

Иначе за откровено малоумния сюжет- предполагам, че е трябвало да се придържат към сериала горе-долу...

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sat May 19, 2012 10:12 pm

50/50 - Задължителен! Страхотно близък и истински, едновременно драматичен, но забавен и някак уютен :)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 19, 2012 11:53 pm

Super M wrote:50/50 - Задължителен! Страхотно близък и истински, едновременно драматичен, но забавен и някак уютен :)
Дума. Много си струва.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue May 22, 2012 2:25 pm

Mission Impossible - Ghost Protocol - започна ненормално силно и после разбрах, че идиотите са решили да има и комик релийф......... damn damn damn, а заради сцените с тъпия индиец му свалям една единица. :x Пег кво прави там така и не разбрах, лошковеца беше толкова безинтересен, че нито му запомних името, нито лицето. И осраха края.
8/10 с уговорки
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 22, 2012 2:32 pm

Не ща да си представям на кой филм би сложил под 5 тогава, при тия минуси тук. :mrgreen:

Мен четворката ми беше мощно мех, ама те са ми в низходяща градация и без това.
Единицата - супер пипнат шпионски трилър на Брайън Де Палма, двойката - прилично добър екшън на Джон У, тройката - разширен епизод на Alias на Джей Джей Ейбрамс (поне злодеят беше Филип Сиймур Хофман), а четворката ми беше смехория в лошия смисъл с всички измишльотини тип преследване в пясъчна буря с открита кола, камера на балонче на Червения площад, най-сложният и тъп възможен начин да надхитриш двама постови в Кремъл и краят с Погледа между Него и Нея ей тъй от нищото... Ужас.

Иначе сцената с гоненето на куфарчето между движещите се вертикални повърхности към края беше чудесно заснета.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue May 22, 2012 2:38 pm

Пег стана част от екипа в третия филм, бтв, затова е там.

Иначе аз покрай четвъртия изгледах и останалите три филма в тотално разбъркан ред. Получи се нещо от рода на 4-2-1-3. Стигнах до извода, че последният е води с няколко обиколки пред останалите, на второ място ми идва третият, после първият и едва тогава вторият. Филма на Джон Ву мислех, че е по-добър, обаче се оказа адски бавен и с твърде неравно темпо, и целият екшън наблъскан накрая, и изобщо...

Гледах и "A Monster in Paris":
http://www.imdb.com/title/tt0961097/
Доста приятна анимация за една бълха, която свири на китара. Музиката е страхотна.

Гледах и "Рок звезда":
http://www.imdb.com/title/tt0202470/
Егати тотално якия филм, честно! Четох някъде, че Марк Уолбърг сам си пее във всички сцени и ако наистина е така, можем само да съжаляваме, че не е издавал метъл албуми. Песните, писани специално за филма, са върхът, особено "We All Die Young":
http://www.youtube.com/watch?v=R-WqWaZxXSo
Филмът е базиран на историята на влизането на Тим Оуенс в Judas Priest, бтв, и макар да се съмнявам да е много достоверен в това отношение, хваща духа на осемдесетарския рок/метъл твърде добре. Видях сцени, за каквито съм чел в интервюта с разни групи от рода на Kiss, Led Zeppelin, Black Sabbath и т.н. - примерно с редящите се на опашка пред хотелските стаи групита, или с изхвърлените от последния етаж на хотела телевизори, или...
А концертните сцени са просто ОМГ, може би най-добрите такива, които изобщо съм виждал във филм.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 22, 2012 2:42 pm

Искрено ми е любопитно - с какво четворката ти води пред единицата и двойката, че и с няколко обиколки? И с какво тройката
Spoiler: show
Заешката Опашка е... ами няма да кажем. КРАЙ.
ти е по-добра от 1 и 2? :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests